Tehnoloģijas

25 miljoni USD 12 sekunžu laikā. Divi brāļi arestēti par krāpniecību

25 miljoni 12 sekunžu laikā. Divi studenti arestēti par krāpniecību
Brāļi Antons un Džeimss Perair-Bueno, kuri Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā (MIT) studēja datorzinātnes un matemātiku, trešdien tika arestēti apsūdzībā par revolucionāru krāpšanas shēmu, izmantojot botus, lai iegūtu maksimālo vērtību (MEV) Ethereum blokķēdē. Saskaņā ar apsūdzības rakstu viņi 12 sekunžu laikā nelikumīgi piesavīnājās kriptovalūtu  25 000 000 USD vērtībā.

MEV ir blokķēdes tehnoloģijas blakusprodukts un apzīmē papildu vērtību, ko blokķēdes validatori var iegūt, manipulējot ar darījumu secību blokos. Šī manipulācija, ko bieži dēvē par “front-running”, maineriem var nodrošināt peļņas avotu papildus standarta bloku atlīdzībām un gāzes maksām, ko viņi saņem par savu darbu. Bieži vien maineri maina darījumu secību trešās personas vārdā. Tradicionālajos finanšu tirgos darījumu rīkojumi tiek strikti izpildīti, lai novērstu to priekšlaicīgu izpildi. Taču kriptovalūtu decentralizētajā pasaulē maineri var brīvi kārtot darījumus pēc saviem ieskatiem. Šī brīvība, lai gan tā ir neatņemama blokķēdes decentralizācijas ētikas sastāvdaļa, var radīt situācijas, kad maineru prioritāte tiek piešķirta tiem darījumiem, kas tiem piedāvā vislielāko MEV, potenciāli uz citu tīkla dalībnieku rēķina.

Abi brāļi bija izveidojuši Ethereum validatorus, izvietoja darījumu viltus MEV botus un pēc tam izmantoja MEV-boost ievainojamību, lai priekšlaicīgi iegūtu līdzekļus (uz laiku atvēlētu kriptovalūtas līdzekļus blokķēdē kā daļu no darījumu procesa). Pēc veiksmīgas laupīšanas brāļi ir noraidījuši pieprasījumus atgriezt nozagto kriptovalūtu un veikuši pasākumus, lai tos atmazgātu un to paslēptu.

Manhetenas federālie prokurori 24 gadus vecā Antona un 28 gadus vecā Džeimsa rīcību klasificēja kā “revolucionāru krāpšanu”, kas apdraudēja Ethereum blokķēdes integritāti. Brāļi ir apsūdzēti  krāpniecībā ar naudas atmazgāšanas nolūku.

Avots: CNBC

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top