Bez tēmas

Eiropas Savienība atklāj starptautisku uzticamu blokķēdes lietojumprogrammu asociāciju

Eiropas Savienība atklāj starptautisku uzticamu blokķēdes lietojumprogrammu asociāciju

Eiropas Savienība 3. aprīlī oficiālajā tīmekļa vietnē paziņoja par Starptautisko uzticamu blokķēdes programmu asociācijas (INATBA) atklāšanu.
Kā ziņo Cointelegraph pārstāvis, kurš apmeklēja Eiropas Komisijas ceremoniju Briselē, vairāk nekā 100 biedri ir noslēguši vienošanos, tajā skaitā IBM, Accenture un Deutsche Telekom. Starp blokķēdes nozares pārstāvjiem – Iota, Ripple, ConsenSys un Sovrin fonds.
Kā ziņots, INATBA mērķis ir apvienot nozares jaunizveidotos uzņēmumus, mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), regulatorus un standartu izstrādes darba grupas, lai panāktu blokķēdes un dalīto virsgrāmatu tehnoloģiju (DLT) plašu pielietojumu.
Briseles ceremonijā Eiropas digitālās ekonomikas un sabiedrības komisāre Marija Gabriela atzīmēja, ka Eiropas Savienība ir apņēmusies veicināt blokķēdes attīstību. Viņa norādīja:

“Mūsdienu ekonomikā arvien mazāk laika paliek uzticamības veidošanai, kā tas ir bijis iepriekš. Lai cīnītos pret vēzi, līdzsvarotu atjaunojamo enerģiju, noteiktu preču autentiskumu, dalībniekiem jāspēj savstarpēji uzticēties, netiekoties aci pret aci. Un kā mēs to varam panākt? Protams, ar blokķēdes tehnoloģijas palīdzību.”

Ziņojumā arī norādīts, ka jaunā organizācija vēlas veicināt decentralizētu tehnoloģiju izmantošanu, izveidojot īpašu reglamentējošu sistēmu. Tajā teikts:

„INATBA mērķis ir izstrādāt sistēmu, kas veicinātu publiskā un privātā sektora sadarbību, regulējumu konverģenci, likumu noteiktību un nodrošinātu sistēmas integritāti un caurredzamību.”

Ceremonijā arī tika uzsvērts, ka vēl 48 organizācijas ir pieteikušās dalībai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top