Tehnoloģijas

Ērtie darba zirgi – pikapi vairs nav vakarējie

Ērtie darba zirgi – pikapi vairs nav vakarējie

Jau kopš 1981. gada vislabāk pārdotā auto tituls ASV pieder vienam modelim. Lai arī paaudzes ir mainījušās, modelis palicis tas pats – Ford F sērijas pikaps. To sāka ražot pēc kara, un šobrīd vispieprasītākā ir F-150 jaunākā iterācija. Uz prestižo titulu sīva konkurence valda arī Austrālijā, savukārt Eiropā situācija ir citāda. Šeit cilvēki koncentrējas ap lielpilsētām, tāpēc priekšroku dod kompaktiem auto, kas neaizņem daudz vietas.

Tomēr pikapu tirgus ir diezgan aktīvs arī Vecajā kontinentā. Īpaši tos novērtē aktīva dzīvesveida piekritēji, lauksaimnieki un tie, kam bieži nākas pārvadāt dažādus lielgabarīta priekšmetus. Visiem iepriekšminētajiem lieti noder pikapa spējas braukt pa bezceļu, kā arī praktiskā kravas kaste. Bet kādu pikapu izvēlēties?

Jauni zīmoli piesaista uzmanību

Jauno pikapu piedāvājumu Baltijas valstīs par lielu nenosauksi. Pie mums var tikt pie šādiem modeļiem: Toyota Hilux, Jeep Gladiator, Ford Ranger, Volkswagen Amarok, Dodge RAM 1500, Isuzu D-Max un KGM Musso. Ņemot vērā ierobežoto izvēli, katrs jaunais modelis izraisa ievērojamu interesi. Tieši tā noticis arī ar nesen tirgū laisto KGM Musso – tas gan piesaistīja auto žurnālistu uzmanību, gan pat tika iekļauts Latvijas Gada auto 2024 konkursā.

KGM mūsu reģionā joprojām ir jauns vārds, taču šī ražotāja pirmsākumi meklējami jau 1954. gadā. Iepriekš uzņēmums bija pazīstams ar nosaukumu SsangYong. 2022. gadā konglomerāts KG Group iegādājās šo kompāniju un Eiropas tirgum ierasto SsangYong pārdēvēja par KGM. Gadu vēlāk tika prezentēts atjauninātais Musso pikaps, kas ir viens no šī ražotāja svarīgākajiem modeļiem, jo zīmola prioritāte ir pilnpiedziņas apvidus auto.

Kā norāda žurnāla Profi Latvija galvenais redaktors un ilggadējs Latvijas Gada auto žūrijas biedrs Guntars Pulss, korejiešu KGM Musso Grand pikapa garā virsbūves versija, kas piedalījās mūsu valsts konkursā, uzreiz izpelnījās apzīmējumu “darba zirgs”. Citiem vārdiem sakot – ražotājs koncentrējas uz elementiem, kas šādu modeļu pircējiem ir vissvarīgākie.

“Šis ir vienkāršs pikaps. Tam ir laba vilktspēja, visai moderns interjers un ne pārāk trokšņains dīzeļdzinējs. Varētu teikt, ka tas ir īpaši ērts brīdī, kad iebraukts ceļš zem riteņiem pazūd un sākas apvidus piedzīvojumi. Neskatoties uz fiziskajiem izmēriem, ar to ir patiešām patīkami braukt. Musso viennozīmīgi atstāja pozitīvu iespaidu,” stāsta Guntars, kurš ir testējis daudzus pikapus.

Ērtie darba zirgi – pikapi vairs nav vakarējie

KGM Musso

Cenu diapazons ir plašs

Musso pieejams ar 2,2 litru dīzeļdzinēju, kas attīsta 202 ZS pie 3800 apgriezieniem minūtē, bet maksimālais 441 Nm griezes moments ir pieejams plašā 1600–2600 apgriezienu diapazonā.

Pikapam ir rāmja konstrukcija, tāpēc, braucot pa gludu asfaltu, jūtamas virsbūves svārstības, un lielāki ceļa nelīdzenumi var radīt diskomfortu. Tomēr šāda tipa transportlīdzekļiem tas ir raksturīgi, un nelielas neērtības tiek kompensētas ar iespaidīgu veiktspēju.

Atkarībā no modeļa versijas un transmisijas Musso var vilkt 2600–3000 kg smagu piekabi, savukārt Musso Saracen+ modifikācijā vilktspēja ir palielināta līdz pat 3,5 tonnām, kravnesībai sasniedzot vienu tonnu. Šādi veiktspējas rādītāji ir vienā līmenī ar Volkswagen Amarok un Ford Ranger. Lai sabalansētu Musso gaitu ar lielo vilktspēju, tam uzstādīta dubultsviru balstiekārta un dubultās atsperes.

“Vadītāja sēdeklis ir ērts, un apdares materiāli ir pietiekami kvalitatīvi. Tāpat šeit netrūkst dažādu drošības sistēmu un ir arī nepieciešamākās komforta ekstras. Protams, Ford un Volkswagen jaunie pikapi ir komfortablāki, dinamiskāki, un braukt tajos ir patīkami, taču tiem ir arī daudz augstāka cena,” norāda Guntars Pulss.

Pikapu cenas var krasi atšķirties. Piemēram, Volkswagen Amarok, kas bruņots ar 3,0 litru V6 turbodīzeļdzinēju un attīsta 240 ZS un 600 Nm griezes momentu, Latvijā maksā no 51 879 eiro. Cilvēku iecienītais Toyota Hilux ar daudz pieticīgāku 2,4 litru 150 ZS motoru – no 42 500 eiro, bet KGM Musso cena sākas no 35 990 eiro. Isuzu D-Max pikapa sākumcena Regular Cab versijā ir 29 900 eiro, taču tam ir mazjaudīgs 1,9 litru dīzeļdzinējs, kas attīsta 163 ZS un 360 Nm.

Ērtie darba zirgi – pikapi vairs nav vakarējie

KGM Musso Latvijas Gada auto konkursā

Komforts aizvien tiek uzlabots

Vērtējot “darba zirgus”, kas izceļas ar praktiskumu, cilvēki visbiežāk sūdzas par komforta trūkumu. Tomēr jaunajos pikapos arī šai ziņā vērojamas pārmaiņas – jo tālāk, jo patīkamāk tajos ir uzturēties. Mūsdienās autobraucēji ir kļuvuši prasīgāki un neviens nevēlas upurēt savu labsajūtu pat tad, ja runa ir par smagam darbam paredzētu auto. Tehnoloģijas ir progresējušas, un šobrīd pikapi jau var kalpot arī kā atpūtas transports, tāpēc komforta lietu tajos kļūst ar katru jaunu modeli vairāk.

Šajā aspektā Volkswagen Amarok izceļas ar 10 pakāpju automātisko pārnesumkārbu, Toyota Hilux lepojas ar bagātīgu drošības aprīkojumu, savukārt Ford Ranger piedāvā 360 grādu videokameru skatu, kas var būt ļoti noderīgi gan pilsētā, gan bezceļa apstākļos. Savukārt KGM Musso Quartz komplektācijā ir apsildāmi un ventilējami priekšējie sēdekļi. Šādas ekstras neatrast pat daudz prestižāku zīmolu modeļos.

Tiem, kas vēlas vēl vairāk komforta, KGM piedāvā Musso Saracen komplektācijas paketi. Tajā pikaps ir aprīkots ar 18 collu diskiem, bet salonā ir Nappa ādas sēdekļi – priekšējie sēdekļi ir elektriski regulējami, bet aizmugurējiem ir apsilde. Tāpat ir uzstādīta divu zonu klimata kontrole un 9,2 collu centrālais ekrāns, kurā integrēta TomTom navigācija.

Piedāvātais komforts un lieliskā veiktspēja izceļ Musso uz sāncenšu fona. 2022. gadā šis korejiešu pikaps izcīnīja “Labākā komerctransporta/4×4” titulu Skotijas Gada auto konkursā, bet gadu vēlāk triumfēja arī populārajā nominācijā “Carbuyer labākais pikaps”.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top