Bez tēmas

Ethereum Foundation ziedo Ethereum Classic 15 000 ETC monētas izlīguma un sadarbības veicināšanai

Ethereum Foundation ziedo Ethereum Classic 15 000 ETC

30. oktobrī Ethereum Foundation paziņoja, ka ziedo Ethereum Classic Cooperative 15 000 ETC monētas. Paziņojums sniegts Ethereum Special Projects oficiālajā blogā vietnē Medium. Tas ļauj visai pamatoti runāt par to, ka sāk sadarboties divas struktūras, kuras ilgu laiku viena otru ir ignorējušas.

Ethereum Classic – smartkontraktu platforma, kas sevi uzskata par “sākotnējo Ethereum” un joprojām pārvalda veco ķēdi. Pārrāvuma iemesls bija DAO (Decentralizētās autonomās organizācijas) uzlaušana, kas izraisīja hardfork un sadalīšanos Ethereum un Ethereum Classic.

DAO – smartkontrakta uz Ethereum bāzes – uzlaušanas rezultātā no platformas tika izvadīti vairāk nekā 50 milj. $. Hakeriem izdevās izmantot ievainojamību smartkontrakta funkcionalitātē. Tomēr saskaņā ar tā noteikumiem viņiem nācās gaidīt 28 dienas, lai izvadītu nozagtos Ethereum. Vienīgais risinājums, kas ļāva novērst izvadīšanu, bija 2016. gada 20. jūnijā notikušais hardfork.

Vairākums to atbalstīja – tomēr bija arī tādi, kas nepiekrita un palika vecajā struktūrā, nosaucot to par Ethereum Classic (ETC). Divus gadus kopienas ieturēja distanci, un Ethereum Foundation izpārdeva savus ETC tokenus.

Tagad organizācija apgalvo, ka 2018. gada maijā sākās “atkusnis”. Tas sākās ar to, ka konferencē EDCON Ethereum Foundation uzaicināja ETC Cooperative vadītāju Antonī Lusardi publiski dalīties domās par divu blockchain iespējamo sadarbību.

30. oktobra publikācijā Medium teikts:

Ethereum Foundation un ETC Cooperative kopīgi finansē Akomba Labs, lai sasaistītu ETH un ETC ar “miera tiltu”. Tādējādi transakcijas katrā blockchain var tikt parādītas arī citā.

Blogā ziņots, ka “finanšu revīzijas” gaitā aukstajā makā tika atklāti vairāk nekā 15 000 tokenu ETC, un organizācija, lai “nosvinētu” atkalapvienošanos, nolēma tos nosūtīt ETC Cooperative.

Digital Currency Group dibinātājs Barrī Silberts šai sakarā uzrakstījis Twitter:

Ethereum Foundation tikko kā noziedoja Ethereum Classic Cooperative 150 000 $ (ETC). Esmu ļoti sajūsmināts, redzot, ka rodas tilti, kas sasaista Ethereum un Ethereum Classic kopienas.

1 Comment

1 Comment

  1. Mistersx12

    novembris 1, 2018 at 15:36

    Super raksts! Latviski, šādu informāciju nekur neatradīsi! Ja godīgi, es nemaz nezināju, kāpēc tieši hardfork bija, bet īsi konkrēti super! Nu paskatīsimies, vai nākotnē attīstīsies, kāda nopietna sadarbība starp šiem projektiem!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top