Ethereum

Ethereum tīklā ir notikusi pāreja uz PoS algoritmu

Šodien, 15. septembrī pulksten 9:43 izstrādātāji aktivizēja liela mēroga The Merge atjauninājumu galvenajā Ethereum tīklā. Blokķēde tika veiksmīgi pārnesta uz Proof-of-Stake (PoS) konsensa algoritmu.

Aktivizācija notika blokā #15537394. Validatoru dalības līmenis pārsniedza 96% un 66% bija atļauti.

Ethereum fonda dalībnieki zvana laikā atzīmēja, ka aptuveni 4% validētāju “izkrita no tīkla” pēc The Merge aktivizēšanas. Viņuprāt, ar to nepietiek, lai kaut kā kaitētu sistēmai. Lai atgrieztos tīklā, validatoriem ir “jānovērš dažas konfigurācijas problēmas”.

2020. gada decembrī izstrādātāji aktivizēja testa tīklu Beacon Chain. Šī PoS blokķēde darbojās paralēli Ethereum tīklam gandrīz divus gadus, taču tajā nenotika nekāda ekonomiska darbība, izņemot ETH steikingu. Apvienošana faktiski ir divu ķēžu apvienošana.

Pāreja no Proof-of-Work (PoW) uz PoS ir vissvarīgākais un sarežģītākais jauninājums blokķēdes vēsturē. Viens no projekta radītājiem un ConsenSys dibinātājs Džozefs Lubins atjaunināšanu nosauca par trešo lielo notikumu nozarē pēc bitkoina un Ethereum izveides.

Apvienošana ir izstrādāta, lai padarītu blokķēdi par otro lielāko pēc kapitalizacijas un videi draudzīgāku. Atjauninājums arī samazinās ETH emisijas ātrumu, jo atlīdzība par ieguldījumu ir ievērojami mazāka nekā atlīdzība par PoW ieguvi. Pēc izstrādātāju domām, ņemot vērā Londonas hardforku, kas tika aktivizēts 2021. gada augustā, tīkls nokļūs deflācijas stāvoklī.

Ethereum kā viedā līguma platformas lietotāji pamanīs tikai bloku parādīšanās regularitāti (tieši 12 sekundes pašreizējo ~13,5 sekunžu vietā un lielu izkliedi no 1 līdz 60 sekundēm). ETH kā kriptovalūtu turētāji varēs baudīt tīkla enerģijas patēriņa samazinājumu par 99%.

Laika maiņa starp blokiem palielinās blokķēdes caurlaidspēju par aptuveni 10% un, iespējams, samazinās izmaksas, tostarp par darījumiem otrā līmeņa tīklos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top