Tehnoloģijas

Facebook maina nosaukumu uz Meta

Facebook maina nosaukumu uz Meta

Papildinātās un virtuālās realitātes konferencē Facebook Connect Marks Zakerbergs paziņoja negaidītu (vai ne gluži) ziņu par kompānijas nosaukuma maiņu.

“Ar lepnumu varu paziņot, ka, sākot ar šo dienu, mūsu uzņēmums tagad ir “Meta”. Mūsu misija paliek tā pati – arī turpmāk pulcēt kopā cilvēkus, mūsu lietotnes un to zīmoli – tie nemainās,” sacīja Zakerbergs.

Uzreiz uzsvērsim, ka runa ir par kompānijas – nevis sociālā tīkla Facebook nosaukuma maiņu. Kompānija ar tādu pašu nosaukumu zem sava spārna apvieno tādus projektus – kā Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace utt.

Nosaukums saistīts ar metavisumu – virtuālo pasauli, kuru kompānija plāno attīstīt.

“Vārds Meta cēlies no grieķu vārda, kas nozīmē “pēc”. Man tas simbolizē faktu, ka vienmēr var vēl kaut ko uzbūvēt. Mūs pašlaik uzskata par kompāniju, kas nodarbojas ar sociālajiem tīkliem, taču mūsu DNS mēs esam kompānija, kas rada tehnoloģijas cilvēku saziņai, bet metavisums ir nākamā robeža – tāpat kā sociālie tīkli, kad mēs tikai sākām”, – paskaidroja Zakerbergs

Kompānijai ir lieli plāni. “Mēs ceram, ka nākamās desmitgades laikā metavisums sasniegs miljardu cilvēku, nodrošinās simtiem miljardus dolāru digitālajai komercijai un uzturēs darbavietas miljoniem izveidotāju un izstrādātāju”, – atzīmē Facebook Meta izpilddirektors (CEO).

Mainīts ir arī kompānijas logotips un biržas tikeris – no FB uz MVRS (no 1. decembra).

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top