Tehnoloģijas

Francijas Apple veikalu darbinieki streikos iPhone 15 pārdošanas uzsākšanas dienā

Francijas Apple veikalu darbinieki uzsāks streiku dienā, kad sākas iPhone 15 pārdošana

Kā ziņo Francijas izdevums Liberation, Apple veikalu arodbiedrību pārstāvji Francijā plāno streikot iPhone 15 pārdošanas uzsākšanas dienā.

Arodbiedrības, kas pārstāv Apple veikalu mazumtirdzniecības darbiniekus Francijā, tostarp CTG, CFTD, UNSA un CIDRE, nav spējušas vienoties ar Apple par darba apstākļiem. Francijā likums nosaka, ka daudziem privātiem uzņēmumiem katru gadu jāpārskata darbinieku algas.

Liberation ziņo, ka arodbiedrības cenšas panākt vienošanos par nepieciešamo 7 % algu palielinājumu, lai palīdzētu darbiniekiem tikt galā ar augošo inflāciju, bet veikalu vadītāji pašlaik piedāvā tikai 4,5 % palielinājumu. Arodbiedrības arī vēlas, lai tiktu mainīta Apple veikalu darbinieku pieņemšanas kārtība un panākta lielāka vienlīdzība attiecībā uz uzņēmuma darbinieku atalgojuma neatkarīgi no viņu amata.

CGT pārstāvis sacīja Liberation, ka piektdien, 22. septembrī, dienā, kad pārdošanā nonāks iPhone 15 un jaunākie Apple Watch modeļi, varētu streikot līdz pat “trim ceturtdaļām Francijas Apple veikalu”. Streiks turpināsies arī sestdien, 23. septembrī.

Streiks norisināsies arī pazīstamākajā Francijas Apple veikalā Opera Paris. CFDT preses pārstāvis Albins Volfovs sacīja, ka, lai gan pircējiem netiks liegts iepirkties veikalā, protesta demonstrācija būs skaļa un tiem, kas vēlēsies iegādāties jaunāko iPhone, būs jābūt pacietīgiem un jāsagatavojas ilgākai gaidīšanai.

Avots: Liberation

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top