Visas ziņas

Viena no iecienītākajām funkcijām viedpulksteņos – “ķermeņa baterijas” mērītājs

Viena no iecienītākajām funkcijām vieduksteņos – “ķermeņa baterijas” mērītājs

Viedpulksteņi, tāpat kā citas viedās tehnoloģijas, pēdējā desmitgadē piedzīvojuši strauju attīstību. Šobrīd ar viedo aproču un pulksteņu palīdzību var ne vien sekot līdzi ikdienā nostaigāto soļu apjomam un miegā pavadīto stundu skaitam, bet arī piedāvā noteikt stresa līmeni, patērētās kalorijas un treniņos izlietā sviedru daudzuma apjomu. Tāpat iecienīta ir arī “ķermeņa baterijas” jeb “Body Battery” funkcija, kas apvienojot informāciju, ko sniedz pulkstenis atrodoties uz plaukstas locītavas, novērtē to, cik gatavs jeb uzlādēts ir mūsu ķermenis. Plašāk par to, kas nosaka ķermeņa enerģijas līmeni un kā tas var palīdzēt plānot ikdienas slodzi, raksta turpinājumā.

Body Battery jeb ķermeņa enerģijas mērītājs ir funkcija, kas pieejama viedpulksteņos – tā, analizējot sirdsdarbības ritma izmaiņas, stresa līmeni un fizisko slodzi, spēj noteikt, cik daudz enerģijas dienas laikā mūsu organisms patērē un arī pretēji – uzkrāj. Ar šo datu palīdzību var izvērtēt, vai organisms ir gatavs fiziskai slodzei, vai pareizāk būtu atpūsties, lai izvairītos no “spēku izsīkuma”. Dienas gaitā Body Battery līmenis mainās, jo to ietekmē virkne dažādu faktoru. “Garmin” viedpulksteņiem enerģijas līmenis tiek mērīts skalā no 1-100, un tas tiek iedalīts četrās kategorijās – zems, vidējs, augsts un ļoti augsts.

Šosejas velosportists un ultradistanču braucējs Arvis Sprūde stāsta: „Ikdienā lietojot viedpulksteni, Body Battery funkcija sniedz iespēju praktiski un kvalitatīvi sekot līdzi tam, cik gatavs mūsu ķermenis ir dienas aktivitātēm. Ņemot vērā, ka man ikdienā ir daudz augstas intensitātes treniņu, svarīgi sekot līdzi tam, cik ilgi jāievēro atelpas brīži. Ļoti vērtīgi ir tas, ka ķermeņa baterijas līmeņu svārstības ļauj izdarīt secinājumus un pat konstatēt, ka esi apslimis vai drīzumā būs paaugstināta ķermeņa temperatūra. To var konstatēt pēc tam, kad ķermenis arī pēc nakts uzrāda zemu “ķermeņa baterijas” līmeni. Līdzīgi ar alkohola lietošanu un pārēšanos vakarā – organismam ar to jācīnās, līdz ar ko tas nespēj pilnvērtīgi atjaunot spēkus. Lai iegūtu pilnīgu informāciju viedpulkstenis jānēsā visu diennakti un tiešām precīzus datus tas varēs sniegt tikai pēc pirmās pulksteņa valkāšanas nedēļas, kuras laikā tiks veikta rādītāju analīze.”

Visbiežāk enerģijas zudums vērojams saskaroties ar pārmērīgu fizisko slodzi, maz gulētām stundām, kā arī augstu stresa līmeni. Ķermenis visu iepriekš minēto faktoru ietekmē nav spējis atjaunoties. Tāpat vērā jāņem uzņemtā ūdens daudzums, jo ķermenim dehidrējoties, zūd enerģija. Negatīvu ietekmi atstāj arī alkohola lietošana, savukārt, pozitīvu – sabalansēts un veselīgs uzturs.

Optimālais ķermeņa enerģijas rādītājs, pie kura būtu ieteicams veikt fiziskas aktivitātes ir tad, ja tā līmenis atrodas robežās no 51 – 75. Vidējs ķermeņa enerģijas līmenis ir no 26 – 50, taču, ja rādītāji ir no 0 – 25, tas liecina, ka Body Battery līmenis ir zems un ķermenim nepieciešama atpūta. Jāņem vērā, ka zems enerģijas līmenis ir dabisks, ja aizvadīta saspringta diena vai intensīvas fiziskas aktivitātes. Tāpēc brīžos, kad novērojams nogurums un samazināts enerģijas līmenis, svarīgi sniegt organismam laiku atpūtai. Visefektīvākais veids kā atjaunot zaudēto enerģiju ir ieturēt kvalitatīvu naktsmieru. Pirms dodies gulēt, nav ieteicams uzturā lietot kofeīnu saturošus produktus, alkoholu, kā arī nodoties aktīvam, augstas intensitātes treniņam. Mūsu ķermenis atguvis pietiekami daudz spēku, ja enerģijas līmenis ir ļoti augsts jeb rādītājs ir starp 76 – 100, kas būtu ideālais variants, uzsākot dienas gaitas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top