Pasākumi

Huawei pārstāvis Kens Hju aicina IKT nozares pārstāvjus uz kopīgu darbu pie 5G attīstības nākamā posma

Huawei pārstāvis Kens Hju aicina IKT nozares pārstāvjus uz kopīgu darbu pie 5G attīstības nākamā posma

Vakar Dubaijā sākās Huawei 12. ikgadējais pasākums Global Mobile Broadband Forum (MBBF), kurā ar programmatisko runu uzstājās uzņēmuma rotējošais priekšsēdētājs Kens Hju (Ken Hu).

Viņš runāja par pašreizējo situāciju 5G attīstības ceļā un jaunām iespējām virzīties tālāk uz priekšu. “Tikai piecos komerciālās izvietošanas gados 5G tehnoloģija ir pacēlusi būtiski jaunā pakāpē patērētāju mobilo pieredzi un jau sāk uzlabot darbu dažādās nozarēs visā pasaulē. Progress ir bijis daudz straujāks, nekā gaidīts, jo īpaši attiecībā uz abonentu bāzi, tīkla pārklājumu un kaut vai fizisko 5G termināļu skaitu tirgū.”

Hju norādīja trīs iespēju virzienus, kas veicinās 5G izaugsmes nākamā posma īstenošanu, tostarp paplašinātās realitātes (extended reality — XR) pakalpojumus, B2B tirgu un mazoglekļa pieejas attīstību.

Globālās 5G attīstības pašreizējā situācija

Šobrīd visā pasaulē ir 176 komerciālie 5G tīkli, kas apkalpo vairāk nekā 500 miljonus abonentu. Patērētāju segmentā vidējais 5G lejupielādes ātrums aptuveni 10 reizes pārsniedz 4G lejupielādes ātrumu, un tas ir veicinājis arvien plašāku tādu tehnoloģiju izmantošanu kā virtuālā realitāte (VR) un 360º apraide. Uzņēmumu segmentā jau 10 000 projektos visā pasaulē tiek izmēģinātas 5G (5GtoB) B2B lietojumprogrammas. Tādās nozarēs kā ražošana, izejvielu ieguve un ostas 5G lietojums jau ir izturējis izmēģinājumu posmu un tiek replicēts atbilstoši mērogam.

Pēc tam Kens Hju pastāstīja par plašākām izmaiņām, kas atstās ilgtermiņa ietekmi uz IKT nozari, tostarp pandēmijas izraisīto paātrināto digitalizāciju, par to, kā tādas tehnoloģijas kā mākonis un mākslīgais intelekts ir kļuvušas nepieciešamas visām organizācijām, un to, kā pasaules iedzīvotāji aizvien nopietnāk uztver klimata pārmaiņas. “Šīs tendences mūsu nozarei sniedz daudz iespēju,” viņš teica. “Bet arī rada vairākus izaicinājumus. Mēs varam šo to paveikt, lai jau laikus sagatavotos.”

Pirmkārt, nozarei ir jāgādā par tīkliem, ierīcēm un saturu, lai sagatavotos straujajai izaugsmei paplašinātās realitātes (XR) kontekstā. Lai atbalstītu nevainojamu, mākonī pieejamo XR pieredzi, tīkliem ir jānodrošina lielāks lejupielādes ātrums par 4,6 Gbit/s, latentumam nepārsniedzot 10 milisekundes. “Pagājušajā gadā mēs paziņojām savus 5,5G mērķus,” piebilda K. Hju. “Un uzskatām, ka tie ļaus sagatavoties šim izaicinājumam.”

Runājot par ierīcēm, šķēršļu samazināšana austiņu lietojumā ir kritiski svarīgs punkts virtuālās realitātes kontekstā, jo austiņas ir viena no paplašinātās realitātes piedāvājumu klāsta (papildinātās, virtuālās un jauktās realitātes) galvenajām tehnoloģijām. “Lai īstenotu to [kritiski svarīgo punktu], mums ir jāveic gan austiņu, gan satura uzlabojumi. Ja runājam par austiņām, cilvēki tās vēlas mazākas, vieglākas un ekonomiskākas.” Lai bagātinātu satura ekosistēmu, K. Hju aicināja nozares pārstāvjus nodrošināt mākoņplatformas un rīkus, kas vienkāršotu satura izstrādi, jo pašlaik diemžēl tas ir pārāk sarežģīts un dārgs process.

Otrkārt, telekomunikāciju operatoriem ir jāpaplašina savi tīkli un jāizstrādā jaunas iespējas, lai sagatavotos 5GtoB. Jaudīgs tīkls ir būtiski svarīgs 5G lietojumam rūpniecībā, tāpēc operatoriem ir jāturpina darbs pie tādiem tīklu iespēju uzlabojumiem kā augšupsaites, pozicionēšana un jutība. Rūpnieciskie scenāriji ir daudz sarežģītāki par patērētāju scenārijiem, tāpēc O&M var kļūt par īstu izaicinājumu. Lai palīdzētu šajā ziņā, Huawei izstrādā autonomus tīklus, kas ienes intelektiskumu visos 5G tīklu aspektos — no plānošanas un ierīkošanas līdz pat uzturēšanai un optimizācijai.

Kena Hju runa forumā MBBF 2021 par 5G attīstību

Kena Hju runa forumā MBBF 2021 par 5G attīstību

Digitalizācijai ir nepieciešamas arī dažādas lomas. Papildus savienojamības nodrošināšanai operatori var darboties arī kā mākoņpakalpojumu sniedzēji, sistēmu integrētāji un veikt daudz citu darbu, kā arī izstrādāt nepieciešamās spējas. Lai veicinātu 5G plašāku ieviešanu dažādās nozarēs, ir svarīgi arī izstrādāt konkrētajai nozarei specifiskus telekomunikāciju standartus. Ķīnā operatori kopā ar nozaru partneriem ir sākuši darbu pie ogļrūpniecības, tērauda ieguves un elektroenerģijas 5G standartiem, un tas ir palīdzējis veicināt lielāku pretimnākšanu šai tehnoloģijai minētajos sektoros.

“Ieguvums ir ne tikai tehnoloģija, bet arī tādi kā atspēriena punkti, kas gan nenodrošinās tūlītēju peļņu, bet būs ļoti svarīgi, lai saglabātu konkurētspēju 5GtoB tirgū ilgtermiņā,” secināja K. Hju.

Treškārt, nozarei ir jāpārorientējas uz zaļo pieeju. Saskaņā ar Pasaules Ekonomikas foruma secinājumiem līdz 2030. gadam digitālā tehnoloģija var palīdzēt samazināt globālās oglekļa emisijas vismaz par 15%. K. Hju teica: “No vienas puses, izmantojot digitālo tehnoloģiju, mums ir lieliska iespēja palīdzēt visām nozarēm samazināt emisijas un uzlabot energoefektivitāti. No otras puses, ir jāapzinās, ka mūsu nozarē ir vērojama oglekļa pēdas palielināšanās, un mums ir jārīkojas, lai uzlabotu situāciju. Pašlaik Huawei izmanto jaunus materiālus un algoritmus ar mērķi samazināt mūsu produktu jaudas patēriņu, un mēs pārveidojam ražotnes un optimizējam energopatēriņa pārvaldību mūsu datu centros, lai paaugstinātu efektivitāti.”

“Pēdējo divu gadu laikā esam piedzīvojuši ļoti daudz pārmaiņu, ko nesa pandēmija, tehnoloģija, uzņēmējdarbība un ekonomika,” secināja K. Hju. “Pasaule pamazām sāk atkopties, un, virzoties uz priekšu, mums ir jāspēj saskatīt gaidāmās iespējas un tām sagatavoties. Jāsagatavo mūsu tehnoloģijas, jāsagatavo uzņēmumi un jāsagatavo spējas.”

Pasākumu Global Mobile Broadband Forum 2021 rīkoja Huawei kopā ar saviem nozares partneriem GSMA un SAMENA Telecommunications Council. Šis forums pulcināja mobilo tīklu operatorus, nozares vertikāles līderus un ekosistēmas partnerus no visas pasaules, lai pārrunātu, kā maksimāli palielināt 5G potenciālu un veicināt mobilās nozares attīstību.

Papildinformāciju skatiet šeit.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top