Visas ziņas

Huawei publicē 2020. gada biznesa rezultātus

Huawei publicē 2020. gada biznesa rezultātus

Šodien uzņēmums Huawei publicēja 2020. gada finanšu pārskatu. Aizvadītajā gadā uzņēmumam izdevies sasniegt plānotos biznesa rezultātus, noslēdzot gadu ar 9,9 miljardu ASV dolāru peļņu. Kopējie Huawei ieņēmumi 2020. gadā sasniedz 136,7 miljardus ASV dolāru – tā ir 3,8 % izaugsme, salīdzinot ar 2019. gadu.

“Pērn mēs saskārāmies ar ievērojamiem izaicinājumiem,” izziņojot gada finanšu pārskatu sacīja Kens Hju (Ken Hu), Huawei priekšsēdētāja vietnieks. “Šogad mēs turpinājām radīt inovatīvus risinājumus, lai apmierinātu mūsu klientu prasības, palīdzētu cīnīties ar pandēmiju un atbalstītu gan ekonomikas atveseļošanos, gan sociālo izaugsmi visā pasaulē. Arī pandēmijas apstākļos turpinājām uzlabot uzņēmuma biznesa procesus, sasniedzot rezultātus, kas tomēr lielā mērā atbilda mūsu prognozēm. Neskatoties uz izaicinājumiem uzņēmējdarbības vidē, mēs turpinājām pieturēties pie globalizētas un daudzveidīgas piegādes ķēdes principa – mēs izmantojam visus pieejamos globālos resursus, lai nodrošinātu piegādes nepārtrauktību, nevis koncentrējam visu stratēģiju tikai uz vienu konkrētu valsti vai reģionu.”

Arī 2020. gada Huawei Covid-19 ierobežojumu apstākļos Carrier Business grupa turpināja nodrošināt stabilu darbību vairāk nekā 1500 tīklos vismaz 170 valstīs un reģionos. Tas palīdzēja nodrošināt attālināta darba, tiešsaistes mācību un iepirkšanās iespējas internetā neskaitāmiem cilvēkiem visā pasaulē. Ciešā sadarbībā ar mobilo sakaru operatoriem visām pasaulē darījām visu iespējamo, lai nodrošinātu labāko iespējamo pieredzi jaunajam, attālinātajam dzīves stilam. Pētījumos par pieredzi ar 5G tīkliem, kurus veikušas vairākas trešo pušu organizācijas lielākajās pasaules pilsētās, lietotāju pieredzes jomā Huawei veidotie 5G tīkli šobrīd ieņem pirmo vietu. Tāpat pagājušajā gadā uzņēmums sadarbībā ar operatoriem īstenojis vairāk nekā 3000 5G inovāciju projektus vairāk nekā 20 tautsaimniecības nozarēs, piemēram, ogļu ieguves rūpniecībā, tērauda ražošanā, ostās un ražošanā. 2020. gadā pārdošanas ieņēmumi Huawei Carrier Business grupā sasniedza 46,4 miljardus ASV dolāru, pieaugot par 0,2% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Pagājušajā gadā Huawei Enterprise Business grupa turpināja radīt inovatīvus risinājumus un izveidoja visaptverošu digitālo ekosistēmu. Līdz šim jau 253 “Fortune Global 500” uzņēmumi un vairāk nekā 700 pilsētas visā pasaulē ir izvēlējušās Huawei par savu partneri digitālajā transformācijā. Tāpat 2020. gadā uzņēmums paziņoja par “viedajiem dvīņiem” (Intelligent Twins), kas ir nozares pirmā tipveida arhitektūra (reference architecture) – dokuments, kas nodrošina IT produktu un pakalpojumu struktūru un integrāciju, lai veicinātu industrijas viedo attīstību.

Pandēmijas laikā Huawei sniedza tehniskās zināšanas un nodrošināja risinājumus, kas bija vitāli svarīgi cīņā pret vīrusu. Viens šāds piemērs ir mākslīgā intelekta diagnostikas risinājums – tā pamatā ir Huawei Cloud tehnoloģija, kas palīdzēja slimnīcām visā pasaulē samazināt medicīnas infrastruktūras slogu. Tāpat Huawei kopā ar partneriem izveidoja uz mākoņpakalpojumiem balstītas tiešsaistes mācību platformas, kuras šobrīd izmanto vairāk nekā 50 miljoni pamatskolu un vidusskolu skolēni. 2020. gadā pārdošanas ieņēmumi no Huawei Enterprise Business sasniedza 15,4 miljardus ASV dolāru, pieaugot par 23% salīdzinājumā ar to pašu periodu iepriekšējā gadā.

Līdz ar operētājsistēmas HarmonyOS un Huawei mobilo pakalpojumu (Huawei Mobile Services) ekosistēmas ieviešanu Huawei Patēriņa produktu biznesa grupa attīstīja savu Seamless AI Life stratēģiju (“1 + 8 + N”). Tās uzdevums ir nodrošināt patērētājiem ērtāku un intuitīvāku ierīču lietošanas pieredzi jebkurā situācijā – viedajos birojos, fitnesa un veselības jomā, gudrajās mājās, kā arī ceļojumu laikā un izklaidējoties. 2020. gadā Huawei viedtālruņu lietotāju skaits visā pasaulē sasniedza 730 miljonus. Pārdošanas ieņēmumi no Huawei Patēriņa produktu biznesa grupas sasniedza 74 miljardus ASV dolārus, pieaugot par 3,3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

“Arī 2021. gadā globālā situācija joprojām būs sarežģīta un nepastāvīga. Lai arī cik ļoti mēs vēlētos, Covid-19 tik ātri nepazudīs un arī ģeopolitiskā nenoteiktība radīs pastāvīgus izaicinājumus pasaules sabiedrībai. Tomēr mēs esam pārliecināti, ka mūsdienu digitālie risinājumi palīdzēs stāties pretī arī komplicētiem ikdienas izaicinājumiem,” dalās Rikijs Čeņs, „Huawei Technologies” vadītājs Baltijā. “Mēs turpināsim paplašināt tehnoloģiju iespēju robežas, veicinot globālu uzņēmējdarbību un kopā ar klientiem un partneriem virzot uz priekšu digitalizāciju. Mēs vēlamies radīt digitālas tehnoloģijas, kas uzlabotu cilvēku ikdienu, padarītu uzņēmumus viedākus un sabiedrību – iekļaujošāku. Tieši tas mūs tuvinās pilnībā savienotai un viedai pasaulei.”

  1. gada finanšu pārskatu neatkarīgi ir revidējis starptautiskais grāmatvedības uzņēmums KPMG. Pilnu 2020. gada ikgadējo pārskata tekstu varat lejuplādēt šeit.

Par Huawei:

Huawei, kas dibināts 1987. gadā, ir pasaulē vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedierīču piegādātājs. Mums ir vairāk nekā 194 000 darbinieku un mēs darbojamies vairāk nekā 170 valstīs un reģionos, nodrošinot savus pakalpojumus vairāk nekā trim miljardiem cilvēku visā pasaulē. Mūsu vīzija un misija ir ienest digitālus risinājumus ikviena cilvēka dzīvē, mājsaimniecībā un organizācijā, veidojot savienotu un viedu pasauli. Lai to īstenotu, mēs vienmēr aktīvi strādāsim, lai veicinātu visuresošu savienojamību un vienlīdzīgu piekļuvi tīkliem, ieviestu mākoņpakalpojumus un mākslīgā intelekta risinājumus jebkurā pasaules malā, lai nodrošinātu izcilu skaitļošanas jaudu jebkurā brīdī tur, kur tas nepieciešams, kā arī izstrādātu digitālas platformas, kas palīdzētu visām nozarēm un organizācijām kļūt elastīgākām, efektīvākām un dinamiskākām, un no jauna veidosim lietotāju pieredzi ar mākslīgo intelektu, padarot to personalizētāku jebkurā cilvēka dzīves jomā, neatkarīgi no tā vai atrodaties mājās, birojā vai ceļā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top