Visas ziņas

Huawei uzsāk atbalsta programmu sievietēm, kuras vēlas apgūt programmatūras izstrādāšanu

Huawei uzsāk atbalsta programmu sievietēm, kuras vēlas apgūt programmatūras izstrādāšanu

Jaunizveidotās programmas “Huawei Women Developers (HWD)” mērķis ir iedrošināt vairāk sieviešu pievienoties tehnoloģiju nozarei, nodrošinot nepieciešamās apmācības jaunu prasmju iegūšanai, kā arī iespējas un platformas karjeras attīstībai.

“Mēs ticam, ka sievietes ir spējīgas virzīt tehnoloģiskās inovācijas. Ceram, ka šī programma palīdzēs labāk atklāt jaunus talantus un izmantot sieviešu stiprās puses, kā arī dos iespēju dāmām demonstrēt savas līderības spējas. Tas, mūsuprāt, palīdzēs padarīt pasauli labāku,” sacīja Čeņs Lifangs (Chen Lifang), Huawei vecākais viceprezidents.

Tiek lēsts, ka tikai aptuveni 8 – 11% pasaules programmatūras izstrādātāju ir sievietes. Praktiski visās ar tehnoloģijām saistītās nozarēs, tostarp mākslīgā intelekta jomā, dzimumu daudzveidība darba vidē ir kļuvusi svarīgāka kā jebkad agrāk. Lai nodrošinātu, ka visas sabiedrības daļas tiek vienlīdzīgi pārstāvētas un pret tām izturas vienādi, ir svarīgi radīt vidi, kas palīdzētu lielākam skaitam sieviešu iesaistīties un gūt panākumus ar zinātni, matemātiku, tehnoloģijām un inženieriju (STEM) saistītās jomās.

Savā paziņojumā presei Huawei uzsvēra: „Digitalizācijas laikmetā mums jārada vairāk iespēju un jāsniedz atbalsts sievietēm, lai nodrošinātu pieejamu izglītību un apmācības, kas ir būtiski konkurētspējas veicināšanai digitālajā ekonomikā. Ir pierādījies, ka, nodrošinot šīs prasmes sievietēm, tiek veicināta sociālā integrācija, kā arī veidota iekļaujoša un daudzveidīga sabiedrība.” Huawei programma nodrošinās apmācības un sniegs konsultācijas par iespējamiem karjeras virzieniem, kā arī ļaus dalībniecēm tikties ar dažādu jomu tehnoloģiju ekspertiem.

Nesen rīkotajā Huawei un Financial Times Live tiešsaistes seminārā Sāra Grīslija (Sarah Greasley), Direct Line Group direktore sacīja: “Svarīga ir pieejas maiņa, kurā mēs ne tikai komunicējam ar studentēm, bet arī palīdzam veicināt viņu izpratni par tehnoloģijām. Ja iedrošināsim meitenes būt izzinošākām, tad arī tehnoloģijas viņām kļūs aizraujošākas un interesantākas. Nodrošinot mentoru atbalstu un rādot veiksmīgu sieviešu piemērus, mēs varam cerēt uz to, ka skolās zinātņu, tehnoloģiju, inženierijas un matemātikas (STEM) priekšmetos dzimumu nevienlīdzība mazināsies.”

Huawei Rietumeiropas IKT akadēmijas programmas direktore Pallavi Malhotra piebilda, ka darba vietas nākotnē kļūs arvien elastīgākas un virtuālākas. “Tomēr esam novērojuši ka joprojām pastāv lielas nepilnības, tostarp plaisa digitālajās prasmēs un problēmas ar piekļuvi kvalitatīvam tīklam, kā arī ievērojama atšķirība starp dzimumiem. Nodrošinot sievietēm nepieciešamo prasmju apguvi, mēs varam iedrošināt vairāk daiļā dzimuma pārstāvju apsvērt iespēju attīstīt vai uzsākt karjeru tehnoloģiju jomā. Uzlabojot nozares un akadēmisko organizāciju iesaisti, mēs varam

palielināt zināšanu apmaiņu starp uzņēmumiem un akadēmiskajām institūcijām, izveidot lielisku saturu un mācību programmu, kas palīdzēs tehnoloģijās piesaistīt ne tikai vairāk sieviešu, bet arī jauniešus ar dažādu izcelsmi,” norādīja Pallavi Malhorta.

Lai pievienotos sievietēm paredzētajā HWD programmā, plašāka informācija atrodama šeit.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top