Tehnoloģijas

Viedpulksteņa Huawei Watch GT 4 apskats

Huawei Watch GT 4 apskats

Mēs jau runājām par Watch GT 4 vairāk nekā gadu, un beidzot tas ir klāt. Huawei jaunais viedpulkstenis ir apstiprinājums, sava veida revolūcijai no programmatūras viedokļa. 

Huawei Watch GT 4 ir salīdzinoši lēts, tā dizains nedaudz līdzinās Watch GT 3 un beidzot ir atrisināta ar paziņojumiem saistītā problēma, tagad, kad no WhatsApp, Messenger vai Telegram nāk vairāki paziņojumi, visus tos var bez problēmām apskatīt.

Huawei Watch GT 4 apskats

Huawei Watch GT 4 komplektācija

Huawei piegādā Watch GT 4 glītā kastītē, kurā bez pulksteņa (ar jau piestiprinātu siksniņu) atrodam arī uzlādes paliktni (ieskaitot kabeli) un lietošanas instrukciju, kā arī papildus posmus siksniņai, ja locītavas izmērs ir lielāks. Tātad nekas svarīgs netrūkst.

Dizains un materiāli

Huawei ierīces vienmēr ir izskatījušās mūsdienīgi, izsmalcināti, un arī WATCH GT 4 nav izņēmums. Pulkstenis ir glītā tērauda korpusā ar apaļu ekrānu, kas pārklāts ar noapaļotu stiklu. Labajā pusē ir poga, kas apvienota ar rotējošu riteni, un zem tās ir papildu poga, kas kalpo arī kā kontakts veselības rādītāju mērīšanai. Pulksteņa komplektācijā – nerūsējošais tērauda siksniņa, ir arī modeļi ar zaļa kompozīta vai melna fluoroelastomēra siksniņām.

GT sērijas pulksteņi netiek uzskatīti par augstākās klases pulksteņiem ražotāja portfelī, tāpēc tajos neatradīsim safīra kristālu vai titāna korpusu, kā Pro modelī, bet citādi piekāpšanās nav.

Huawei Watch GT 4 apskats

Ir pieejami divi izmēri – 46 mm (vīrišķīgs) un 41 mm (sievišķīgāks). Testam es saņēmu 46 mm ar tērauda siksniņu un tērauda korpusu.

Pirmais iespaids –  Huawei ir paveicis lielisku darbu, ko nevienam citam zīmolam nav izdevies izdarīt attiecībā uz cenu un izskatu.

Neskatoties uz to, ka viedpulkstenis sver 48 gramus (bez siksniņas) uz rokas tos gramus praktiski nejūt. Korpusa forma pielāgojas plaukstas locītavai un  padara Huawei Watch GT 4 ļoti ērtu nēsāšanai.

Huawei Watch GT 4 apskats

Viedpulkstenim ir IP68 sertifikāts, un to var iegremdēt ūdenī līdz 5 ATM, bet viena no detaļām, kas man visvairāk patika dizaina un konstrukcijas procesa ziņā, ir sistēma, kas izmantota, lai samazinātu vai pagarinātu siksniņas izmēru. Katrā siksniņas posmā ir iebūvēta neliela svira, kas ļauj atbrīvot katru elementu atsevišķi, lai noņemtu vai pieliktu papildus posmu.

Ekrāns un pogas

Viena no Huawei Watch GT 4 svarīgākajām iezīmēm noteikti ir displejs, lai gan salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi ir maz atšķirību. Tā izmērs ir 1,43 collas, un izšķirtspēja ir 466 x 466 pikseļi, tāpēc tagad attēli vienmēr ir skaidri, ar pareizi piesātinātām krāsām un dziļiem melniem toņiem, kas ir labi redzami pat Saules staros.

Salīdzinājumā ar Watch GT 3, par kura slikto oleofobisko apstrādi sūdzējāmies, ar Huawei Watch GT 4 zīmols šo problēmu ir atrisinājis, un tagad pirkstu nospiedumi uz nosedzošā stikla ir tikai tālas atmiņas.

Huawei Watch GT 4 apskats

Aparatūra un veiktspēja

Tomēr aparatūras līmenī atšķirība no Pro modeļa ir jūtama; Ir arī daži upuri, tostarp Wi-Fi.

No aparatūras viedokļa Huawei inženieri ir pastrādājuši ar GPS: Huawei tagad izmanto jaunu inteliģento divu joslu GNSS satelītu pozicionēšanas tehnoloģiju, kas automātiski koriģē fiksāciju pēc satelītu pārvietošanās orbītā. Īsāk sakot, ne tikai pozicionēšanas precizitāte ir uzlabota par 30 procentiem, bet, pateicoties piecām divjoslu sistēmām, satelītu noteikšana ir gandrīz zibens ātra.

Jūs varat atbildēt uz zvaniem tieši no viedpulksteņa runājot brīvroku režīmā; Skaņa no skaļruņa ir izcilas kvalitātes, balss ir labi dzirdama.

Huawei Watch GT 4 apskats

Programmatūra un sensori

Huawei GT4 ir aprīkots ar Harmony OS 4.0 operētājsistēmu un ir saderīgs gan ar Android, gan iPhone viedtālruņiem. Ņemot vērā uzbūves kvalitāti, dažus programmatūras uzlabojumus un akumulatora darbības laiku, Huawei jaunais viedpulkstenis būtu jāuzskata par reālo alternatīvu Apple Watch lietotājiem, kuriem ir iPhone un kuri nevēlas tērēt pārmērīgi daudz naudas, lai iegādātos šādu ierīci un lādēt to ik pēc pāris dienām.

Par Huawei programmatūru jau esam pietiekami daudz runājuši, un, lai gan zīmols ir iekļāvis dažus interesantus grafiskus jauninājumus, manuprāt, vissvarīgākais ir kas cits: beidzot tagad var apskatīt visus paziņojumus, kas nāk no konkrētas ziņojumapmaiņas lietotnes, tādējādi varat izlasīt visu sarunu vairāku ienākošo ziņojumu gadījumā.

Launcher V2.0 uzlabo logrīku pārvaldību un ievieš “šaha tāfeles” dizainu lietotņu sarakstā, tagad ļaujot ievietot līdz pat 7 pielāgojamām cilnēm, kurām var piekļūt ar horizontāliem vilcienu pa ekrānu, kā arī uzlabo daudzuzdevumu darbību, peldošā logā parādot visas aktīvās lietotnes, kas cita starpā turpina darboties fonā.

Attiecībā uz “labsajūtu” ir trīs jaunas funkcijas: ir uzlabota sieviešu menstruālā cikla uzraudzība, miega režims ir kļuvis vēl precīzāks, un ir integrēta miega elpošanas atpazīšana, kas nosaka jebkādus elpošanas traucējumus miega laikā, sniedzot papildu informāciju par veselību.

Visbeidzot, ir ieviests režīms “stay fit”: iepriekš instalēta lietojumprogramma, ko var izmantot arī kā pulksteņa seju, kas izmanto reāllaika datus, kuri noder kaloriju vajadzību pārvaldībai, un sniedz pilnīgus un personalizētus padomus atkarībā no konkrētām vajadzībām svara pārvaldībā, ņemot vērā patērēto pārtiku un sadedzinātās kalorijas.

Ja vēl Huawei uzlabotu savu ciparnīcu kopējo izskatu (to ir daudz, bet tās visas manuprāt joprojām ir pārāk austrumnieciskas) un bagātinātu trešo pušu lietotņu piedāvājumu lejupielādei, izmantojot lietotņu galeriju, tās OS būtu ekselenta.

Huawei Watch GT 4 apskats

Sporta un atpūtas funkcijas

Huawei Watch GT 4 ir aprīkots ar jaunu TruSeen 5.5+ sensoru, kas nodrošina vēl precīzākus sirdsdarbības mērījumus, kā arī ar jaunu virtuālo atalgojuma sistēmu, kas motivē lietotājus sasniegt labākus rezultātus.

Tāpat kā citos pulksteņos, arī šeit jūs aizpildāt apļus, par ko saņemat dažādas medaļas, ar kurām pēc vēlēšanās varat dalīties ar draugiem vai arī sociālajos tīklos.

Manuprāt, interesanta ir ciparnīca ar kaloriju monitoringu (deficīts). Saistībā ar lietotni Huawei Health jūs ievadāt savu vēlamo svaru 80 kg (jūsu pašreizējais svars ir, piemēram, 89 kg), pamatojoties uz to, pulkstenis arī pielāgos aktivitātes apļus, bet tas arī aprēķinās paredzamo kaloriju skaitu, kas novedīs pie svara samazināšanas.

Pēc tam varat ievadīt lietotnē savu uzņemto kaloriju daudzumu, tostarp ēdienreižu fotoattēlus. Neesmu pārliecināts, cik precīzs ir šis aprēķins, kas ietver arī datus par treniņa laikā sadedzinātajām kalorijām, taču sportistiem, kuri paļaujas uz skaitļiem, nevis sajūtām, tas var būt interesants palīgs.

Turklāt Huawei Health lietotnei var pievienot viedos svarus, lai automatizētu svara uzraudzību.

Turklāt Huawei Health lietotnei var pievienot viedos svarus, lai automatizētu svara uzraudzību

 

Kā vienmēr, fitnesa lietotne ir lieliska, jo tā reģistrē daudz reāllaika datu, kā arī ļauj izveidot treniņu plānu. Skrējiena režīms ir aprīkots ar balss asistentu.

Navigācijas maršrutu reģistrēšanas precizitāte ir labā līmenī, taču joprojām var sagaidīt, ka reizēm nāksies šķērsot ēkas vai vietas, kurās iepriekš nekad neesat bijis. Tomēr skriešanas, pastaigas vai braukšanas ar velosipēdu reģistrēšanai precizitāte noteikti ir pietiekama, un man nav būtisku sūdzību.

Veselības režīmi ietver skābekļa piesātinājuma asinīs, sirdsdarbības un temperatūras monitoringu. Sievietēm ir uzlabota menstruālā cikla uzraudzība, paredzēts pat aparatūras atbalsts glikozes uzraudzībai, taču šī opcija vēl nav pieejama un nebūs pieejama vismaz līdz šā gada beigām.

Sportistiem tagad ir iespēja eksportēt datus uz dažādiem populāriem formātiem, piemēram, GPX, TCX vai KML, ar kuriem tālāk var strādāt citās programmās.

Pats sporta monitorings ir diezgan detalizēts un sniedz pietiekami daudz informācijas pat visprasīgākajiem lietotājiem. Testēšanas laikā es izmēģināju riteņbraukšanas, pastaigas, kā arī  TRX treniņu.

Ir pieejami arī virtuālie treneri, kas sporta nodarbību laikā var jūs motivēt ar balss norādījumiem vai iespēju apskatīt izmērītos rādītājus tieši pulksteņa ekrānā (ne tikai uzreiz pēc aktivitātes pabeigšanas).

Sporta un atpūtas funkcijas

Akumulatora darbības laiks

Huawei GT 4 46mm ir 524 mAh akumulators, savukārt 41mm modeļa akumulators ir 323 mAh. Un es jums teikšu vienu lietu, kopš es to saņēmu kā izmēģinājuma versiju, es to esmu uzlādējis tikai pāris reizes.

Patiesībā, neizmantojot Always On displeju, bez uzlādes var nodzīvot vairāk nekā 10 dienas, bet, ja Always On displejs ir aktivizēts, tas būs aptuveni 6 dienas.

Specifikācijas

 • Izmēri –  HUAWEI WATCH GT 4 46 mm (46 mm × 46 mm × 10,9 mm) / HUAWEI WATCH GT 4 41 mm (41,3 mm × 41,3 mm × 9,8 mm)
 • Svars – Aptuveni 48 g / 37 g (bez siksniņas)
 • Displejs – 1,43 collu / 1,32 collu AMOLED krāsu ekrāns
 • Ūdensizturība – 5 ATM-50 m
 • Akumulatora darbības laiks – Līdz 14/7 dienām
 • Sirdsdarbības monitorēšana – HUAWEI TruSeen™ 5.5+
 • GPS – Divu joslu GNSS (ar uzlabotu satelīta antenu bloku)
 • Siksniņa – Nerūsējošais tērauds/Milanese/Āda/Kompozīts/ Fluorelastomērs
 • Operētājsistēma – HarmonyOS, savienojama ar Android un iOS
 • Sistēmas prasības – Android 8.0 vai jaunāka versija, iOS 13.0 vai jaunāka versija
 • Savienojumu iespējas – NFC un Bluetooth
 • SIM karte – nav

Pārdošanas cena

HUAWEI WATCH GT 4 ir pieejams Latvijas veikalos un tā cena sākas no 249 eiro.

Tagad, bez šaubām, mēs nerunājam par ļoti zemiem skaitļiem, taču ir svarīgs aspekts, kas jānovērtē: konkurenti tajā pašā cenu diapazonā nepiedāvā neko līdzīgu Watch GT 4.

Huawei Watch GT 4 apskats

HUAWEI WATCH GT 4 ir viegls un ērts, tam ir lielisks displejs, ļoti pilnvērtīga programmatūra un, pats galvenais, ļoti labi rūpējas par lietotāja sporta aktivitātēm un veselību. Protams, salīdzinājumā ar WearOS tas zaudē lietotņu pieejamībā, taču akumulatora darbības laiks ir lielisks. Augstas kvalitātes materiāli, vienmērīga un ātra darbība, plašs funkciju klāsts un neliels ierīces izmērs – tas viss padara pulksteni par labu izvēli tiem, kas vēlas funkcionālu ierīci ar patīkamu dizainu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top