MicroStrategy līdzdibinātājs atbalsta ierosinājumu padarīt BTC par ASV stratēģisko rezervju aktīvu
MicroStrategy izpilddirektors Maikls J. Seilors turpina dalīties ar pozitīvām prognozēm par kriptovalūtu tirgus nākotni. Šoreiz viņš savas domas pauda intervijā Fox News žurnālistiem. Uzņēmējs runāja par MicroStrategy panākumiem pēc tās stratēģijas integrēšanas, lai regulāri iegādātos BTC un šāds risks ir atmaksājies.
MicroStrategy joprojām ir lielākais biržā kotētais uzņēmums, kura bilancē ir bitcoin. Uz šodienu uzņēmuma uzkrājumā ir 226 500 BTC monētu, kurās tas ir ieguldījis 8,3 miljardus ASV dolāru. Attiecīgi viena BTC vidējā iegādes cena ir 36 644 ASV dolāri. Kāpēc MicroStrategy ir tāds daudzums bitcoin? Atbilde pavisam vienkārša, Maikls Seilors un viņa kolēģi ir noticējuši pirmās kriptovalūtas potenciālam.
Kāpēc vajadzētu iegādāties bitcoin?
Neraugoties uz kritiku un skepsi, Seilors joprojām ir nelokāms savā pārliecībā, ka bitcoin ir risinājums daudzām ekonomikas problēmām. Šeit ir viņa citāts par šo tematu.
“Bitcoin rada desmitiem miljardu dolāru lielas finanšu plūsmas un tas piesaista milzīgus kapitāla apjomus”.
Maikls arī uzsvēra kriptovalūtas dinamiku, salīdzinot tās svārstīgumu ar tādām dabas parādībām kā upes un viesuļvētras. To enerģiju var izmantot cilvēces labā, uzskata uzņēmējs. Tādā pašā veidā digitālā aktīva galvenos principus var izmantot ekonomikas attīstībai.
MicroStrategy līdzdibinātājs arī apšaubīja to cilvēku izteikumus, kuri dēvē bitcoin par kriptovalūtu, kas nav attaisnojusi savu kā vērtības uzkrāšanas rīka statusu. Lūk, viņa replika no CryptoSlate.
Tie, kas saprot bitcoin, pērk bitcoin. Tie, kas to nesaprot, kritizē kriptovalūtu. BTC piecpadsmit pastāvēšanas gados ir pieaudzis tūkstošiem reižu, kas ir bezprecedenta gadījums cilvēces vēsturē. Pastāv vispārējs uzskats, ka ilgtermiņā kriptovalūta dod iespēju apsteigt tradicionālo valūtu inflāciju un ietaupīt uzkrājumus jebkuram cilvēkam. Jau vismaz šis fakts piešķir bitcoin unikālas investīciju īpašības.
Seilors uzskata, ka arī valsts institūcijas varētu izmantot kriptovalūtu nozari savas valsts bagātināšanai.
Izmantojot bitcoin, privātpersonas var apsteigt inflāciju, investori var apsteigt tirgu, korporācijas var apsteigt konkurentus. Un valstis, izmantojot digitālo kapitālu, var atdzīvināt savu ekonomiku un stiprināt savas valūtas.
Jāatzīmē, ka valstīs, kuru tautsaimniecība piedzīvo grūtības, kriptovalūtas pilda svarīgu uzdevumu, ļaujot saglabāt neskartu peļņas vērtību. Tomēr tas tiek panākts, izmantojot stabilas vērtības stabilkoinus, nevis svārstīgas kriptovalūtas. Šādām monētām ir arī pieejamāka pāreja uz dolāru, kam arī ir svarīga nozīme.
Intervijā Seilors neaizmirsa pieminēt likumprojektu, ko 27. jūlijā Nešvilā notikušajā kriptovalūtu konferencē Bitcoin 2024 ierosināja republikāņu senatore Sintija Lummisa.
Šis dokuments paredz izveidot ASV nacionālo kriptovalūtas rezervi, saskaņā ar kuru valdība iegādātos vienu miljonu BTC un glabātu tos vismaz divdesmit gadus. Vienīgais izņēmums šeit būs monētu pārdošana ASV valsts parāda nomaksai. Seilors šādu iniciatīvu nosauca par “pārdomātu” un uz nākotni orientētu.
Maikls uzskata, ka šāda rezerve varētu dot ievērojamu ekonomisku labumu, palīdzot stiprināt ekonomiku un palielināt ASV dolāra stabilitāti. Tomēr, kā norāda uzņēmējs, bitcoin nav tikai finanšu aktīvs, bet gan būtisks elements digitālajās pārmaiņās, kas pārņem pasauli.
“Viena no manām ilgstošajām bažām ir, ka kādā brīdī Vašingtona sāks “buksēt” tāpat kā tās valstis, kuras ir atkarīgas no fiat valūtas”.
Tomēr viņš pauda optimismu par prezidenta kandidāta Donalda Trampa atbalstu bitcoin, kas pēdējo mēnešu laikā ir ievērojami palielinājis nozares leģitimitāti. Seilors norādīja, ka viņa iepriekšējās bažas tagad ir nedaudz kliedētas.
Maikls Seilors atbalsta ideju, ka ASV un citu valstu iestādes varētu masveidā iepirkt bitcoin. No vienas puses, šāda nostāja šķiet nepareiza, jo centralizētas valdības īsti neatbilst blokķēdes aktīvu ideāliem. Tomēr, no otras puses: bitcoin nav paredzēti ierobežojumi, tāpēc ikviens var to iegādāties.