Tehnoloģiju ziņas

Jūnijā Bitcoin demonstrēja spēcīgu izturību, nobriestot lēcienam jūlijā

Jūnijā Bitcoin demonstrēja spēcīgu izturību, nobriestot lēcienam jūlijā

Bitcoin jūnijā nodemonstrēja spēcīgu izturību, neskatoties uz ģeopolitisko spriedzi Tuvajos Austrumos. BTC tirgus dominance palielinājās līdz 65%, kas bija augstākais līmenis kopš 2021. gada sākuma, bet kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija piedzīvoja 2,6 % pieaugumu, liecina Binance jūnija kriptovalūtu tirgus tendenču apskats.

Vienlaikus biržā tirgotie kriptovalūtu fondi (ETF)piedzīvoja solīdu investīciju pieaugumu, uzsverot ilgstošu institucionālo investoru interesi un strukturālu tirgus pieprasījumu pēc digitālajiem aktīviem. Naudas ieplūde kriptovalūtu spot ETF sniedza spēcīgu atbalstu tirgus likviditātei un pozitīvam noskaņojumam, kas nostiprināja investoru uzticību un stabilizēja cenas, neskatoties uz pasaules notikumu nepastāvīgumu.

Jūnijā stabilo monētu piedāvājums pirmo reizi pārsniedza 250 miljardus ASV dolāru, un to tirdzniecības apjomi par vairāk nekā 7,5 triljoniemASV dolārupārsniedza pērnā gada apjomus tajā pašā periodā.

Jāņem vērā arī fakts, ka ASV Senāts pieņēma pirmo visaptverošo federālo regulējumu stabilajām kriptovalūtām (GENIUS Act). Tas būtiski palielināja investoru un uzņēmumu optimismu, joskaidra regulējuma ieviešana radīs jaunu institucionālo un maksājumu virzītu pieprasījumu. Stabilās kriptovalūtas tagad arvien vairāk tiek uzskatītas par kriptovalūtu nozares vadošo tiltu uz plašāku pieņemšanu un vispārēju izmantošanu finanšu pasaulē.

Daudzas lielās korporācijas to jau ir atzinīgi novērtējušas un atbilstoši rīkojas. Piemēram,

Shopify un Stripe jūnija vidū paziņoja, ka miljoniem tirgotāju tagad norēķiniem var izmantot USDC stabilo kriptovalūtu. Arī tādi lielie mazumtirgotāji kā Walmart un Amazon ir sākuši izpēti par savu ar USD nodrošinātu stabilo kriptovalūtu izveidi. Savukārt 17. jūnijā JPMorgan uzsāka pilotprojektu ar “JPM-D” – tokenizētu bankas depozītu, kas izmanto publiskublokķēdi.

Vēl viens nozīmīgs rekords jūnijā bija decentralizēto biržu (DEX) spottirdzniecības apjomu pieaugums – jūnijā tie veidoja 27,9% no kopējā spot tirdzniecības apjoma, salīdzinājumā ar centralizētajām biržām (CEX), un tā bija augstākā proporcija, kas jebkad līdz šim sasniegta. DEX apjomi ir vairāk nekā divkāršojušies, savukārt CEX apjomi pēdējo 12 mēnešu laikā ir saglabājušies nemainīgi.Starp DEX biržām PancakeSwap piedzīvoja vislielāko tirgus daļas pieaugumu – no 16 % aprīlī līdz 42 % jūnijā.

Regulācijas pilnveidošanās decentralizēto finanšu sektorā ir ļāvusi decentralizētajām biržām turpināt ieviest jauninājumus un paplašināties. Šī elastība ļauj tām ieviest jaunus produktus un stimulējošas iniciatīvas, kas bieži vien ir galvenie platformu tirdzniecības apjomu virzītājspēki. Turpretī CEX spot darījumu apjomi parasti ir cieši saistīti ar mazumtirdzniecības spekulācijām, plašākiem makroekonomiskajiem apstākļiem un tirgus svārstīgumu, padarot tos uzņēmīgākus pret ārējām tirgus svārstībām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top