Tehnoloģijas

Kā darbojas kriptovalūtu mikseri un kāpēc tie ir nepieciešami

Kā darbojas bitkoina mikseri un kāpēc tie ir nepieciešami

Atvērto blokķēžu caurspīdīgums, kas ir viena no galvenajām tehnoloģijas priekšrocībām, kļūst par trūkumu tiem, kas vēlas saglabāt anonimitāti. Transakciju konfidencialitāti var palielināt, izmantojot kriptovalūtu mikserus.

Bitkoina  blokķēde ir atvērta un visiem pieejama. Ikviens var ieiet blokķēdes ceļvedī un izpētīt visu BTC transakciju ierakstus, kas veikti kopš kriptovalūtas palaišanas brīža. Daudziem cilvēkiem caurspīdīgums drīzāk ir priekšrocība, nevis problēma. Tomēr tiem, kuri novērtē anonimitāti, blokķēdes publiskais raksturs ir milzīgs konfidencialitātes trūkums.

Reaģējot uz šo problēmu, parādījās citas blokķēdes, piemēram – Monero un Zcash, kuru izstrādātāji pievienoja kriptogrāfiskus konfidencialitātes instrumentus lietotāju anonimitātes palielināšanai. Tomēr bitkoina blokķēdē tāda līmeņa anonimitāte joprojām ir nepieejama.

Vienkāršākais risinājums kriptovalūtu īpašniekiem, kuri vēlas transakcijas padarīt pilnībā konfidenciālas (slēpt kas, ko un kam nosūta), ir izmantot mikserus. Tie ir servisi, kas pūlos “sajauc” monētas pirms to nosūtīšanas saņēmējiem. Šis process ļoti apgrūtina nosūtītāja, transakcijas summas un saņēmēja identifikāciju.

Kā darbojas bitkoina mikseri

Mikseris ir serviss, kas nosūtītās monētas sadala mazās partijās un vēlāk tās sajauc ar citām transakcijām. Pēc miksēšanas saņēmēja makā nonāk tāds kriptovalūtu daudzums, kāds tika nosūtīts. Tomēr tās nav tās pašas monētas – to daļas tika sajauktas ar citām monētām. Tas sarežģa transakciju izsekošanu un sarauj sakarus starp šīm konkrētajām monētām un cilvēku, kurš tās nosūtījis.

Par saviem pakalpojumiem kriptovalūtu mikseri ņem komisijas maksu. Mikseri mēdz būt centralizēti un decentralizēti. Pirmie ir servisi, kas pieņem kriptovalūtu un par komisijas maksu nosūta saņēmējam citas monētas. Decentralizētie mikseri izmanto dažādus protokolus, piemēram – CoinJoin, kas lielai lietotāju grupai ļauj apvienot monētas, bet pēc tam tās pārdalīt, lai katrs lietotājs saņemtu atpakaļ iemaksāto summu. Miksēšanas servisi rada transakcijas izsekojošo analītisko programmu apjukumu un sniedz lietotājiem iespēju palikt anonīmiem.

Kāpēc vajadzīgi kripto mikseri

Kriptovalūtu industrijas attīstības rītausmā bitkoins tika uzskatīts par pilnībā anonīmu finanšu transakciju instrumentu. Tomēr – tāpat kā vairums kriptovalūtu – plašākas izplatības dēļ BTC zaudēja konfidencialitāti. Visas lielās valstis kriptovalūtu biržām un citām kriptovalūtu platformām uzliek par pienākumu ieviest obligātu KYC pārbaudi visiem lietotājiem – tas nozīmē identificējošu dokumentu iesniegšanu. It visur esošās KYC pārbaudes ir kriptoindustrijas nozares jaunā realitāte. Verifikācijas veikšana kriptovalūtu biržā palielina kripto aktīvu saglabāšanu un kalpo kā papildu aizsardzība problemātisku situāciju rašanās gadījumos.

Tomēr ne visi lietotāji ir gatavi ziedot savu anonimitāti. Īpaši aktuāli tas ir lielu BTC apjomu īpašniekiem, kuri drošības apsvērumu dēļ nevēlas, lai kāds uzzinātu par viņu bagātību. Līdzīgi kā ar tradicionālo naudu – gandrīz neviens nevēlas stāstīt par savu uzkrājumu apjomu – ja šī informācija nonāk nepareizās rokās, tad var nākties ātri atvadīties no visiem uzkrājumiem. Bitkoina mikseri atrisina šo problēmu un ļauj saglabāt noslēpumā lietotājam piederošo BTC vai citu kriptovalūtu apjomu.

Mikseris UniJoin

Mikseris UniJoin ir miksēšanas serviss, kas izmanto CoinJoin tehnoloģiju monētu sajaukšanai ar citiem bitkoiniem pūlā. Serviss tagad atbalsta tikai BTC transakcijas, bet nākotnē tiks pievienots transakciju ETH, LTC un USDT atbalsts.

Serviss ir ērti lietojams pat iesācējiem. Atšķirībā no daudziem centralizētajiem mikseriem – UniJoin nesaglabā transakciju vēsturi ar nosūtītāju un saņēmēju adresēm, kas var deanonimizēt lietotājus datu noplūdes un nodošanas regulatoriem gadījumā.

Servisa galvenie parametri: divi URL. Vienas parasts, otrs – ar augšējā līmeņa pseidodomēnu onion, kas ļauj izmantot servisu Tor pārlūkā – tādējādi vēl vairāk palielinot operāciju konfidencialitāti. UniJoin atbalsta adrešu formātus SegWit, P2SH, Native SegWit un Taproot.

Maksimālais BTC apjoms miksēšanai vienam lietotājam – 1000 BTC. Minimālā summa BTC sajaukšanai nav pastāvīga, jo ir atkarīga no ASV dolāra vērtības. Pašreiz miksēšanas minimālā summa ir 0,0001 BTC. Komisijas maksa par servisa izmantošanu – 1 līdz 3% no nosūtāmās summas.

Lietotājs maksā arī tīkla komisijas maksu, kas tiek atskaitīta no kopējās miksēšanas summas. Sajaukšanas process parasti noslēdzas stundas laikā, bet var aizņemt arī vairāk laika – atkarībā no lietotāja iestatītās nodošanas aiztures, ko papildina 2 blokķēdes apstiprinājumu saņemšanas laiks. UniJoin ļauj nosūtīt kriptovalūtu paziņām, investēt bitkoinā valstīs, kur ir ierobežota piekļuve tam, kā arī apmaksāt preču un pakalpojumu tiešsaistes pirkumus. Dažādas jurisdikcijas atšķirīgi regulē kripto aktīvu miksēšanas servisus. Pirms jebkura servisa izmantošanas jāiepazīstas ar konkrētās valsts likumdošanas normām un ieteikumiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top