Tehnoloģijas

Kā Īlona Maska investīcija varētu ietekmēt “Twitter” plānus saistībā ar kriptovalūtu?

Kā Īlona Maska investīcija varētu ietekmēt “Twitter” plānus saistībā ar kriptovalūtu?
“Tesla” izpilddirektors Īlons Masks nesen iegādājās 9,2% Twitter akciju, padarot viņu par lielāko sociālo mediju uzņēmuma akcionāru.

Ikreiz, kad Īlons Masks veic kādu ierakstu mikroblogošanas vietnē “Twitter”, kriptovalūtu tirgus uz to reaģē. Katra Īlona Maska tvīta publicēšana, profila attēla nomaiņa vai mirkļbirkas “#Bitcoin” pievienošana rada zināmu ietekmi uz kriptovalūtu tirgu, kas var pat likt pieaugt bitkoina cenai par 20%. Tāpēc cilvēki šobrīd vērtē, ko Maska ieguldījums Twitter varētu nozīmēt kriptovalūtas nozarei.

Ir zināms, ka “Tesla” izpilddirektors Īlons Masks ir iegādājies 9,2% Twitter akciju, kas padara viņu par vienu no nozīmīgākajām personām, kuru interesē iesaistīšanās Twitter darbībā. Šī Īlona Maska iesaiste platformas darbībā uzreiz palielināja Twitter akciju vērtību par vairāk nekā 22% un arī Dogecoin (DOGE) monētu vērtība pietuvojās divu mēnešu maksimumam.

“Īlons vienmēr ir publiski iestājies par decentralizētākas un pret cenzūru noturīgākas sociālo mediju platformas koncepciju, un to var palīdzēt nodrošināt blokķēde un Web3 tehnoloģija.”

Šobrīd vēl nav izskanējusi oficiāla informācija par miljardiera plāniem attiecībā uz “Twitter”. Tomēr, ņemot vērā gan “Tesla” izpilddirektora, gan sociālo mediju uzņēmuma vēsturi saistībā ar kriptovalūtu, iespējams, ka šis notikums varētu veicināt “Twitter” iesaistīšanos plašākā kriptovalūtu un blokķēdes funkciju izpētē.

Īlona Maska viedoklis par kriptovalūtu ir bijis dažāds.  2021. gada februārī “Tesla” iegādājās bitkoinus. Savukārt 2021. gada martā uzņēmējs paziņoja par “Tesla” plāniem pieņemt bitkoinu, kā maksāšanas līdzekli automašīnu iegādei. Tomēr kriptovalūtu tirgus vērtība dažus mēnešus vēlāk kritās pēc tam, kad Masks atklāja, ka uzņēmums ir atcēlis plānu pieņemt bitkoinu, kā maksāšanas līdzekli, jo izmantotā enerģija bitkoinu ieguvei  nelabvēlīgi ietekmējot apkārtējo vidi.

Īlona Maska interesi arī ir piesaistījusi DOGE kriptovalūta. Maska tvīti par šo kriptovalūtu ir ļāvusi tās cenai strauji pieaugt. Miljardieris 2021. gadā arī paziņoja, ka maksājumu ziņā DOGE ir labāks par BTC. 2022. gada janvārī “Tesla” sāka pieņemt DOGE kā maksāšanas līdzekli.

Neskatoties uz to, Maska ieņēmumi no saražotajiem elektromobiļiem  2021. gada beigās bija 2 miljardi ASV dolāru bitkoinos. Daļa “Tesla” BTC monētu tika pārdotas arī 2021. gada martā, lai pārbaudītu šāda apjoma likviditāti. Peļņa bija vismaz 128 miljonu ASV dolāru apmērā.

“Twitter” šobrīd ir arī pievērsies uz blokķēdi balstītām tehnoloģijām, piemēram, neaizvietojamiem tokeniem (NFT). Jau 2022. gada janvārī “Twitter” sāka atbalstīt NFT Twitter Blue abonentiem, kas ir maksas abonēšanas pakalpojums, kas maksā 2,99 ASV dolārus mēnesī. Tomēr Masks izteicās par šo funkciju negatīvi.

Bez tam “Twitter” ir arī atbalstījis dzeramnaudas funkcijas ieviešanu platformā. 2021. gada septembrī platformā tika iespējota BTC dzeramnaudas saņemšanas funkcija, ļaujot lietotājiem izmantot trešo pušu lietotnes dzeramnaudas saņemšanai. 2022. gada februārī platformai pievienoja dzeramnaudas maksāšanas iespēju ar Ethereum (ETH).

Daudzi domā, ka Masks, iesaistoties “Twitter” darbībā vispirms centīsies atrisināt problēmu, kas ir saistīta ar krāpnieku surogātpasta ziņām “Twitter”.

Šobrīd “mikroblogošanas” platforma “Twitter” ir kļuvusi par kriptovalūtas kopienas debašu centru, ne velti ir radies termins “Crypto Twitter”, jo katrs savās interesēs platformā var izteikt savu viedokli par kriptovalūtu.

Pēc Maska “Twitter” akciju iegādes tagad akcionāru vidū ir vismaz divas slavenības, kuras atbalsta kriptovalūtu, tostarp bijušais “Twitter” izpilddirektors Džeks Dorsijs. Šī saraksta paplašināšanai ierobežojumu nav.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top