Bez tēmas

Kas ir Dash?

 

Kriptovalūta Dash: īpatnības un priekšrocības

Dash – starptautiska kriptovalūta un maksājumu sistēma, kas izveidota uz Bitcoin koda bāzes. To izmantojot, var īstenot maksājumus pilnībā anonīmi un uzreiz. Kontu īpašnieki šajā sistēmā var pārskaitīt naudu viens otram, apmaksāt pakalpojumus un preces, veikt pirkumus internetveikalos visā pasaulē. Ar kriptovalūtu strādā simtiem veikalu desmitiem valstu.

Maksājumu sistēma ir absolūti privāta un tāda ir tās galvenā priekšrocība.

Atšķirības no Bitcoin

Neraugoties uz to, ka izstrādātāji par pamatu ir ņēmuši Bitcoin izejas kodu, šī sistēma būtiski atšķiras no pašas zināmākās kriptovalūtas, Botkoina.

Pirmkārt, izstrādātāji ir uzbūvējuši unikālu divlīmeņu arhitektūru, kam pateicoties, sistēmā var ieviest unikālus atjauninājumus un uzlabojumus.

Otrkārt, visi maksājumi Dash ir pilnībā anonīmi. Nekādas transakciju pēdas nepaliks. Bitkoin lietotāji ir spiesti samierināties ar maksājumu publikāciju blockchain, kā dēļ naudas pārskaitījumi var kļūt pieejami visiem. Dash tiek izmantota anonimizācijas tehnoloģija. Rezultāts – privātums, kāds raksturīgs tikai skaidras naudas norēķiniem.

Treškārt, tā ir drošākā un ērtākā kriptovalūta. Sistēmu nav iespējams uzlauzt: tiek izmantots decentralizēts tīkls Masternod, kas padara kriptovalūtu maksimāli drošu. Transakcijas “Bitkoin” var apstiprināt ar maineriem. Tas aizņem daudz laika – no 10 minūtēm līdz stundai par vienu transakciju. Maksājumu sistēmā Dash izmanto sadalītā apstiprinājuma tehnoloģiju, kam pateicoties, var ietaupīt laiku.

Visbeidzot, ceturtkārt, šeit ir minimālas komisijas. Daudzos gadījumos komisijas pat nav.

Kā sākt lietot Dash?

Lai nopirktu kriptovalūtu un apmaksātu kādas preces vai pakalpojumus, ir tikai jālejupielādē maks un jāinstalē programma datorā vai jebkurā citā ierīcē. Lietotājs saņem savu numuru un var to turpmāk izmantot transakciju veikšanai.

Saņemot numuru, var pieņemt maksājumus un izvadīt naudu no sistēmas.

Dash var nopirkt vairākos veidos:

Biržās. Šeit spēkā ir Forex noteikumi: nosacījumi katrā no tām var atšķirties. Iespējama maiņa pret “bitkoiniem” un citām kriptovalūtām. Biržas iekasē komisiju, lielums atkarīgs no resursa cenu politikas.

Maiņas punktos, kas strādā tieši. Maksājumu sistēmas oficiālajā vietnē iepazīstināšanas nolūkā sniegts resursu saraksts, kur var iegādāties Dash par reālu vai elektronisku valūtu. Šeit var nopirkt Dash ar bankas pārskaitījumu, ar plastikāta karti, no PayPal konta un daudzos citos veidos. Ievade un izvade parasti tiek veikta uzreiz, bet daudz kas atkarīgs no izvēlētā veida: bankas pārskaitījumi aizņem nedaudz vairāk laika.

Izvade tiek īstenota tādos pašos veidos: netieši, caur biržām (iespējams, nāksies veikt vairākas transakcijas pirms saņemšanas rokās vai kontā), vai nu izmantojot vienu no maiņas punktiem. Maksājumu sistēmai nav sava maiņas punkta, kas ļautu izvadīt naudu tieši – uz kartes vai kontā.

Kādos gadījumos ir vērts izmantot Dash?

Tāpat kā jebkura cita kriptovalūta, Dash ir paredzēta anonīmu maksājumu veikšanai. To var izmantot šādos gadījumos:

Pārskaitot naudu citā pilsētā vai valstī dzīvojošam lietotājam. Maksājumu sistēma ir populāra visā pasaulē. Komisijas – minimālas;

Maksājumu par pakalpojumiem un precēm pieņemšanai un veikšanai. Piemērota gan juridiskām, gan fiziskām personām. Sistēma nodrošina pilnīgu konfidencialitāti un ļauj maksāt ar minimālu komisiju. Komisija šeit ir mazāka, nekā bankās;

Kā investīciju risinājumu. Dash var pārskaitīt jebkurā citā reālā vai kriptovalūtā. Valūtai ir savs kurss, nav atkarīgs no ekonomiskās situācijas pasaulē;

Lai nopelnītu no kursu starpības. Ja jūs tirgojaties ar kriptovalūtām, Dash var izmantot kā papildu peļņas avotu. Biržu, kur var veikt maiņu ar minimālu komisiju, ir daudz.

Ir arī daudzas situācijas, kuru gadījumā būs grūti iztikt bez Dash. Tāpat kā “bitkoini”, šī valūta izplatās visā pasaulē absolūti brīvi, bet tostarp tā ļauj saglabāt maksājumu konfidencialitāti.

No maksājumu sistēmas vēstures

Kriptovalūta Dash tika radīta 2014.gada sākumā. Šajā gadā tika izstrādāta unikāla arhitektūra. Pateicoties tam, ka tika izmantots gatavs izejas kods, izveidotāji varēja ātri sagatavot un attīstīt sistēmu. Līdz 2016.gadam Dash ieguva popularitāti desmitos pasaules valstu un kļuva populāra gan kompāniju pārstāvju vidū, gan arī privātpersonu vidū.

Šobrīd izstrādātāji plāno realizēt vairākus inovāciju risinājumus, kas, viņuprāt, ļaus iekarot kriptovalūtu tirgu un ieņemt līdera vietu.

Maksājumu sistēmas Dash trūkumi

Kriptovalūtas trūkumi saistīti tikai ar sistēmas nelielo izplatību. Konkrētāk:

Dash lietotāju ir daudz mazāk, nekā “bitkoin” īpašnieku. Tas nozīmē, ka, apmaksājot kādas preces vai pakalpojumus, jums nāksies tērēt laiku pārskaitījumiem un naudu – komisijām;

Nepastāv vienota oficiāla Dash iegādes veida vai instrumenta. Ir atsevišķas biržas un resursi, kuros var mēģināt veikt maiņu vai naudas ievadi sistēmā, bet paši izstrādātāji negarantē pilnīgu drošību. Lietotājam nāksies riskēt;

Ne visi veidi, kā nopirkt, ir pieejami Latvijā. Lietotājiem, visticamāk, nāksies veikt vairākas transakcijas un nepieciešamības gadījumā pielietot anonimaizerus.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top