Visas ziņas

Klēpjdatora tīrība: praktiski un efektīvi paņēmieni cīņā ar netīrumiem

Klēpjdatora tīrība praktiski un efektīvi paņēmieni cīņā ar netīrumiem

Neticami, bet fakts – klēpjdatora klaviatūra mēdz būt pat 20 000 reizes netīrāka par tualetes poda vāku, liecina  CBT Nugget veiktais pētījums. Netīras galda virsmas, elpceļu izdalītie šķidrumi, ēdiena paliekas no brokastīm vai pat mājdzīvnieka ienesti netīrumi no pastaigas ir tikai daži veidi, kā baktērijas nonāk uz mūsu klēpjdatora tastatūras. Lai rūpētos par savu un tuvinieku veselību strādājot no mājām, ir svarīgi regulāri tīrīt un dezinficēt savu klēpjdatoru. Par vienkāršiem, bet efektīviem, paņēmieniem, kā rūpēties par klēpjdatora tīrību, stāsta tehnoloģiju uzņēmuma Huawei eksperts.

Regulāra tastatūras tīrīšana

Ikdienā lietojot klēpjdatoru dažādiem pienākumiem, visbiežāk pieskaramies tieši tastatūrai un skārienpaliktnim. Tieši tādēļ visvairāk netīrumi nonāk uz tastatūras nevis uz ekrāna, kā tas sākotnēji varētu šķist. “Dezinfekcijas līdzekli, kuru jau ierasts lietot uz rokām un citām virsmām, var droši lietot arī klēpjdatora tastatūras tīrīšanai. Līdzekli uzklāj uz tīras tīrīšanai paredzētas drānas un maigi pārvelk pāri ierīces tastatūrai un skārienpaliktnim. Taču īpaši svarīgi ir nepārspīlēt ar līdzekļa lietošanas daudzumu, lai tas neiekļūtu klēpjdatora atvērumos tādējādi nodarot kaitējumu pašai ierīcei. Kā arī, vēlams lietot dezinfekcijas līdzekli, kas satur ne vairāk kā 70% alkohola,” skaidro Aleksandrs Jekimovs, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

Papildus tam, eksperts iesaka ar atbildību rūpēties par savas ierīces tīrību – nav nepieciešams izņemt tastatūras taustiņus vai atvērt ierīces korpusu, lai piekļūtu sīkākām detaļām. Šāda rīcība var nodarīt kaitējumu klēpjdatoram. Viegla un regulāra virsmas tīrīšana ir pilnībā pietiekami, lai uzturētu klēpjdatoru tīru un dezinficētu. Tāpat jāatceras, ka pirms tīrīšanas uzsākšanas, ierīci ir nepieciešams izslēgt un atvienot no elektrības.

Ekrāna tīrība labākai redzamībai

Klēpjdatora ekrāna tīrība ir jāievēro ne tikai, lai uzturētu ierīci tīru un vizuāli pievilcīgu, bet arī labākai ekrāna redzamībai un video zvanu kvalitātei. “Parasti klēpjdatoru kameras ir iebūvētas virs ekrāna, tāpēc katru reizi, atverot un aizverot ierīci, tiek atstāti pirkstu nospiedumi, kas vēlāk ietekmē attēla kvalitāti. Šī iemesla dēļ ražotāji meklē arvien jaunus dizaina risinājumus. Piemēram, Huawei MateBook X Pro kamera ir paslēpta zem viena no tastatūras taustiņiem, tādējādi tā vienmēr ir pasargāta no dažādiem ārējās ietekmes faktoriem. Citos klēpjdatoru kameras izvietojuma risinājumos ir nepieciešams ne tikai tīrīt pašu ekrānu, bet arī rāmi ap to,” stāsta A. Jekimovs.

Klēpjdatora ekrāna kopšanai jāizvēlas īpaši kvalitatīva auduma drāna, kas ir pietiekoši mīksta, lai  neatstātu skrāpējumus un liekus nospiedumus. Tīrot ekrānu ar samitrinātu drānu, pie rokas ir jābūt arī līdzvērtīgas kvalitātes sausai drānai, ar kuru nekavējoties notīrīt atlikušās mitruma pēdas pirms tās nožūst, pretējā gadījumā uz ekrāna var palikt svītras no izmantotā tīrīšanas līdzekļa.

Rūpes par klēpjdatora korpusu

Strādājot mājas apstākļos, klēpjdatora lielākā privilēģija ir iespēja to lietot jebkurā vietā mājoklī. Ir iespējams apvienot darbu ar pusdienu pārtraukumu, vai pat izbaudīt iemīļoto seriālu turpat dīvānā. Taču bieži pārvietojot ierīci, nākas nemitīgi pieskarties tās korpusam, atstājot nospiedumus un citus netīrumus.

“Jaunie klēpjdatori ir ārkārtīgi viegli, tāpēc tie ir mobili un ērti izmantojami darbam attālinātā režīmā. Piemēram, Huawei MateBook X Pro sver nieka 1,3 kg, padarot to ērti lietojamu gan vecākiem, kas strādā no mājām, gan bērniem, kas mācās attālinātā režīmā vai vienkārši izklaidējas. Lai nodrošinātu drošu pieredzi visiem ierīces lietotājiem, rūpīgi un regulāri dezinficējiet datora korpusu, ievērojot iepriekš minētos tīrīšanas ieteikumus,” iesaka A. Jekimovs.

Papildus tam, ja esat iecienījuši klēpjdatoriem paredzētas somas un aizsargvāciņus, nedrīkst aizmirst arī par to tīrību. Visi netīrumi, kas iepriekš bija uz ierīces, ir sakrājušies arī pārnēsāšanas aksesuāros. Tieši tāpat, kā tīrot ekrānu vai tastatūru, sākam ar mitru tīrīšanas drānu un pēc tam noslaukām ar sausu drānu, lai pēc tīrīšanas atlikušais mitrums neiekļūtu klēpjdatora atverēs.

Failu organizēšana produktīvākam darbam

Klēpjdators ir jāuztur tīrs un kārtīgs ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Regulāra ierīces attīrīšana no nevajadzīgiem failiem un lietotnēm uzlabos tā veiktspēju un nodrošinās lietotājam augstāku produktivitāti. “Jāatvēl laiks arī dokumentu un failu organizēšanai, pārliekot tos mapēs, noglabājot retāk izmantoto informāciju “mākonī” un nevajadzīgos failus izdzēšot no ierīces atmiņas. Šādā veidā, organizējot saglabātos failus un lietotnes, vienmēr būs brīva vieta cietajā diskā un, atverot ierīci, klēpjdatora ekrāns būs sakārtots un gatavs jaunai darba dienai,” skaidro eksperts.

Noteikti nedrīkst aizmirst arī par regulāriem klēpjdatora atjauninājumiem, kas nereti ietver augstāka līmeņa drošības instalācijas. Svarīgs papildus drošības palīglīdzeklis ir arī pretvīrusu programmatūras, kas pasargās lietotāja ierīci no kiberdraudiem. Kā arī, jāatbrīvojas no vecām lietotnēm, kuras vairs nav iespējams atjaunināt. Šādas lietotnes bieži pievilina hakerus, jo to drošības sistēmas ir viegli uzlaužamas.

“Izmantojiet viedās failu pārvaldības risinājumus, lai attālinātā darba apstākļos ierīce netiktu pārslogota failu un dokumentu apjomam palielinoties. Piemēram, glabājot dokumentus “mākonī”, tiem var piekļūt no jebkuras ierīces. Tāpat Huawei lietotāji var izmantot Multiscreen funkciju, kas ļauj klēpjdatoru savienot ar Huawei viedtālruni un, ja nepieciešams, failus var arī ērti pārsūtīt no vienas ierīces uz otru,” iesaka A. Jekimovs.

Ierīces un darba virsmas tīrīšanas laiku ir vēlams ieviest, kā regulāru iknedēļas rutīnu. Neapšaubāmi vieglāk būs reizi nedēļā notīrīt tastatūru un ierīces korpusu ar samitrinātu drānu, nekā skrāpēt netīrumus no ekrāna ik divus mēnešus, tāpēc atbildīga klēpjdatora kopšana ir tīras un drošas darba vietas pamatā.

Par Huawei Consumer BG:

Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē, veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas paredzēti iedzīvotājiem visā pasaulē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top