Visas ziņas

Lielbritānijas datu aizsardzības organizācija izsaka bažas par “Facebook” Libra

Lielbritānijas datu aizsardzības organizācija izsaka bažas par “Facebook” Libra
Apvienotās Karalistes informācijas lietu komisāra birojs (ICO) kopā ar vairākām citām jurisdikcijām ir pieprasījis Libra asociācijas uzņēmumiem sniegt sīkāku informāciju par to, kā tie plāno aizsargāt lietotāju datus.
Informācijas lietu komisāra birojs 5. augustā ir nācis klajā ar apvienotu paziņojumu attiecībā uz Libra tīkla globālo privātumu, kas ir adresēts Facebook un 28 citām Libra un Calibra projektu organizācijām. Vēstulē īpaši tiek lūgts uzņēmumiem paskaidrot, kā tie plāno vākt un apstrādāt lietotāju personas datus saskaņā ar datu aizsardzības likumiem.

Vēstulē ir norādīts, ka Libra asociācija kļūs par liela apjoma lietotāju finanšu datu glabātāju, piebilstot:

“Šie riski neaprobežojas tikai ar finanšu privātumu, jo Facebook un tā simtiem miljonu lietotāju paplašināto kategoriju datu apkopošana rada papildu bažas.”

Vēstuli parakstīja virkne pārstāvju, tajā skaitā Informācijas un datu aizsardzības komisārs, Austrālijas informācijas un privātuma komisārs, Kanādas privātuma komisārs, Informācijas tehnoloģiju un pilsoniskās brīvības komisijas priekšsēdētājs, Eiropas Datu aizsardzības uzraugs un Amerikas Savienoto Valstu federālās tirdzniecības komisijas komisārs. Britu informācijas komisāre Elizabete Denema (Elizabeth Denham) norādīja:

“Mēs zinām, ka Libra Network jau ir uzsācis dialogu ar daudziem finanšu regulatoriem par to, kā tiek plānots ievērot finanšu pakalpojumu produktu noteikumus. Tomēr, ņemot vērā samērā ātro plānu izstrādi attiecībā uz Libra un Calibra, mēs esam nobažījušies par informācijas apstrādes praksi, kas tiks īstenota, lai nodrošinātu un aizsargātu personas informāciju.”

Jūlijā Facebook pārstāvis Deivids Markuss tikās ar ASV likumdevējiem, lai sniegtu liecību par jauno projektu virknē tiesas sēžu Senātā un Pārstāvju palātā. Vairāki likumdevēji, tostarp senatore un prezidenta amata kandidāte Elizabete Vorena, pauda bažas par datu pārnesamību un privātumu.
Tajā pašā mēnesī Facebook savā pēdējā ceturkšņa ziņojumā ir norādījis saviem investoriem, ka, lai gan uzņēmums nākamgad plāno laist apgrozībā Libra, regulatīvā puse varētu to ievērojami aizkavēt vai pat novērst.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top