Mākslīgais intelekts mūzikas radīšanai: ikvienam pieejami arī bezmaksas pakalpojumi
Neironu tīkli jau tagad prot rakstīt mūziku labāk nekā lielākā daļa cilvēku un ir pieejami daudz bezmaksas pakalpojumu, ar kuru palīdzību var sacerēt dziesmu vai ģenerēt mūziku videoklipiem. Lai izveidotu dziesmu ar neironu tīkla palīdzību, jums tikai jāraksta tam vēlamais žanrs un jānosūta dziesmas teksts, un rezultāts nebūs ilgi jāgaida, jo mākslīgais intelekts mūziku komponē dažu minūšu vai pat sekunžu laikā. Šeit ir labākie bezmaksas neironu tīkli mūzikas radīšanai.
SunoAI
Par labāko neironu tīklu mūzikas radīšanai tiek uzskatīts Suno, kas arī ir vispopulārākais. Šī projekta autori uzskata, ka muzikālās dzirdes trūkums nav šķērslis – jums ir nepieciešama tikai iztēle, lai sacerētu savu sapņu dziesmu.
Lai radītu mūziku, izmantojot Suno, jums ir jādodas uz tā oficiālo tīmekļa vietni un jāreģistrējas. Kad esat pieteicies, jums jānoklikšķina uz pogas “Izveidot”, un viss, varat sākt radīt.
Lauciņā “Dziesmas apraksts” ierakstiet, par ko būs dziesma. Varat ieteikt komponēt dziesmu par tēmu “Labrīt! Lai tev jauka diena!”. Ja aktivizēsiet opciju “Instrumentālā”, neironu tīkls, pamatojoties uz aprakstu, radīs mūziku bez vārdiem. Aprakstā varat norādīt arī topošās dziesmas noskaņu, žanru un citas iezīmes. Lai radītu dziesmu, noklikšķiniet uz pogas “Izveidot” un pagaidiet dažas minūtes, neironu tīkls radīs pat divas dziesmas versijas.
Ja augšpusē aktivizējat opciju “Custom”, darbs ar neironu tīklu kļūst vēl interesantāks. Laukā “Lyrics” (Teksti) varat ievadīt savus tekstus. Varat arī izveidot nejaušu dziesmas tekstu, izmantojot pogu “Make random lyrics”, taču tas būs angļu valodā. Laukā “Style of music” (Mūzikas stils) ar komatiem jāievada parametri, piemēram, “rock, female singer, 80s” (roks, dziedātāja, 80. gadi). Laukā “Title” (Nosaukums) jāievada nākamās dziesmas nosaukums. SunoAI saprot arī latviešu valodu.
Lūk kādu dziesmu es saņēmu ievadot “Bruģa” dziesmas “Kaija” vārdus un izvēloties mūzikas stilu “Pop”. Video savukārt tika noformēts citā neironu tīklā Vizzy.
Suno Neironu tīkls ir bezmaksas, taču ar ierobežojumu – 10 dziesmas dienā. Suno Basic maksas plāna cena ir $9.9 mēnesī un Popular $29.9 mēnesī. Premium lietotājiem ir pieejami jauni neironu tīkla modeļi un citas priekšrocības.
Mākslīgā intelekta modelis Udio
Udio – mākslīgā intelekta modelis ir Suno mākslīgā intelekta analogs. Šo pakalpojumu izveidoja bijušie Google DeepMind programmētāji, un tas tika prezentēts 2024. gada aprīlī.
Udio AI lietošana ir ļoti vienkārša, tā ir ļoti līdzīga Suno. Vispirms ir jāpiesakās kontā, un visvieglāk to izdarīt, izmantojot trešo pušu sociālos tīklus.
Pēc tam lapas augšpusē noklikšķiniet uz meklēšanas lodziņu un ievadot tajā vēlamo žanru un papildu funkcijas. Ja izvēlaties “Custom”, varat izveidot dziesmu ar savu tekstu. Izmantojot elementu “Instrumental”, tiek radīta mūzika bez vārdiem, bet “Auto Generated” dziesma tiek radīta automātiski. Pēc visu iestatījumu veikšanas jānoklikšķina uz pogas “Izveidot” un jānogaida dažas minūtes – neironu tīkls izveidos divus dziesmas variantus.
Izvēlējos “Auto Generated” un pop rock versiju, lūk rezultāts.
Udio Ai bezmaksas versija ļauj izveidot tomēr ierobežotu dziesmu skaitu, un to ilgums nepārsniedz 40 sekundes. Udio Premium cena ir no $10 līdz $30 mēnesī, kur iespējas lietotājam paveras plašākas.
Riffusion – mākslīgais intelekts dziesmu ģenerēšanai
Vēl viens neironu tīkls mūzikas ģenerēšanai ir Riffusion. Tas ļauj radīt neierobežotu dziesmu skaitu dienā. Taču arī tam ir trūkumi. Pirmkārt, radīto dziesmu kvalitāte ir ļoti zema. Otrkārt, Riffusion mākslīgais intelekts rada līdz 12 sekunžu garas dziesmas, kas ir ļoti maz. Treškārt, tas nesaprot latviešu valodu, tāpēc teksts ir jāraksta tikai angļu valodā.
Tomēr Riffusion ir interesants projekts. Ir jāreģistrējas pakalpojuma tīmekļa vietnē un pēc tam lapas augšpusē noklikšķiniet uz ievades lauka. Laukā “Lyrics” (Teksts) ierakstiet topošās dziesmas tekstu, bet laukā “Describe the sound” (Apraksti skaņu) uzskaitiet žanru un citas iezīmes. Dziesmu vārdus var ģenerēt tas pats neironu tīkls vai pat ir iespēja diktēt mikrofonā.
Izveidotās kompozīcijas var lejupielādēt kā audio failu vai video. Pēdējo ir ērti publicēt TikTok un YouTube šortos.
Kā bez maksas radīt mūziku priekš YouTube video
YouTube kanālu īpašniekiem un citiem radošiem cilvēkiem ir pieejams lielisks neironu tīkls Mubert. Autortiesību dēļ savos darbos bieži vien nevar izmantot mūziku, kas atrodama internetā, citādi saturs var tikt bloķēts. Tāpēc vienmēr ir jāmeklē fona mūzika, uz kuru neattiecas autortiesības. Izmantojot Mubert, varat ģenerēt mūziku, pamatojoties uz savu aprakstu.
Muberta lietošana arī ir vienkārša. Ievades laukā ir jānorāda nākamās kompozīcijas žanrs, noskaņa un citi parametri. Papildus varat izvēlēties: pilnvērtīgu fona dziesmu, atkārtojošu skaņu, miksējumu vai īsu skaņdarbu. Mubert ļauj arī izvēlēties dziesmas garumu.
Kad dziesma ir sagatavota, varat to noklausīties. Lai to lejupielādētu, vispirms ir jānorāda savs YouTube kanāls, un videoieraksta aprakstā ir jānorāda saite uz neirotīklu. Mubert ir maksas plāni, kas noņem pakalpojuma skaņas tagus.
Cilvēce sāka izmantot neironu tīklus salīdzinoši nesen. Šķiet, ka tas sākās 2022. gadā, kad tika izlaists Midjourney – mākslīgā intelekta attēlveidošanas programmatūra.