Bez tēmas

Mākslīgais intelekts ir iemācījies pagatavot perfektas sviestmaizes

 

Mākslīgais intelekts ir iemācījies pagatavot perfektas sviestmaizes

Pirms desmit gadiem mēs pat nevarējām iedomāties, ka mākslīgais intelekts kļūs par kaut ko tik ikdienišķu. Šodien tas var izdarīt patiesi fantastiskas lietas: ieteikt cilvēkiem jaunu mūziku, pamatojoties uz viņu vēlmēm, kopēt slavenu mākslinieku glezniecības stilus, aizstāt sejas fotoattēlos un videoklipos un daudz ko citu. Ikviens, kurš brīvi pārvalda programmēšanas valodu, var izveidot savu mākslīgo intelektu. Nesen “Square” datu apstrādes speciālists Itans Rozentāls (Ethan Rosenthal) izgudroja datoralgoritmu, kas palīdz pagatavot nevainojamas sviestmaizes. Protams, ideja par tik dīvainu un faktiski bezjēdzīgu projektu viņam ienāca prātā koronavīrusa karantīnas laikā. Bet tas nenozīmē, ka projekts nav interesants – vai jūs zināt, kā pagatavot sviestmaizi? Un ne parastu, bet gan pēc Ītana vectēva receptes?

“Square” ir amerikāņu uzņēmums, kas izstrādā risinājumus elektronisko maksājumu pieņemšanai un apstrādei. Viens no tā dibinātājiem ir mikroblogošanas pakalpojuma “Twitter” izveidotājs Džeks Dorsijs.

Mākslīgais intelekts kulinārijā

Neparastais projekts tika aprakstīts izdevumā “The Next Web”. Ītans Rozentāls savā emuārā dalījās ar to, tad, kad koronavīrusa izplatība viņa pilsētā sasniedza maksimumu un visiem lika palikt mājās. Bērnībā vectēvs mācīja, kā gatavot zemesrieksta sviesta un banānu sviestmaizes, un kopš tā laika Ītans tās regulāri gatavo. Taču viņš nevarēja saprast, kā likt banānus uz maizes, lai tie nenokristu. Viņš jau ilgu laiku bija vēlējies atrisināt šo problēmu un izdomāja, ka mākslīgais intelekts viņam varētu palīdzēt šajā jautājumā.

Pirmkārt, programmētājs iemācīja kameru atpazīt banānus un maizes gabalus, kā arī novērtēt to lielumu. Tad viņš izveidoja algoritmu, kas aprēķina, cik biezās šķēlēs banānu vajadzētu sagriezt un kur novietot tos uz katras maizes šķēles.

Mākslīgā intelekta perspektīvas

Tas viss izskatās ārkārtīgi vienkārši, bet tajā pašā laikā tas ir ļoti grūti. Nav skaidrs, kam šī “tehnoloģija” var būt noderīga ikdienā, taču izstrādātājs instrukcijas un visus nepieciešamos failus ir ievietojis GitHub repozitorijā. Tātad, ja vēlaties pagatavot garšīgu sviestmaizi, izmantojot vislielāko matemātisko precizitāti un izmantojot augstās tehnoloģijas, jums noteikti vajadzētu būt ieinteresētam šajā projektā. Tomēr, lai izmantotu norādītās instrukcijas, jums ir nepieciešamas pārvaldīt Python programmēšanas valodu. Varbūt, balstoties uz šo projektu, kāds izveidos veselu tīmekļa pakalpojumu, kurā jāaugšupielādē savu sastāvdaļu fotoattēli, lai saņemtu norādījumus, kā sagriezt banānu un kādā secībā sagrieztos gabaliņus likt uz maizes.

Pēc Ītana Rozentāla teiktā, mākslīgais intelekts nespēja atrisināt citu viņa problēmu. Viņš atzina, ka gandrīz nekad neizdodas gludi uzklāt sviestu uz maizes. Jā, maz ticams, ka šajā gadījumā mākslīgais intelekts varēs viņam palīdzēt. Lai gan, ja izstrādātājs izveidos robotizētu roku, šī problēma noteikti tiks atrisināta.

Ja kādam izdosies izveidot robotu, kura kustības būs precīzākas par ķirurgu-robotu kustībām, tas būs ļoti pieprasīts. Un to izmantos ne tikai kulinārijā un ķirurģijā, bet arī celtniecībā un daudzās citās darbības jomās.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top