Tehnoloģijas

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Atjaunotais Volkswagen T-Cross pie klientiem nonāks ar uzlabotu dizainu, modernizētu standarta aprīkojumu, jaunām tehnoloģijām un no jauna izstrādātu augstas kvalitātes salonu. Četru gadu laikā T-Cross ir iekarojis līderpozīciju kompakto SUV segmentā – šo daudzpusīgo Volkswagen izvēlējušies jau aptuveni 1,2 miljoni klientu. Ar katru gadu vidēji saražotiem 300 000 automobiļu T-Cross, kas tiek piedāvāts arī ārpus Eiropas ar Tacua un Taigun nosaukumiem, šobrīd ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem Volkswagen modeļiem.

Moderns eksterjera dizains un svaigas, jaunas krāsas

No ārpuses atjaunotais T-Cross uzreiz atpazīstams pēc tā priekšpuses un aizmugures jaunā dizaina, kur integrēti jauni LED priekšējie lukturi, LED dienas gaitas gaismas un LED aizmugurējie lukturi. IQ.LIGHT LED matrix priekšējie lukturi ir jaunums no Volkswagen, un tie pirmo reizi tiek piedāvāti arī T-Cross. Modeļu klāstam pievienotas trīs jaunas, svaigas krāsas – Grape Yellow (spilgta, sportiski dzeltena krāsa), Clear Blue Metallic (eleganta gaiši zila krāsa) un Kings Red Metallic (izteiksmīga, uzkrītoša sarkana krāsa).

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Jauna informācijas un izklaides sistēmas paaudze un augstākās kvalitātes salons

Jaunā T-Cross salona centrālais elements ir informācijas un izklaides sistēmas displejs. Standarta komplektācijā iekļautā skārienjutīgā ekrāna izmērs pa diagonāli ir 20,3 centimetri (astoņas collas), bet augstākas komplektācijas versijai ir 9,2 collu displejs ar 23,4 centimetru izmēru pa diagonāli. Turklāt visas šī četrdurvju piecvietīgā automobiļa versijas tagad standarta aprīkojumā būs pieejamas ar digitālo mērinstrumentu paneli. Arī T-Cross panelis ticis pilnībā pārveidots – tāpat kā lielākajos Volkswagen modeļos, panelim ir mīksts polsterējums un izmantoti ievērojami augstākas kvalitātes virsmas materiāli. Tas pats attiecas uz Style un R-Line versiju priekšējo durvju apdarēm. Standarta aprīkojumā iekļauta manuāla gaisa kondicionēšanas sistēma, bet papildaprīkojumā pieejams automātiskais gaisa kondicionieris Air Care Climatronic ar izgaismotiem skārienslīdņiem.

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Labi pārdomāts un mainīgs

T-Cross vienmēr ir bijis viens no ietilpīgākajiem un daudzpusīgākajiem saloniem starp visiem kompaktajiem SUV. Tas pārsteidz ar savu darbības konceptu, labi organizēto telpu, kurā var atrasties līdz pat pieciem cilvēkiem, ar aizmugurējo sēdekli, ko iespējams pārvietot par 140 milimetriem, un ārkārtīgi daudzveidīgi pielāgojamo bagāžas nodalījumu. Kad visi sēdekļi ir aizņemti, T-Cross piedāvā bagāžas nodalījuma ietilpību no 385 līdz 455 litriem, ja tas ir aizpildīts līdz aizmugurējā sēdekļa augstumam. Kad aizmugurējais sēdeklis ir nolocīts (60:40 sadalījums), tiek izveidots līdzens bagāžas nodalījums ar ietilpību līdz 1 281 litram (aizpildīts līdz priekšējo sēdekļu atzveltņu augstumam). Priekšējo pasažiera sēdekli arī iespējams nolocīt standarta komplektācijā ar Life specifikāciju paketi. Nepārtrauktais bagāžas nodalījums no aizmugures līdz priekšai tad ir 2 398 milimetrus garš, un tajā var ievietot pat vislielāko bagāžu.

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Volkswagen arī ievērojami palielinājis T-Cross sakabes āķa noslodzi: no 55 līdz 75 kilogramiem. Šie papildu 20 kilogrami palielina maksimālo slodzi, kas vertikāli iedarbojas uz noņemamo sakabes āķi (papildaprīkojumā). Tāpēc jaunais T-Cross piedāvā plašākas iespējas smagas piekabes vilkšanai. Vienlaikus tiek palielināts maksimālais atļautais velosipēdu svars, ko drīkst pārvadāt uz sakabes āķa piestiprināta turētāja – tas ir īpaši svarīgi e-velosipēdu pārvadāšanai.

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Travel Assist sniedz ievērojami uzlabotu komfortu

Jaunais T-Cross ir viens no retajiem automobiļiem savā klasē pasaulē, kas papildaprīkojumā pieejams ar Travel Assist. Atkarībā no satiksmes automobiļa priekšā un atļautā ātruma T-Cross var kontrolēt automobiļa ātrumu ar automātisku paātrināšanos un bremzēšanu. Sistēmas robežās Travel Assist savās kontroles darbībās var iekļaut arī ātruma ierobežojumus, līkumus un apļveida krustojumus. Tajā pašā laikā Lane Assist var palīdzēt noturēt automobili savā joslā. Jaunais T-Cross var automātiski veikt apstāšanos un kustības uzsākšanu.

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

LED priekšējie lukturi, LED aizmugurējie lukturi un Digital Cockpit standarta aprīkojumā

Būtiski uzlabotajā T-Cross bāzes versijā tagad būs iekļauti tādi elementi kā jaunie LED priekšējie lukturi (halogēnu vietā), jaunās LED aizmugurējo lukturu kopas, daudzfunkcionāla kamera, dinamiskais ceļa zīmju displejs, digitālā vadītāja kabīne Digital Cockpit un jauns, informācijas un izklaides sistēmas displejs visām versijām. Life versijā ir, piemēram, jauni 16 collu alumīnija diski un ādas daudzfunkcionālā stūre. Augstāko komplektāciju versijas ir Style (lielākai elegancei) un R-Line (ar sportiskiem akcentiem) specifikāciju pakotnes. Jaunos T-Cross modeļus darbina labi pazīstamie, efektīvie Volkswagen TSI dzinēji.

Modernizētais Volkswagen T-Cross: ievērojami uzlabojumi veiksmīgajam un kompaktajam SUV

Par Volkswagen:

Zīmols Volkswagen ir pārstāvēts vairāk nekā 140 tirgos, un tas ražo automobiļus 29 vietās 12 valstīs. 2022. gadā Volkswagen piegādāja klientiem aptuveni 4,6 miljonus transportlīdzekļu. Starp tiem bija tādi populārākie modeļi kā Polo, T-Roc, T-Cross, Golf, Tiguan vai Passat, kā arī pilnībā elektriskie modeļi ID.3, ID.4, ID.5 un ID.6. Pagājušajā gadā uzņēmums klientiem visā pasaulē nodeva vairāk nekā 330 000 pilnībā elektrisku transportlīdzekļu. Volkswagen šobrīd visā pasaulē nodarbina aptuveni 170 000 darbinieku. Īstenojot savu ACCELERATE stratēģiju, Volkswagen pastāvīgi veicina turpmāku attīstību, lai kļūtu par iekārojamāko ilgtspējīgas mobilitātes zīmolu.

Par Møller Baltic Import:

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairumtirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automašīnu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2021. gadā bija 235 miljoni eiro, peļņa – 1 miljons eiro.

Møller Mobility Group AS ir grupas mātes uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4 tūkstoši darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā 36 miljardi Norvēģijas kronu (3,5 miljardi eiro) Møller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem auto nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Cupra un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību, iegādes finansēšanu un mobilitātes risinājumu nodrošināšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top