Visas ziņas

Platformā YouTube ir parādījusies digitālā maka Electrum viltus reklāma

latformā YouTube ir parādījusies digitālā maka Electrum viltus reklāma

Kā norādīts Reddit ziņojumā 26. martā,  YouTube apritē ir nonākusi viltus  Electrum maka reklāma, kas satur ļaunprātīgu programmatūras failu.

Youtube lietotāji, kurus ieinteresēja reklāmā, tika pārvirzīti uz viltus saiti, kura saturēja ļaunprātīgu programmatūru. Kibernoziedzinieki bija izmantojuši ierastu skameru metodi, kas tiek saukta par taipskvotingu vai URL nolaupīšanu. Vienā no Reddit ziņojumiem lietotājs vārdā mrsxeplatypus izteica publisku brīdinājumu par viltus Electrum versijas izplatību, un norādīja, kā viltus reklāma darbojās:

“Ļaunprātīgās programmatūras saturošā Electrum reklāma pēc būtības izskatījās kā īsta reklāma […] Video materiālā bija pat norāde doties uz attiecīgo saiti (electrum.org), taču uzklikšķinot uz reklāmas, nekavējoties tika uzsākta vīrusprogrammas faila EXE lejupielāde. Pievēršot lielāku uzmanību, bija redzams, ka esat pārvirzīti uz elecktrum.org saiti, nevis electrum.org.”

Ziņu portālā Next Web  ir norādīts, ka kompānija Google, kam pieder platforma YouTube, ir uzsākusi veikt aizsardzības pasākumus pret šādu ļaunprātīga vīrusa faila  laišanu apritē.

Februārī kriptovalūtas maka Electrum un MyEtherWallet īpašnieki ziņoja, ka ir konstatēta pikšķerēšana jeb mēģinājums ar viltu iegūt no interneta lietotājiem slepenu informāciju. Viens no Reddit lietotājiem informēja, ka arī ir konstatējis pikšķerēšanu, proti, mēģinājumu iegūt sensitīvus datus no Eelectrum maka lietotājiem.

Reddit lietotājs exa61 ziņu vietnē ievietoja saņemtā viltus ziņojuma attēlu, kurā bija norādīts, ka ir nepieciešams veikt Electrum 4.0.0 versijas drošības atjauninājumu, taču, kā zināms, tajā brīdī oficiāli bija pieejama tikai Electrum 3.3.3 versija.

Tāpat arī marta sākumā Google Chrome pārlūka paplašinājumā bija viltus NoCoin aicinājums piedalīties kriptovalūtas apmaiņas platformas Huobi projektā. Kā ziņots, šajā gadījumā bija konstatēti 230 apkrāptu lietotāju. Kibernoziedzinieki bija ar nolūku nomaskējuši viltus pārlūka paplašinājumu, lai tas izskatītos pēc drošības rīka, kas it kā aizsargā lietotājus no ļaunprātīgas kriptovīrusa programmatūras.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top