Tehnoloģijas

“Porsche” stiprina klātbūtni Āzijas tirgos – atvērs izpētes un izstrādes centru Ķīnā

“Porsche” stiprina klātbūtni Āzijas tirgos - atvērs izpētes un izstrādes centru Ķīnā

Apmierinot pieprasījuma kāpumu un stiprinot klātbūtni Dienvidaustrumāzijas tirgos, “Porsche” paplašina savu inženiertehnisko un montāžas jaudu, 2022. gadā plānojot atvērt pastāvīgu izpētes un izstrādes centru Ķīnā, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Sporta automobiļu ražotājs, izstrādājot rītdienas ideālo sporta automobili un pakalpojumus, jau izsenis izmantojis ārvalstu rūpnīcas. No nākamā gada uzņēmuma iespējas pieaugs vēl vairāk, ļaujot “Porsche” koncentrēties uz tā lielāko tirgu – Ķīnu. Turklāt autoražotāja mērķis ir arī koncentrēties uz strauju izaugsmi piedzīvojošajiem Dienvidaustrumāzijas tirgiem.

Papildus dažādiem projektiem, starp kuriem ir arī reģionā pirmā pārrobežu augstas veiktspējas uzlādes staciju tīkla ieviešana sadarbībā ar “Shell”, “Porsche” izveidos nelielu vietējo montāžas rūpnīcu Malaizijā, kas pievienosies kompānijas plašajam ražotņu tīklam. Šajā rūpnīcā radītos automobiļus pielāgos vietējām prasībām, tie būs pieejami tikai Malaizijā.

“Mūs motivē zinātkāre, nepārtraukti mācoties un pielāgojot automobiļus. Pastāvīga mājvieta šim darbam Ķīnā sniegs acīmredzamus ieguvumus. It sevišķi, attiecībā uz mūsu klientu vēlmju paredzēšanu un realizēšanu Ķīnā, kas atzinīgi novērtējusi “Porsche” un iemīlējusi mūsu automobiļus tik ļoti, ka tas jau sešus gadus bijis mūsu lielākais noieta tirgus,” norāda “Porsche” valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme.

Pastāvīgu izpētes un izstrādes centru tīkls paplašinās

Izpētes un izstrādes centrs Šanhajā paredzēts, lai palielinātu iespējas izprast Ķīnas klientus un viņu vēlmes, kā arī, lai uzlabotu vietējo produktu izstrādi. Tas papildinās “Porsche Digital China”, kas šāgada sākumā dibināts kā neatkarīgs uzņēmums, un “Porsche Engineering China”, kas šajā tirgū jau darbojas vairāk nekā 20 gadus.

Pēc Blūmes vārdiem, Ķīnas automobiļu tirgus ir ļoti dinamisks un klientu vēlmes ir ļoti specifiskas. “Mēs vēlamies šīs vēlmes apmierināt, cik labi vien iespējams,” uzsver “Porsche” valdes priekšsēdētājs.

“Porsche” izveidojis īpašu, pastāvīgu izpētes un izstrādes centru tīklu visā pasaulē, kas aizvien palielinās. Tas pilda svarīgu inženiertehnisko un izstrādes funkciju, bet iegūtās zināšanas atrod ceļu uz automašīnu ražotnēm.

“Porsche” pārvaldīti izpētes, izstrādes un testēšanas centri atrodas vairākos kontinentos, un tie visi ir tieši saistīti ar uzņēmuma inženiertehnisko mājas bāzi Veizahā (Vācijā). Starp šīm vietām ir Arjeplogas aizsalušie ezeri Zviedrijas ziemeļos, kur norisinās lielākā daļa testu ļoti aukstos laikapstākļos, unikālais klimats un ceļi, kas atrodami Johannesburgā, Dienvidāfrikā, un Kalifornijas sausais karstums ASV.

Šeit veiktais darbs ne tikai ietekmē dinamiku un automobiļu kvalitāti, bet arī komforta un ērtību elementus un tehnoloģijas, kas uzstādītas pašreizējos un nākotnes “Porsche” sporta automobiļos.

Vēl viens piemērs ilgstošām globālām investīcijām ir struktūrvienība “Porsche Digital”, kas dibināta 2016. gadā. Šis uzņēmums koncentrējas uz jaunu, klientu orientētu, digitālu pakalpojumu izpēti un izstrādi, un tā galvenā pārvaldes mītne ir Vācijā, bet pārstāvniecības biroji atrodas ASV, Spānijā, Ķīnā, Izraēlā un Horvātijā.

“Mēs esam enerģisks, globāls uzņēmums, kas investē lokalizētās programmās, lai nodrošinātu, ka mūsu automobiļi un pakalpojumi atspoguļo īpašās vēlmes mūsu tirgos ārpus Eiropas. Lai to paveiktu vislabāk, nepieciešama pastāvīga klātbūtne,” saka “Porsche” valdes loceklis un atbildīgais par pētniecību un izstrādi Mihaels Šteiners.

Malaizijā izstrādās vietējam tirgum pielāgotus automobiļus

Dienvidaustrumāzijā ir ļoti dinamiska tirgus vide, ar ievērojamu izaugsmes un inovāciju potenciālu. “Porsche” paplašina savu klātbūtni desmit dalībvalstu ASEAN (Dienvidaustrumāzijas valstu asociācija) reģionā, kopā ar ilgstošo partneri “Sime Darby Berhad” izveidojot vietējo montāžas rūpnīcu.

Malaizijā esošajā rūpnīcā no 2022. gada tiks veikta vietējam tirgum paredzētu automobiļu gala montāža. Šī rūpnīca darbosies paralēli “Porsche” esošajam Eiropas ražotņu tīklam.

“Mums ir palaimējies, ka, pateicoties rūpīgai plānošanai, esošās rūpnīcas ir vairāk nekā spējīgas apmierināt “Porsche” pašreizējo un nākotnes globālo pieprasījumu pēc automobiļiem,” uzsver par ražošanu un loģistiku atbildīgais “Porsche” valdes loceklis Albrehts Reimolds.

Pēc Reimolda teiktā, jaunā montāžas rūpnīca Malaizijā spēs apmierināt konkrētas šī tirgus specifiskās vēlmes, un, lai arī tas ir atsevišķs projekts, kas ir neliels savos apmēros un kapacitātē, tas liecina par vācu sporta automobiļu ražotāja vēlmi mācīties un pielāgoties konkrētiem vietējā tirgus apstākļiem.

Pēdējos desmit gados “Porsche” bijušas ciešas un uzticamas attiecības ar “Sime Darby Berhad”, kas ir ekskluzīvs zīmola sporta automobiļu importētājs un izplatītājs. Šī partnerība apvienojumā ar aizvien pieaugošo “Porsche” automobiļu cienītāju skaitu Malaizijā spējusi uzrādīt iespaidīgus rezultātus pat sarežģītos apstākļos, kā par to liecina piegādāto automašīnu skaita 9% pieaugums 2020. gadā.

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top