Visas ziņas

Sensācijas nebūs – Meksikas “citplanētiešu mūmijas” izrādījās kārtējais viltojums

Sensācijas nebūs - Meksikas "citplanētiešu mūmijas" izrādījās kārtējais viltojums

Meksikas Kongress 12. septembrī rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par neidentificētiem objektiem (UAP) (alternatīvs NLO apzīmējums). Šī pasākuma laikā žurnālists Haime Mosans kopā ar ufologu pētnieku komandu nāca klajā ar paziņojumu, ka Peru ir atrastas humānoīdu mūmijas, kuru genoms par 30 % atšķiras no cilvēka genoma.

Attēli ar mūmijām uzreiz aplidoja daudzus pasaules plašsaziņas līdzekļus. Tomēr zinātnieki šo paziņojumu nekavējoties nosauca par muļķību, jo mūmijas viņiem jau bija labi pazīstamas. Izrādījās, ka tās ir tās pašas, kas sacēla lielu troksni jau 2017. gadā. Pats Mussana to nenoliedz, taču, pēc viņa teiktā, mūmijām tika veikti jauni testi, kas parādīja, ka tie nav cilvēku ķermeņi, tāpēc tie tika “izņemti no skapja” un uzrādīti Kongresam.

Zinātnieki neveica “humānoīdu” DNS izpēti

Pēc Mussana teiktā, komandai pat izdevās atrast 1000 gadus vecajās mūmijās implantus, kas izgatavoti no kadmija un osmija. Tajā pašā laikā viņš neapgalvo, ka tie pieder citplanētiešiem. Tomēr Rafaels Bojalils-Parra (Rafael Bojalil-Parra), Meksikas Metropolitēna autonomās universitātes (Metropolitan Autonomous University in Mexico City) pētījumu uzlabošanas direktors, apliecina, ka “tas viss ir pilnīgas muļķības”. Kā raksta Live Science, pats fakts, ka Meksikas Kongress deva vārdu pašpasludinātam ufologam, atspoguļo pret zinātni vērstu noskaņojumu.

Savā paziņojumā Haime Mussana atsaucās uz DNS pētījumu, ko esot veikusi Meksikas Nacionālā autonomā universitāte. Taču saskaņā ar Bojalil-Parra teikto universitātē netika veikti nekādi DNS testi, bet 2017. gadā tika veikta oglekļa analīze. Diemžēl komerciāls līgums aizliedz universitātei izpaust šā testa rezultātus.

Citplanētiešu mūmijas

2017. gadā veiktā pētījumā tika atklāts, ka “citplanētiešu” mūmijas tika izveidotas, manipulējot ar cilvēku mirstīgajām atliekām.

Mūmijas nav citplanētieši no kosmosa

Pats fakts, ka zinātniekiem izdevās veikt radiokarbona datēšanu, izmantojot nuklīdu oglekli-14, liecina, ka mūmijām ir zemes izcelsme. Fakts ir tāds, ka oglekļa-14 atomi veidojas, kad saules starojums nonāk Zemes atmosfēras augšējos slāņos.

Pēc antropoloģijas asociētā profesora Deivida Andersona (David Anderson) teiktā, lai datētu ar radioaktīvo oglekli citplanētiskas būtnes, ir jāzina, kāds ir oglekļa-14 veidošanās ātrums uz to planētas. Tāpēc datēt citplanētiešus šādā veidā nebūtu jēgas.

“Humanoīdu mūmijas” ir cilvēki

Pēc Ontario Rietumu universitātes Antropoloģijas katedras vadītāja Endrjū Nelsona (Andrew Nelson) teiktā, žurnālista ufologa apgalvojumi jau iepriekš ir atspēkoti, pamatojoties uz mūmiju anatomiju, tāpēc ir skumji redzēt, ka tie atgriežas internetā. Pētījumi liecina, ka mūmijas ir cilvēki, taču ar tām ir apzināti manipulēts, lai tās izskatītos pēc citplanētiešiem.

Piemēram, “citplanētiešu” pēdas tika iegūtas, sakropļojot cilvēka mūmijas pēdu. Tas tika darīts, sakropļojot 1. un 5. pirkstu un izgriežot pēdas ādu un mīkstos audus aiz pirkstiem. Rezultātā pirksti šķita ārkārtīgi gari. 2017. gadā šīs mūmijas pētīja arī Krievijas zinātnieki, kuri arī nešaubījās, ka “humanoīdi” ir viltojumi.

Daudzās ķermeņa vietās bija vērojama kaulu nesakritība – lielas atstarpes starp kauliem vai pilnīgs savienojošo kaulu trūkums. Rentgena attēlos redzams, ka augšstilba kauls ir piestiprināts pie ķermeņa augšdaļas, nevis piestiprināts iegurņa kaula iekšpusē, kā tam vajadzētu būt.

Sensācijas nebūs - Meksikas "citplanētiešu mūmijas" izrādījās kārtējais viltojums

Savā paziņojumā žurnālists ufologs informēja, ka viņa rīcībā ir pētījumu rezultāti, tostarp DNS un datortomogrāfijas skenējumi, taču šie pētījumi nav iesniegti zinātniskajai sabiedrībai izvērtēšanai. Turklāt pastāv jautājums par mūmiju izcelsmi. Ja tās patiešām tika atrastas Peru, kā tās nokļuva ufologa rokās un nonāca Meksikā? Iespējams, kapenes tika izlaupītas, tas ir, tika pastrādāts noziegums.

Cilvēki, kas manipulēja ar mūmijām, saskaņā ar likumu būtu vispār notiesājami par cilvēka mirstīgo atlieku apgānīšanu.

Praktiski visi pētnieki ir vienisprātis, ka šī situācija ir radusies sakarā ar sazvērestības teoriju popularitātes pieaugumu pēdējā laikā. Agrāk līdzīgas uzklausīšanas notika ASV Kongresā. Meksika nolēma atkārtot šo pieredzi. Tiesa, Kapitolijā aprobežojās tikai ar bijušo militāro amatpersonu liecībām par to, ka ASV valdības rīcībā ir citplanētiešu mirstīgās atliekas. Taču pašus ķermeņus neviens Kapitolija ēkā neieveda. Taču Meksikā viņi gāja tālāk, tāpēc pasākums bija vēl krāsaināks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top