Visas ziņas

Šveices Nacionālā banka pēta digitālās valūtas tendences

Šveices Nacionālā banka pēta digitālās valūtas tendences

Šveices Nacionālā banka (SNB) un Starptautisko norēķinu banka (BIS) ir parakstījušas vienošanos par sadarbību jaunajā Inovāciju centrā Šveicē.

Divi lieli projekti

Saskaņā ar ziņu izlaidumu 8. oktobrī, Starptautisko norēķinu bankas pirmie trīs inovāciju centri tiks izveidoti Šveicē, Honkongā un Singapūrā.

Šveices centrs sākotnēji koncentrēsies uz diviem pētniecības projektiem — uz centrālo banku digitālo valūtu (CBDC) integrēšanu dalītās virsgrāmatas tehnoloģijas infrastruktūrā un uz pieaugošo prasību analīzi, lai centrālās bankas varētu ātri izsekot elektronisko tirgu darbību.

Pirmais projekts notiks Šveices Nacionālās Bankas un Šveices galvenā finanšu pakalpojumu sniedzēja “SIX Group” sadarbības ietvaros koncepcijas pierādījuma formā. Ziņu izlaidumā teikts, ka uz blokķēdes tehnoloģijas balstīta Centrālās Bankas digitālā valūta ir “paredzēta, lai atvieglotu norēķinu veikšanu ar tokenizētajiem aktīviem starp finanšu iestādēm”.

Tehnoloģiju tendenču uzraudzība

Jaunā centra pamatmērķs būs pārraudzīt jaunāko tehnoloģiju tendences, kas ietekmē centrālās bankas, un būt par fokālo punktu banku ekspertu tīklam inovāciju jomā.

Šveices Nacionālās Bankas valdes priekšsēdētājs Tomass Jordans sacīja, ka Centrālā banka cieši seko līdzi finanšu sektora digitalizācijas un tehnoloģisko inovāciju tendencēm. Viņš piebilda, ka jaunā sadarbība ļaus iesaistītajām bankām palielināt kompetenci finanšu tirgu darbībā un to infrastruktūrā.

Attieksme pret Centrālās Bankas digitālo valūtu

Septembra sākumā Jordans apgalvoja, ka stabilie koini, kas ir piesaistīti ārvalstu valūtām, dažos apstākļos var traucēt Šveices monetārajai politikai. Viņš apgalvoja, ka, nodrošinot plašai sabiedrībai piekļuvi Centrālās Bankas digitālajai valūtai, varētu tikt apdraudēta finanšu stabilitāte.

Tāpat Starptautisko norēķinu bankas ģenerāldirektors Agustins Karstens iepriekš pauda negatīvu nostāju pret Centrālās Bankas digitālo valūtu, apgalvojot, ka tā varētu traucēt bankas darbībai un likt cilvēkiem pārskaitīt savus naudas līdzekļus no komercbankām uz Centrālās Bankas kontiem, destabilizējot sistēmu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top