Valūtas

Organizācija SWIFT par noziedzīgu kriptovalūtas izmantošanu

Organizācija SWIFT stāsta par noziedzīgu kriptovalūtas izmantošanu

Foto: alexfan32/shutterstock.com

Starptautiskās organizācijas SWIFT, kas nodrošina finanšu datu apmaiņu, analītiķi norādījuši uz nelielajiem naudas atmazgāšanas apjomiem, izmantojot bitkoinu un pārējās kriptovalūtas.

Pētnieku pārskatā teikts, ka lielākā daļa aizdomīgo transakciju tiek veiktas caur viltus kompānijām. Pēc tam šie kapitāli tiek izņemti skaidrā naudā.

Sastopami arī gadījumi, kad noziedzīgi iegūti līdzekļi tiek legalizēti, izmantojot digitālās valūtas. Tomēr tādu operāciju skaits ir daudz mazāks – salīdzinot ar tradicionālajiem darījumiem, kurus izmanto organizētās noziedzīgās kopienas.

Tostarp SWIFT analītiķi pieļauj, ka līdz ar kriptovalūtu turpmāko izplatīšanos visā pasaulē – pieaugs arī to noziedzīgas izmantošanas apjomi. Vispirms jau tas saistīts ar to, ka ir kriptovalūtas, kas nodrošina transakciju anonimitāti. Paralēli eksperti prognozē turpmāku tā dēvēto “mikseru” popularitātes pieaugumu. Runa ir par servisiem, kas ļauj sajaukt transakcijas ar kriptovalūtām, lai slēptu līdzekļu reālo saņēmēju.

Analogus pētījumus iepriekš ir publicējušas daudzas organizācijas. Piemēram – augusta beigās Meksikas finanšu izlūkošana publicēja ziņojumu, kurā paziņoja, ka naudas atmazgāšanai bankas tiek izmantotas daudz biežāk nekā kriptovalūtas.

Avots: Coinspot

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top