Tehnoloģijas

Kādas būs kompānijas Tesla prioritātes 2021. gadā?

Ar ko kompānija “Tesla” nodarbosies 2021. gadā?

Foto:  Claudio Schwarz | @purzlbaum/unsplash.com

Kompānija “Tesla” katru gadu pārsteidz cilvēkus ar kaut ko jaunu. Pēdējo piecu gadu laikā tā ir radījusi vairākus elektromobiļus. To skaitā ir salīdzinoši lētais “Tesla Model 3” elektromobilis, “Tesla Model Y” krosovers, “Tesla Semi” elektriskā kravas automašīna un futūristiskais “Tesla Cybertruck” pikaps. 2020. gads noteikti paliks atmiņā ar to, ka kompānija “Tesla” uzsāka veidot autopilota provizorisko versiju, kas spēs vadīt automašīnu bez vadītāja. Bet 2021. gadā kompānija plāno pāriet uz pilnīgi citu darbības jomu. Telekonferences laikā par kompānijas “Tesla” finanšu rezultātiem šī gada trešajā ceturksnī Īlons Masks runāja par kompānijas jauno “produktu”. Bet ar ko kompānija vēlās mūs pārsteigt?

Īlona Maska ideālā nākotne

Kompānija nav izdomājusi neko radikāli jaunu. Pēc Īlona Maska teiktā, 2021. gadā “Tesla” galvenais produkts būs nevis elektriskās automašīnas, bet gan saules paneļi “Solar Roof”. Kompānijas vadītājs paziņoja, ka pēc desmit gadiem cilvēki būs priecīgi par mājām ar saules paneļiem, kuras pašas ražos elektrību. Saules paneļi ne tikai izskatīsies skaisti, bet to izmantošana arī ļaus atteikties no dabai kaitīgām elektroenerģijas ražošanas metodēm.

Mūsdienās lielāko daļu elektroenerģijas iegūst elektrostacijas, kurās tiek izmantots fosilais kurināmais, piemēram, ogles un nafta. No elektrostacijām izplūst gaisā liels apjoms siltumnīcefekta gāzu, kas paaugstina mūsu planētas gaisa temperatūru un tas var novest pie katastrofālām sekām.

Saules paneļi uz jumtiem

Par jauno saules paneļu tehnoloģijas “Solar Roof” izveidi tika paziņots 2016. gadā. Māju jumti tiks pārklāti ar dakstiņiem, kuros būs iebūvēti saules paneļi. Iegūtā saules enerģija tiks pārvadīta uz akumulatoru, bet pēc tam uz invertoru – ierīci līdzstrāvas pārveidošanai par maiņstrāvu. Māju īpašnieki, kuri aprīkos savas mājas ar saules paneļu jumtiem, būs mazāk atkarīgi no elektroenerģijas, kas nozīmē, ka māju īpašnieki maksās mazāk naudas par elektrību.

Tādējādi, izmantojot jaunos saules paneļus, būs divas priekšrocības:

  • pirmkārt, jaunie saules paneļi veicinās vides aizsardzību;
  • otrkārt, būs iespēja ietaupīt naudu.

Pēc Īlona Maska aprēķiniem, jumts ar saules paneļiem ļaus to īpašniekiem ik gadu ietaupīt līdz 500 ASV dolāriem par komunālajiem maksājumiem. Viņš reklamēja tehnoloģiju kā gandrīz papildu ienākumu avotu: Tāpat kompānijas “Tesla” pārstāvji arī norādīja, ka jauno saules paneļu uzstādīšana būs ļoti vienkārša un ātra. Piemēram, saules paneļu komplektu 185 kvadrātmetru lielai mājai var uzstādīt tikai 8 stundu laikā. Salīdzinājumam, parasto jumta dakstiņu uzstādīšana prasa vairākas dienas. Vēl viens saules paneļu ieguvums ir 25 gadu garantija.

Saules paneļi uz jumtiem

Foto: Tesla.com

Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāji jau izvēlās saules paneļu uzstādīšanas iespējas. Jūs varat veikt pasūtījumu oficiālajā kompānijas “Tesla” mājaslapā. Mājaslapā ir pieejamas divas saules paneļu jumtu versijas: vienkāršāka par ~ 30 000 ASV dolāriem un jaudīgāka par ~ 40 000 ASV dolāriem. Bet kopumā cena var mainīties atkarībā no jūsu mājas jumta lieluma.

Vadoties pēc teiktā izdevumā “Electrek”, kompānijas darbiniekiem bieži rodas problēmas ar paneļu uzstādīšanu. Tiek uzskatīts, ka iemesls ir tāds, ka kompānija “Tesla” uztic šo darbu trešās puses jumta uzstādīšanas meistariem. Viņi acīmredzami trūkst pieredzes un šī problēma ir steidzami jārisina 2021. gadā. Žurnālisti jau izsakās par vairāk nekā simts brīvām darba vietām jumiķiem, un tie galvenokārt ir nepieciešami Kanādā. Izrādās, ka kompānija plāno ienākt starptautiskajā tirgū un tās jaunie saules paneļi būs pieejami ne tikai Amerikas Savienotajās Valstīs, bet arī citviet.

Tas, ka kompānija “Tesla” ir pievērsusies saules paneļu ražošanas biznesam, nenozīmē to, ka tā pametīs savu automašīnu ražošanas biznesu. Decembra vidū kompānija plāno laist klajā jaunu autopilota versiju, kas nozīmē, ka 2021. gadā būs daudz jaunu ziņu par tā iespējām. Turklāt “Tesla” pastāvīgi pilnveido savus pašreizējos transportlīdzekļus, it īpaši “Tesla Semi’ kravas automašīnu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top