Tehnoloģijas

Ungārija sāk 5G dzelzceļa projektu uz Huawei tehnoloģiju bāzes

Ungarija sak 5G dzelzcela projektu uz Huawei tehnologiju bazes

Ungārijas austrumu–rietumu mezgla multimodālajā terminālī ir sākts Eiropā pirmais unikālais 5G dzelzceļa tehnoloģiju projekts ar mērķi to pabeigt līdz 2022. gada pirmajam ceturksnim.

Ungārijas Austrumu–rietumu mezgla (East-West Gate — EWG) multimodālajā terminālī ir sākts unikāls tehnoloģiju attīstības projekts. Šo Eiropā lielāko viedās dzelzceļa loģistikas termināli ir plānots pabeigt līdz 2022. gada pirmajam ceturksnim, un tas būs pirmais terminālis Eiropā, kas izmantos privāto 5G tīklu iekšējiem sakariem un tehnoloģisko ierīču darbībai. Turklāt ar 5G tehnoloģijas palīdzību attālināti tiks kontrolēti arī pilnībā automatizētie termināļa piekaramie ceļamkrāni, kas spēs veikt arī smalkas kustības. Privāto 5G tīklu nodrošinās uzņēmumi Vodafone Hungary un Huawei Technologies Hungary atbilstoši investora East-West Intermodal Logistics Services Plc. vajadzībām.

East-West Intermodal Logistics Services Plc., Vodafone Hungary un Huawei Technologies Hungary parakstīja nolīgumu par privātā rūpniecības 5G tīkla ieviešanu multimodālajā terminālī, kas pašlaik tiek būvēts Ungārijas ciematā Fényeslitke. Parakstīšanā piedalījās arī Peters Starajs (Péter Sztáray), valsts sekretārs drošības politikas jautājumos, un Karols Balažs Solmars (Károly Balázs Solymár), valsts sekretāra vietnieks digitalizācijas jautājumos. Attīstības projektam nepieciešamo aparatūru nodrošinās uzņēmums Huawei. Savukārt platformas un tīkla atbalstu sniegs uzņēmums Vodafone Hungary. Šis projekts ir svarīgs pavērsiena punkts ne tikai Ungārijas 5G attīstības pasākumu kontekstā, bet arī dzelzceļa kravu pārvadājumu digitalizācijā. Visos aspektos EWG būs 21. gadsimta dzelzceļa loģistikas centrs.

EWG pirmais Eiropā izmantos pats savu 5G tīklu iekšējiem sakariem un tehnoloģisko ierīču darbībai. Tas būs pirmais terminālis pasaulē, kur pilnībā automatizētie piekaramie ceļamkrāni, kas spēs veikt arī smalkas kustības, tiks attālināti kontrolēti ar 5G tehnoloģijas palīdzību, — vēl viens labs piemērs 5G izmantošanas iespējām loģistikā.

“5G tiek uzskatīta par jaunu platformu visā pasaulē. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka jau tagad tās nozīme ir neapstrīdama; jaunos rūpniecības un loģistikas biznesa modeļus var veidot, balstoties uz jaunās paaudzes mobilo sakaru tīkliem,” norādīja uzņēmuma Vodafone Hungary korporatīvo pakalpojumu izpilddirektora vietnieks Matjašs Dobo (Mátyás Dobó). “Tie veicina Ungārijas uzņēmumu attīstību, darbavietu radīšanu un — galu galā — stimulē eksportu un padara mūsu valsti pievilcīgu uzņēmumiem, kas sniedz ārpakalpojumus. 5G ir pirmā tehnoloģija, kas integrē mobilo tīklu ar biznesa lietojumprogrammu. Tieši šī iemesla dēļ mēs jau no paša sākuma bijām iecerējuši padarīt Ungāriju par vienu no nozīmīgākajiem privātā 5G tīkla nodrošinātājiem reģionā, veicinot šīs jomas projektus un ieguldījumus Ungārijas sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem. Attīstības projekts, kas tiek īstenots Austrumu–rietumu mezgla loģistikas terminālī, ir lielisks šīs ieceres apliecinājums. Esmu pārliecināts, ka pēc šī unikālā ieguldījuma, kas ir mobilizējis gan valsts, gan privāto sektoru, nākotnē gaidāmi daudzi līdzīgi projekti.”

Uzņēmuma Huawei Technologies Hungary izpilddirektors Colin Cai piebilda: “Mūsu uzņēmuma privātie 5G tīkli dara iespējamu pilnīgi jaunu rūpniecības nozaru digitalizāciju. Uzņēmums Huawei jau ir uzbūvējis daudzas līdzīgas sistēmas Ķīnā. Savukārt Eiropā šis ir pirmais konteineru terminālis, kur tiks ieviests autonoms, attālināti vadāms risinājums, kas tiek izmantots ar 5G tehnoloģijas palīdzību.”

Viņš piebilda, ka augstas izšķirtspējas kamerām ir nepieciešams liels augšupielādes joslas platums, savukārt tālvadības aizkave ir ļoti maza. Pielāgotais augstas datu drošības privātais 5G tīkls sniedz iespēju nodrošināt bezvadu tālvadību reāllaikā visā konteineru termināļa teritorijā. Tīkla lietojums ievērojami paaugstinās efektivitāti, kā arī mainīsies darba apstākļi. Piemēram, Fényeslitke ceļamkrānu operatoriem nenāksies visu dienu pavadīt ceļamkrānā. EWG ir nākamais solis pēc pirmā Ungārijas privātā 5G tīkla izvietošanas HUAWEI atrašanās vietā Páty (tā darbība tika sākta pagājušajā gadā (2020. g.)). HUAWEI šo 5G tīklu izveidoja kopā ar Vodafone partnerības ietvarprogrammā. Šis jaunais ieguldījums ļoti labi parāda, ka minētā tehnoloģija tagad ir pieejama ikvienam.

Ungārijas Ārlietu un ārējās tirdzniecības ministrijas valsts sekretārs drošības politikas jautājumos Starajs sacīja: “Ungārijas valdības mērķis ir padarīt mūsu valsti plaukstošu pasaules tirgū notiekošo pārmaiņu situācijā. Lai sasniegtu šo mērķi, mēs koncentrējamies uz darbavietu radīšanu, ieguldījumiem un nodokļu samazināšanu, jo šie aspekti var padarīt Ungārijas ekonomiku ilgtspējīgu un konkurētspējīgu arī ilgtermiņā. Austrumu–rietumu mezgla terminālis, kas tiek būvēts uz valsts austrumu robežas, un tehnoloģiju attīstības projekts, par kuru nupat tika paziņots, ir ļoti labi piemēri šiem centieniem. Ārlietu un ārējās tirdzniecības ministrija ir pārliecināta, ka šī sadarbība turpināsies arī nākotnē.”

“Valdība pievērš lielu uzmanību tādu industriālu risinājumu izstrādei, kuru pamatā ir 5G tehnoloģijas,” komentēja Solmars. “Ieguldījumi šobrīd īstenotajā loģistikas projektā ir pirmais nozīmīgais pavērsiena punkts šajā procesā. Mēs ceram, ka drīz Ungārijā tiks īstenots vēl vairāk novatorisku attīstības projektu, izmantojot vismodernākās digitālās tehnoloģijas, tādējādi turpinot Ungārijas konkurētspējas uzlabošanu. Tieši tādēļ valdība vēlētos veidot partnerattiecības ar ikvienu uzņēmumu, kas izstrādā, nodrošina vai izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas Ungārijas ekonomikas stiprināšanai.”

Par Austrumu–rietumu mezgla multimodālo pārvadājumu termināli

Austrumu–rietumu mezgla (EWG) multimodālā termināļa būvniecība tika sākta 2021. gada janvārī Ungārijas ciematā Fényeslitke, blakus Ukrainas–Ungārijas robežai 85 hektāru platībā. Uzbūvējot EWG, Ungārija iegūs iespēju kļūt par svarīgu dalībnieku starp Āziju un Eiropu veikto kontinentālo kravu pārvadājumu nozarē. Objekts, kas atrodas vietā, kur satiekas standarta un platsliežu dzelzceļš, un kas tiek būvēts 30 miljardu HUF vērtā privātā ieguldījuma ietvarprogrammā, tiks nodots ekspluatācijā 2022. gada pirmajā ceturksnī. Terminālis spēs apstrādāt līdz pat vienam miljonam 20 TEU gadā. Attiecībā uz teorētisko jaudu un teritoriju, tā būs lielākā šāda veida iekārta kontinentā.

Atbilstoši mūsu laikmeta un ES dzelzceļa un klimata stratēģijas prasībām termināļa darbības laikā tiks pievērsta liela uzmanība apkārtējās vides jautājumiem. Objekta izveidē tiek izmantota videi draudzīga jeb zaļā tehnoloģija. Objekta energoapgāde cita starpā tiks balstīta uz augstas veiktspējas saules enerģijas parku un siltumsūkņu sistēmu. Termināļa teritorijā tiks izmantoti tikai elektriskie termināļa traktori un elektriskie automobiļi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top