Visas ziņas

Valsts policija atklāj noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju caur virtuālās valūtas iekārtām

Valsts policija atklāj noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju caur virtuālās valūtas iekārtām

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju šī gada 10. janvārī aizturēja kādu Polijas Republikas pilsoni. Aizturētā pienākumos ietilpa tehniski apkalpot virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas Latvijā un Igaunijā. Izmeklēšanas laikā izņemtas trīs šādas iekārtas un skaidra nauda 97 000 eiro apmērā. Kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas tika uzsākts 2020. gada 27. novembrī un tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izvietojot Rīgas tirdzniecības centros divas virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas, ar kuru palīdzību tika nodrošināti pakalpojumi virtuālās valūtas pakalpojumi, neievērojot Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (turpmāk NILL likums) noteiktās prasības.

Pakalpojuma sniedzējs piedāvāja pirkt un pārdot virtuālo valūtu, nepildot pienākumu veikt klientu izpēti, kas viņam kā subjektam noteikts saskaņā ar NILL likumu, t.i. neidentificējot personu un nezinot naudas līdzekļu izcelsmi, pieņemot un izsniedzot skaidru naudu, tika pārdota un pirkta virtuālā valūta.

Lai arī virtuālās valūtas pakalpojuma sniedzējs bija noslēdzis nomas līgumus ar diviem Rīgas tirdzniecības centriem par iekārtu atrašanos tajos, virtuālās valūtas pakalpojuma sniedzējs nebija reģistrējis savu darbību Latvijā un nepildīja ar NILL likumu uzlikto pienākumu veikt klientu izpēti, kā arī nebija reģistrējis iekārtas un nebija izgājis attiecīgās virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtu atbilstības pārbaudes kompetentajās institūcijās. Tāpat arī nebija saņēmis iekārtu atbilstības sertifikātus, kā tas ir noteikts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.95 (Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām) un Ministru kabineta noteikumiem Nr.96 (Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība).

Izmeklēšanas laikā šī gada 10. janvārī tika aizturēts Polijas Republikas pilsonis, kura pienākumos ietilpa tehniski apkalpot iekārtas Latvijā un Igaunijā. Tāpat kā arī izņemtas trīs virtuālās valūtas pārdošanas un pirkšanas iekārtas un skaidra nauda 97 000 eiro apmērā.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā vēl turpinās.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top