Tehnoloģijas

Video: F-22 Raptor iznīcina Ķīnas gaisa balonu, kas vairākas dienas lidoja virs ASV

Video: F-22 Raptor iznīcina Ķīnas balonu, kas vairākas dienas lidoja virs ASV

Nesen ASV Aizsardzības departaments oficiāli apstiprināja, ka virs valsts teritorijas lido spiegu balons. ASV varasiestādes bija pārliecinātas, ka balons pieder Ķīnai, taču neuzdrošinājās to notriekt, jo atlūzas var apdraudēt civiliedzīvotāju dzīvības. Tomēr vakar balons tika iznīcināts.

2023. gada 1. februārī virs Montānas tika pamanīts gaisa balons. Spiegu balons turpināja virzīties uz austrumiem. Novērošanai tika izmantoti piektās paaudzes iznīcinātāji F-22 Raptor, kas atradās Nellis gaisa bāzē.

Ziemeļamerikas Aviācijas un kosmosa aizsardzības pavēlniecība (NORAD), kas koordinē Kanādas un ASV pretgaisa aizsardzību, paziņoja, ka Ķīnas gaisa balons nerada draudus civiliedzīvotājiem vai militārpersonām. Tajā pašā laikā Federālā aviācijas pārvalde (FAA) slēdza gaisa telpu.

4. februārī gaisa balons tika iznīcināts virs Kalifornijas piekrastes. Šim nolūkam tika izmantots iznīcinātājs F-22 Raptor. Tas notika dažas stundas pēc tam, kad ASV prezidents Džo Baidens bija solījis, ka “parūpēsies” par šo aizdomīgo lidojošo objektu. Tiešraidē notikumu demonstrēja TV kanāls Fox News.

Ķīna izteica protestu pret ASV rīcību par “meteroloģiskā gaisa balona” notriekšanu un paziņoja, ka patur “tiesības atbildēt”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top