Mainings

Vislētākā elektrība kriptovalūtu mainingam

Vislētākā elektrība kriptovalūtu mainingam

Kriptovalūtas tīkls it kā patērē pārāk daudz enerģijas, kuru varētu tērēt vajadzīgākām lietām. Iespējams – mēs vēl neesam atraduši pašu “efektīvāko” enerģijas avotu bitkoinam? Dāņu entuziastiem no organizācijas ar diezgan daiļrunīgu nosaukumu ir atbilde uz šo jautājumu.

Nacionālais novecošanas institūts (IoHO) sācis pētīt dzīvu būtņu dzīves un darbības konvertēšanas elektrībā problēmu. Tā kā dažas organizācijas ļoti neiecietīgi izturas pret eksperimentiem ar dzīvniekiem, tad tika pieņemts lēmums pāriet uzreiz uz cilvēkiem.

2015. gadā IoHO pārstāvjiem izdevās sapulcēt 37 brīvprātīgos, kuri piekrita pievienot savam ķermenim termoelektriskos ģeneratorus. Visā eksperimentu periodā elektroenerģijas izstrāde aizņēma kopumā 212 stundas. Rezultātā izdevās saražot tikai 127,2 vatus vai 0,6 vatus stundā uz vienu cilvēku. Tad cik cilvēku nepieciešams viena bitkoina ieguvei mēnesī?

Kā piemēru ņemsim Antminer S9. Asiks patērē 1375 vatus stundā un maino aptuveni 0,6 bitkoinus gadā. Pamatojoties uz rupjiem aprēķiniem, asiku darbībai ir jānodrošina 27,5 kilovati stundā.

Ja mēs varam “savākt” 0,6 vatus stundā no viena cilvēka, tad mums vajadzēs 45 833,33 brīvprātīgos.  Kur gan atrast tik daudz gribētāju?

Patiesībā viņu skaitu var samazināt. IoHo “elektrības vākšanas” metode nav ļoti efektīva – cilvēks atdod termoelektriskajam ģeneratoram tikai 1 procentu ķermeņa siltuma. Ja paņem gandrīz visus 100 procentus, tad var aprobežoties tikai ar 320 brīvprātīgajiem. Tiesa, diezin vai kāds piekritīs pavadīt dzīvi kokonā.

Laikam tomēr mums labāk jāturpina meklēt elektroenerģijas dabiskie avoti. Cilvēki kokonā nav prātīga ideja.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top