Tehnoloģijas

2022. gadā Tesla elektromobiļi ar autopilota vadību 10 reizes retāk iekļuva avārijās nekā citas automašīnas

2022. gadā Tesla elektromobiļi ar aktivizētu autopilotu iekļuva negadījumos 10 reizes mazāk nekā citi auto

Tesla 2022. gadā pēkšņi pārtrauca publicēt informāciju par negadījumiem, kuros ir iesaistītas kompānijas automašīnas, taču tagad ražotājs tikpat pēkšņi atkal ir sācis dalīties ar šādu informāciju.

Jāatzīmē, ka statistika aptver tikai pagājušā gada pirmos trīs ceturkšņus. Turklāt šie rādītāji ir nav vienmērīgi visa gada garumā, jo ziemā uz ceļiem var būt sniegs vai ledus, un dienas gaišais laiks ilgst mazāk nekā vasarā.

Trešajā ceturksnī Tesla elektromobiļi tika iesaistīti negadījumos tikai vienu reizi uz 10 miljoniem km, kad tika aktivizēta vadītāja palīdzības sistēma. Kad automātiskā pilotēšanas funkcija bija izslēgta, Īlona Maska automašīnas piedzīvoja avārijas ik pēc 2,75 miljoniem km.

Statistika liecina, ka Tesla elektromobiļi, kad ir aktivizēta vadītāja palīdzības funkcija, ir drošāki nekā citi auto. Vidēji ASV automašīnas avarē ik pēc 1 miljona km.

Ir jāatzīmē, ka gada laikā Tesla automobiļu ar aktīvo vadītāja palīdzības sistēmu braukšana bez avarījām pieauga par 43%. Saskaņā ar 2021. gada pēdējā ceturkšņa rezultātiem elektromobiļi bija iesaistīti avārijās ik pēc 7 miljoniem km.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top