Mainings

Ziemeļvankūverā apkuri nodrošinās ar bitkoina mainingu

Ziemeļvankūverā apkuri nodrošinās ar bitkoina mainingu

Masaru Suzuki/Unsplash

Ziemeļvankūveras pilsētas varas iestādes Kanādas provincē Britu Kolumbija no 2022. gada plāno nodrošināt siltumu 100 dzīvojamām un rūpnieciskām ēkām, pateicoties bitkoina mainingam.

Pašvaldības enerģētikas kompānija Lonsdale Energy Corporation (LEC) noslēgusi līgumu ar maininga kompāniju MintGreen, lai iegūtu jaunu, oglekli nesaturošu enerģijas avotu centrālajai siltumapgādes sistēmai, aizstājot dabasgāzes dedzināšanu.

Saskaņā ar preses relīzi – MintGreen kriptovalūtas ieguves ierīces ar imersijas dzesēšanu Digital Boiler vairāk nekā 95% patērētās elektroenerģijas utilizēs siltumā, ko var izmantot apkurei arī rūpnieciskos procesos.

“Kriptovalūtas maineri strādā ar pilnu jaunu 365 dienas gadā, kas rada unikālu iespēju nodrošināt drošu un ekoloģisku bāzes slodzi Ziemeļvankūveras centralizētajai apkures sistēmai”, – teikts paziņojumā.

Pēc LEC aplēsēm – enerģijas izmantošana no bitkoina ieguves novērsīs 20 000 tonnu siltumnīcas efekta gāzu nokļūšanu atmosfērā uz 1 MW – salīdzinot ar dabas gāzes dedzināšanu.

“Partnerība ar MintGreen šai projektā LEC ir ļoti aizraujoša. Tas ir inovatīvs un izmaksu ziņā konkurētspējīgs projekts, un tas pastiprina mūsu pūles pilsētas ambiciozo mērķu atbalstīšanā saistībā ar siltumnīcas efekta gāzu emisiju”, – paziņoja Lonsdale Energy Corporation izpilddirektors (CEO) Karstens Vengs.

2019. gadā pilsētas padome pieņēma lēmumu līdz 2050. gadam sasniegt nulles oglekļa emisijas. Turklāt no 2029. gada Kanādā stājas spēkā oglekļa pēdas nospieduma nodoklis 170 Kanādas dolāru apmērā par tonnu, kas palielinās dabasgāzes patēriņa izmaksas.

Nekustamā īpašuma sektors veido 40% no pilsētas siltumnīcefekta gāzu emisijām, un varas iestādes plāno tās samazināt, izmantojot mainingu.

MintGreen izpilddirektors (CEO) Kolins Salivans atzīmēja, ka vairāk nekā 97% provinces enerģijas bilances nodrošinās hidroenerģija. Viņš uzskata, ka šīs ekoloģiskās elektroenerģijas divējāda izmantošana samazina oglekļa pēdas nospiedumu un padarīs projektu par “vienu no zaļākajiem pasaulē”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top