Tehnoloģijas

Aptauja: 65% praktikantu netiek maksāts par darbu prakses laikā

Aptauja: 65% praktikantu netiek maksāts par darbu prakses laikā

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “Norstat” veiktās aptaujas dati liecina, ka 65% praktikantu netika maksāts par darbu prakses laikā. 24% no tiem, kuriem par darbu netika maksāts, gan saņēma dažādus bonusus, piemēram, apmaksātas pusdienas vai ceļa izdevumus.

“Šis noteikti ir sensitīvs jautājums daudziem darba devējiem, bet pašreizējā darba tirgus situācija visticamāk liks daļai uzņēmumu, kas šobrīd praktikantiem nemaksā, uz šo tēmu paraudzīties nedaudz citādāk. Daudzās pasaules valstīs praktikantam, piemēram, tiek maksāta vismaz minimālā alga par padarīto darbu, jo viņš tiek uztverts ne tikai kā reāls darba darītājs, bet arī nākotnes darbinieks. Diemžēl Latvijā ne vienmēr praktikants tiek uztverts kā kolēģis, kurš var palīdzēt, bet gan kā apgrūtinājums. Iemesls tam ir gan nepārdomātās prakšu programmas, gan pieredzes trūkums,” stāsta “Tele2” personāla vadītāja Aija Bite-Ozere. “Mēs daudz mācāmies no saviem kolēģiem Zviedrijā un pārņemam viņu pieredzi prakšu organizēšanā, piemēram, izveidojot Management trainee jeb vadības prakses programmu, jo tas ļauj daudz veiksmīgāk attīstīt un noturēt jaunos talantus.”

Kā rāda aptauja, tikai 35% aptaujātie jaunieši – vecumā no 18 līdz 29 gadiem – atzina, ka prakses laikā ir saņēmuši samaksu par paveikto darbu, visbiežāk tas darīts Latgalē. Savukārt dažādus bonusus, piemēram, ēdināšanu vai apmaksātus ceļa izdevumus, visbiežāk saviem praktikantiem piedāvāja uzņēmumi Zemgalē un Kurzemē.

Aptauja tika veikta pērnā gada novembrī. Tajā piedalījās 501 jaunietis vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kas ir gājis praksē kādā no uzņēmumiem Latvijā.

Par “Tele2”

Tele2” ir daudzpakalpojumu uzņēmums cilvēkiem, kas nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā, augstākā līmeņa apkalpošanu un plašu pakalpojumu klāstu – mobilos sakarus, mājas internetu, viedierīces, televīziju un apdrošināšanas pakalpojumus. “Tele2” ir mīlētākais zīmols mobilo sakaru nozarē un privātpersonu izvēle numur viens.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top