Tehnoloģijas

Ar miniatūro elektrisko automašīnu Citroen Ami Eiropā varēs braukt bez vadītāja apliecības

Ar miniatūru elektrisko automašīnu Citroen Ami Eiropā var braukt bez vadītāja apliecības

Divvietīgs transportlīdzeklis var nobraukt 70 km bez uzlādes.

Citroёn iepazīstina ar kompakto pilsētas elektroauto Ami. Tam ir visas elektroauto raksturīgās īpašības: kaitīgu izmešu neesamība, klusa un vienmērīga braukšana. Turklāt papildu pluss ir kompaktums un manevrēšanas spējas. Mašīnas garums ir 2,41 m, platums – 1,36 m (neskaitot spoguļus), augstums – 1,52 m, un apgriešanās diametrs – 7,2 m. Tāds mazulītis sver 490 kg ar akumulatoru. Maksimālais braukšanas ātrums – 45 km/h.

Citroen Ami elektroauto 2020

Apsildāmā mikroautomobiļa salonā ir pietiekami daudz vietas diviem cilvēkiem. Tā kā Ami tiek klasificēts kā slēgts motorollers, Francijā to var vadīt no 14 gadu vecuma, citās Eiropas valstīs – no 16. Automašīnas vadītāja apliecība tam nav nepieciešama.

5,5 kWh akumulatoru var pilnībā uzlādēt no sienas kontaktligzdas trīs stundās. Tas būs pietiekami, lai nobrauktu 70 km. Vienā stundā jūs varat “uzpildīt degvielu” 45 km garam ceļam.

Elektromobiļa cena ir 6000 eiro, taču ir iespējama noma gan ilgtermiņā, gan pa minūtēm. Pasūtījumu pieņemšana Francijā sāksies šomēnes. Vēlāk to varēs pasūtīt  Spānijas, Itālijas, Beļģijas un Portugāles iedzīvotāji, bet pēc tam – arī Vācijas iedzīvotāji. Piegādes sākuma datums Francijā ir jūnijs. Kad tas būs Latvijā – nav informācijas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top