Tehnoloģiju ziņas

Binance pētījums: finanšu sistēmā pieaugs stabilo monētu loma

Binance pētījums: finanšu sistēmā pieaugs stabilo monētu loma

Pieaugot skaidrībai par stabilo monētu tiesisko regulējumu, nākotnē būtiski palielināsies to loma digitālo finanšu sistēmā, tostarp ir novērojama tendence palielināties ne ASV dolāros balstīto stabilo monētu īpatsvara pieaugumam, secināts Binance jaunākajā pētījumā par stabilo monētu tiesiskā regulējuma attīstību dažādās valstīs un reģionos  “Globālais stabilo monētu regulējuma pārskats”.

Stabilās monētas ir kriptovalūtas, kas ir piesaistītas kādai noteiktai valūtai, piemēram, eiro vai ASV dolāram. Šobrīd stabilo monētu tirgū absolūta dominance ir tieši ASV dolāram piesaistītajām monētām, kas aizņem 85 % no stabilo monētu tirgus, tomēr nākotnē ir paredzama plašāka ne ASV dolāros balstīto stabilo monētu loma. Pētījumā secināts, ka skaidrāks globālais normatīvais regulējums veicinās pieprasījumu pēc alternatīviem stabilo monētu veidiem, īpaši reģionos, kas ir mazāk atkarīgi no ASV dolāra.

Binance pētījumā norādīts, ka tas, kādā virzienā attīstīsies stabilo monētu regulējums, būtiski ietekmēs kopējo kripto un blokķēdes nozares izaugsmi. Palielinoties skaidrībai stabilo monētu tiesiskā regulējuma jomā, tiks nodrošināti priekšnosacījumi to plašākai izplatībai un vispārējai integrācijai digitālajā finanšu sistēmā.

Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē: “Mēs esam liecinieki stabilo monētu regulējuma nobriešanai blokķēdes nozarei izšķirošā brīdī. Stabilās monētas arvien vairāk mazina plaisu starp tradicionālo finanšu sistēmu un blokķēdes ekosistēmu. Pētījums parāda, kā tieši izmaiņas stabilo monētu tiesiskajā regulējumā nākotnē ietekmēs to attīstību un plašākā nozīmē arī visas finanšu sistēmas attīstību. Pētījums tirgus dalībniekiem sniedz padziļinātu analīzi par to, kā dažādi tiesiskie regulējumi ietekmē kopējo stabilu monētu nozari.”

Stabilo monētu regulējuma globālajā pārskatā apskatītas tiesiskā regulējuma īpatnības galvenajās jurisdikcijās, tostarp Eiropas Savienībā, ASV, Lielbritānijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Japānā un Singapūrā. Pētījumā analizēts, kā dažādi reģioni ir reaģējuši, piemēram, uz tādiem nozarē būtiskiem notikumiem kā TerraUSD sabrukums 2022. gadā, kas veicināja stingrāku kontroli un pievērsa lielāku uzmanību patērētāju aizsardzības jautājumiem. Pētījumā secināts, ka vairāk nekā 60 % no apskatītajām jurisdikcijām jau ir ieviesušas vai arī tajās pašlaik tiek izstrādāti noteikumi, kas attiecas uz stabilo monētu emisiju un rezervju pārvaldību.

Binance pētījumā norādīts arī uz galvenajām atšķirībām, kas pastāv dažādās jurisdikcijās. Piemēram, ES regula par kriptoaktīvu tirgiem (MiCA), kas tagad jau ir kļuvusi par globālu stabilo monētu politikas etalonu, nosaka stingrus noteikumus stabilo monētu emisijai, rezervju pārvaldību un iegādei, ar mērķi nodrošināt stabilo monētu tirgus integritāti. Savukārt Lielbritānijas varas iestādes ir izvēlējušās pakāpeniskāku un elastīgāku pieeju stabilo monētu tirgus regulējuma jomā, cerot tādejādi nostiprināt savas valsts kā finanšu inovāciju līdera ambīcijas, vienlaikus nodrošinot arī tirgus stabilitāti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top