Bez tēmas

Bitkoins ir burbulis

Bitkoins ir burbulis

10 visbiežāk sastopamie mīti par bitkoinu

2017. gadā bitkoina cena īsā laika posmā pieauga gandrīz 20 reizes, sasniedzot vēsturisko maksimumu 20 tūkstošu dolāru līmenī. Pēc tam gandrīz ar tādu pašu ātrumu BTC cena nokritās zem 6 tūkstošiem dolāru.

Tradicionālajos tirgos tādus aktīva vērtības kāpumus un kritumus sauc par “burbuļiem”. Parasti pēc burbuļa izveidošanās aktīvs vēl ilgu laiku kļūst lētāks un “kuļājas pa apakšu”. Par laimi, bitkoins ir spējis atkarot gandrīz visas savas pozīcijas. Pagājušajā gadā monēta sadārdzinājās līdz 14 tūkstošiem dolāru pirms jauna krituma.

Samērā nelielā mērogā šīs straujās cenu svārstības patiešām izskatās kā burbuļi. Patiesībā bitkoins atrodas ļoti ilgstošā izaugsmes fāzē. Vēl pirms desmit gadiem kriptovalūta gandrīz neko nemaksāja – taču tagad par to ir gatavi atdot tūkstošiem dolāru.

Bitkoina pamatā ir deflācijas mehānisms: ar katru gadu katram, kurš vēlas nopirkt monētas, sanāk mazāk BTC, tāpēc kriptovalūtas cena ilgtermiņa perspektīvā pieaug. Bet tradicionālo valūtu vērtība var kristies  cik uziet. It īpaši pasaules pēdējo notikumu fonā.

Atgādinām – nesen ASV FRS un Eiropas centrālās bankas paziņoja par iespējām drukāt bezgalīgu skaitu banknošu, lai atbalstītu globālo ekonomiku koronavīrusa pandēmijas laikā. Jo vairāk naudas cirkulēs, jo mazāka būs tās reālā vērtība. Bitkoina priekšrocības šeit ir acīmredzamas.

  1. »»Bitkoins ir pārāk dārgs
  2. »»Bitkoins nekad neaizstās naudu
  3. »»Bitkoins nav drošs, biržas nepārtraukti uzlauž
  4. »»Bitkoinu pārspēs cita kriptovalūta
  5. »»Bitkoins slikti ietekmē apkārtējo vidi
  6. »»Bitkoins ir burbulis
  7. »»Valdība var iznīcināt bitkoinu
  8. »»Bitkoins nevar pastāvēt bez interneta
  9. »»Bitkoinu izmanto tikai noziedznieki un narkotiku tirgoņi 
  10. »»Bitkoinam nav nekādas vērtības
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top