Bez tēmas

Bitkoinam nav nekādas vērtības

Bitkoinam nav nekādas vērtības

10 visbiežāk sastopamie mīti par bitkoinu

Tas, laikam gan, ir kriptovalūtas kritiķu galvenais arguments. To nevar lietot vai kaut kā fiziski izmantot. Tāpēc bitkoina reālajai vērtībai it kā ir jābūt vienādai ar nulli.

Saskaņā ar šo loģiku – arī jūsu makā esošās banknotes nemaksā pilnīgi neko. Kad 1971. gadā ASV dolārs atkāpās no zelta standarta, tad naudu vairs nenodrošināja ar zeltu. Tas faktiski ļāva centrālajām bankām radīt jaunu naudu “no gaisa”. Pēc zelta standarta atcelšanas dolāra inflācija tikai palielinājās.

Nebrīnieties – nauda ir diezgan nosacīta koncepcija. Banknotes iegūst savu vērtību tikai tāpēc, ka tās var iztērēt praktiski jebkur valsts teritorijā. Tās ir universāla prece.

Bitkoins patiešām nav ne ar ko nodrošināts. Tomēr maksimālais kriptovalūtu monētu skaits ir ierobežots, proti – to nevar radīt mūžīgi. Turklāt to nevar viltot, tāpēc “viltus” bitkoini nepastāv.

Bitkoins – tā vienkārši ir labākā nauda. Nauda, kuru centrālās bankas nevar nekontrolēti drukāt. Nauda, kuru nevar cenzēt vai konfiscēt. Nauda, kurai nav robežu un kuru nekontrolē neviena valsts. Bitkoins nodrošina visiem vienlīdzīgu piekļuvi un nepieļauj diskrimināciju pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas, vecuma, dzimuma vai reliģijas.

Bitkoina īstā vērtība – finansiālā brīvība.

  1. »»Bitkoins ir pārāk dārgs
  2. »»Bitkoins nekad neaizstās naudu
  3. »»Bitkoins nav drošs, biržas nepārtraukti uzlauž
  4. »»Bitkoinu pārspēs cita kriptovalūta
  5. »»Bitkoins slikti ietekmē apkārtējo vidi
  6. »»Bitkoins ir burbulis
  7. »»Valdība var iznīcināt bitkoinu
  8. »»Bitkoins nevar pastāvēt bez interneta
  9. »»Bitkoinu izmanto tikai noziedznieki un narkotiku tirgoņi 
  10. »»Bitkoinam nav nekādas vērtības
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top