Visas ziņas

Eiropas Centrālā banka par digitālo eiro

 

Eiropas Centrālā banka par digitālo eiroEiropas Centrālā banka (ECB) joprojām ir atvērta idejai par digitāla ekvivalenta izveidi eiro valūtai, taču tā nevēlas, lai cilvēkiem būtu lieli digitālās valūtas uzkrājumi, tāpēc domā par tās daudzuma ierobežošanu, izmantojot noteiktu ekonomisku modeli.

Šāds apgalvojums saistībā ar Eiropas Centrālās bankas digitālo valūtu ir norādīts dokumentā, kuru 3.janvārī sagatavoja Centrālās bankas Tirgus infrastruktūras un maksājumu ģenerāldirektors Ulrihs Bindseils.

Eiropas Centrālajai Bankai būtu jākontrolē digitālās valūtas apjoms

Dokumentā ir norādīta digitālās valūtas izdošanas iespēja Eiropas Savienībā, kā arī apskatītas atšķirības starp šādu valūtu un kriptovalūtas stabilo koinu.

Digitālās valūtas izlaišana Eiropas Savienībā sakrīt ar Ķīnas nodomu kļūt par pirmo valsti pasaulē, kurā Centrālā banka izdod digitālo valūtu.

Bindseils norāda, ka, ja Eiropas Centrālā banka izdos digitālo valūtu, tam var būt gan savi ieguvumi, gan trūkumi, kurus būtu vispirms jānovērš, pirms Eiropas Savienība realizē šo nodomu.

Bindseils ir ierosinājis divu līmeņu procentu likmju sistēmu, kas paredz neizdevīgas likmes tiem, kuru digitālās naudas uzkrājumi pārsniegs noteiktu slieksni. Tas, pēc viņa teiktā, mazinātu iespēju, ka krīzes laikā lielā apmērā tiktu pārdota fiat valūta pret Centrālās Bankas digitālo naudu.

Digitālās valūtas noguldītāji, iespējams, daudz vieglāk varēs izņemt digitālo valūtu no Eiropas Centrālās Bankas, nekā šādos apstākļos, izmantojot tradicionālo banku sistēmu, kas skaitās, kā viena no digitālās valūtas priekšrocībām.

“Šķiet, ka labi pārbaudīts diferencētās atlīdzības rīks ir labs veids, kā nodrošināt, lai Centrālās Bankas digitālās valūtas apjoms tiktu atbilstoši kontrolēts,” rezumēja U. Bindeils.

Eiropas Centrālā Banka ņems vērā cilvēku vēlmes

Noslēgumā U. Bindseils norādīja sekojošo: “Strukturālās un cikliskās banku starpniecības risku problēmas atrisināšana ne vienmēr ļauj secināt, ka Centrālās Bankas digitālā valūta ir pietiekams universālais finanšu līdzekļu risinājums. Centrālās Bankas digitālās valūtas pieņemšanas rezultāti būs atkarīgi no cilvēku vēlmēm un pieejamajām maksāšanas alternatīvām. ”

Tikmēr praksi atturēties no naudas taupīšanas kriptovalūtu atbalstītāji saskata kā fiat valūtas sistēmas neveiksmes piemēru. Kā Saifedīns Ammus (Saifedean Ammous) ir atzīmējis savā populārajā grāmatā “Bitkoina standarts” (“The Bitcoin Standard”), Centrālās bankas saskaņā ar Keinsisma ekonomikas politiku pieprasa fiat valūtas turētājiem tērēt un aizņemties, nevis taupīt un veikt uzkrājumus.

Avots: Cointelegraph.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top