Tehnoloģijas

Geimera padomi: kā iekārtot spēļu vietu maksimāli reālistiskai pieredzei

Geimera padomi: kā iekārtot spēļu vietu maksimāli reālistiskai pieredzei

Satura veidotājs un geimeris Andris Grīnbergs

Ir pašsaprotami izvēlēties piemērotu aprīkojumu fiziskajām aktivitātēm – skriešanas apavus, ķiveri, slēpes un citu ekipējumu, bet tikpat svarīgi ir arī e-sporta piekritējiem parūpēties par pienācīgi iekārtotu vidi un mūsdienīgām ierīcēm video spēļu spēlēšanai. Tas palīdzēs ne tikai gūt labus spēles rezultātus, bet arī nāks par labu veselībai un komfortam. Satura veidotājs un geimeris Andris Grīnbergs jeb grianDs dalās ar nozīmīgākajām lietām kvalitatīvas geiminga vietas iekārtošanai. 

Ja pirmajā brīdī var šķist, lai spēlētu datorspēles, pietiks ar datoru, klaviatūru un datorpeli, tad var droši teikt – šie laiki ir pagājuši. Patiešām interaktīvai spēļu pieredzei ir ārkārtīgi svarīga visu ierīču kvalitāte, kā arī dažādi papildu aksesuāri, kas ļaus piedzīvot īstu sacensību garu. Turklāt, kā uzsver Andris Grīnbergs, vislabākais variants ir izsvērt, kādas spēles tiek spēlētas visbiežāk un tad izvēlēties tieši konkrētajam spēļu tipam – piemēram, šaušanas vai sporta spēlēm – atbilstošas tehnoloģijas. Protams, ne mazāk nozīmīga ir apkārtējā vide, ergonomiskas mēbeles un apgaismojums, it īpaši, ja spēļu dators paralēli kalpo arī citiem mērķiem un pie tā tiek pavadītas vairākas stundas dienā.

Monitors reālistiskai spēļu pieredzei

“Tiem, kas izvēlas spēlēt sporta spēles, būtiski pievērst uzmanību monitora izmēram un kvalitātei. Savukārt spēlēs, kur svarīgs reakcijas ātrums, monitors jāizvēlas ar vairāk herciem un lielāku atsvaidzes ātrumu. Tas ļaus iegūt vienmērīgāku attēlu un maigāku kursora kustību – jo vieglāk ir nomērķēt, jo vieglāk arī precīzi trāpīt. Savukārt sajusties kā īstā formulas trasē, vadot automašīnu, varēs izvēloties monitoru ar īpaši augstu atsvaidzes ātrumu. Piemēram, Samsung Odyssey Neo G7 monitors ar 240 hercu atjaunošanas frekvenci un 1 milisekundes reakcijas laiku ļauj izvairīties no attēla nobīdes un nodrošinās dzīvīgu spēli ar vienmērīgu darbību,” monitora kvalitātes nozīmi uzsver Andris Grīnbergs. Šī monitora izliektais ekrāns, kā arī QLED tehnoloģija, kas rada spilgtākas ēnas un nokrāsas, padarīs jebkuru spēļu pieredzi neticami reālistisku. To papildina arī augstā atjaunošanās frekvence, kas ļauj Odyssey Neo G7 katrā sekundē attēlot četras reizes vairāk kadru nekā tradicionālos ekrānos.

Geimera padomi: kā iekārtot spēļu vietu maksimāli reālistiskai pieredzei

Samsung Odyssey Neo G7 monitors

Uzvaras noslēpums – atbilstoši aksesuāri

Tikpat rūpīgi jāizvēlas arī pārējie aksesuāri, kas nepieciešami labai spēļu pieredzei. Arī te svarīgi vispirms saprast, kas visbiežāk tiks spēlēts. Piemēram, spēlējot spēles, kur notiek šaušana, svarīgi, lai īpaši precīza būtu datorpele. Savukārt braukšanas spēlēs lielāka nozīme būs klaviatūrai – lai katra taustiņa kustība tiktu reģistrēta nekavējoties un spēle notiktu reāllaikā.

“Lai dzirdētu, kur spēles laukumā atrodas pretinieks vai, lai labāk baudītu spēles vidi ar dažādiem skaņas efektiem un mūziku, vajadzīgas labas austiņas. Geimeri visbiežāk dod priekšroku lielajām austiņām, kas parasti aprīkotas arī ar mikrofonu, lai paralēli sarunātos ar komandas biedriem,” par izvēli stāsta Andris. Viņš arī uzsver, ja austiņas nepatīk vai nav pieejamas, laba spēļu pieredze var būt arī ar monitorā iestrādāto skaņu sistēmu. Piemēram, Odyssey Neo G7 monitora ieskaujošā, telpiskā skaņa ļauj e-spēļu pasauli izjust pietuvinātu realitātei.

Vide, kas ļauj nenogurt atbildīgākajos brīžos

Nav noslēpums, ka, iegrimstot spēļu pasaulē, laiks mēdz paskriet ļoti ātri. Tādēļ ir īpaši svarīgi iekārtot ergonomisku, ērtu vidi, kurā pavadot vairākas stundas nejutīsiet nogurumu vai negatīvu ietekmi uz savu pašsajūtu. Katrai spēļu vietai būtu jābūt komfortablam krēslam un galda. Piemērots spēļu galds būs svarīgs atbalsts, lai varētu spēlēt ilgākas stundas, nezaudējot savas koncentrēšanās spējas. Un tas attiecas uz jebkuru spēli – vai cenšaties gūt vārtus FIFA čempionātā vai izdzīvot kādā no Fortnite pasaulēm.

Iekārtojot spēļu vietu, datora ekrānu ieteicams novietot 50-70 centimetru attālumā no acīm. Ekrāna augšējai malai būtu jābūt acu līmenī, kas mazinās uz acīm radīto spriedzi. Turklāt redzei draudzīgāki būs ieliektie, nevis plakanie ekrāni. “Odyssey Neo G7 ieliektais monitors ļauj ne tikai reālistiskāk piedzīvot spēļu pasauli, jo tā izliekums atbilst mūsu acs izliekumam, ļaujot paplašināt vienlaikus redzamo attēlu, bet arī samazina acu nogurumu,” par savu pieredzi saka Andris.

  • Laiks, kuru cilvēki ik dienu patērē, skatoties ierīču ekrānos, nu jau sasniedzis vairāk kā 13 stundas dienā[1]. Novecojušu un nepiemērotu tehnoloģiju izmantošana var ietekmēt miega kvalitāti, radīt galvassāpes, sausu sajūtu acīs, kā arī pasliktināt produktivitāti. Acu miglošanās un sausums
  • Lai uzlabotu mājas ofisa ergonomiku, kā arī parūpētos par savu veselību, svarīgi izvēlēties piemērotu monitoru.
  • Datora ekrānu ieteicams novietot 50-70 cm attālumā no acīm. Turklāt redzei draudzīgāki būs ieliektie, nevis plakanie ekrāni. Ekrāna augšējai malai jābūt acu līmenī. Tas mazinās uz acīm radīto spriedzi.
  • Kā bērni, tā pieaugušie nereti kā savu brīvā laika aktivitāti izvēlēs dažādu datorspēļu spēlēšanu jeb geimošanu. Turklāt daži pat iemanījušies ar šo hobiju pelnīt naudu, translējot spēli tiešsaistē un komentējot notikumu gaidu skatītājiem.

[1] United Healthcare 2020. gada pētījums. Avots.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top