Austiņas

Huawei FreeBuds 6i austiņu apskats

Huawei FreeBuds 6i austiņu apskats

Jūnijā tehnoloģiju uzņēmums Huawei prezentēja jaunu bezvadu austiņu modeli – FreeBuds 6i. Austiņas ir paredzētas aktīviem cilvēkiem, kuriem nepieciešama augsta skaņas kvalitāte un ērta lietošana, tajās ir apvienotas jaunākās tehnoloģijas un stilīgs dizains. Kādas tad inovācijas un funkcijas piedāvā šīs austiņas?

Dizains un funkcionalitāte

Uzlādes futlāris, kā ierasts ir saplacinātas olas formā un tā virsma ir glancēta. Priekšpusē ir zīmola logotips un uzlādes statusa indikācija, bet apakšā ir C tipa USB uzlādes ligzda. Futrālis ir  kompakts un kabatā vai somā neaizņems daudz vietas, neradīs diskomfortu. Austiņas viegli ieslīd uzlādes kārbiņā, un tās notur spēcīgs magnēts – tās cieši pieguļ. Pašas austiņas ir tik vieglas un kompaktas, tās ir patīkami lietot, tās arī ir glancētas, un šeit es saskatu negatīvo pusi, pirkstu nospiedumi būs labi redzami un skrāpējumi uz futrāļa bija pamanāmi jau pēc nedēļas lietošanas. Pieļauju, kad melnās un violetās krāsas FreeBuds 6i ierīcēm tādas problēmas nav, jo to krāsojums ir matēts. Austiņas ar vienu roku tomēr ir apgrūtinoši izņemt no uzlādes futrāļa, bet tā jau, protams, nav katastrofa.

Huawei FreeBuds 6 austiņas dizains ir klasisks – ovālais korpuss un īsa kājiņa, kurā savukārt atrodas skārienjūtīgie sensori ierīces vadībai. Uz korpusa ir pāris mikrofonu atveres, un papildus  mikrofons ir arī uz kājiņas. Katrā austiņā ir 3 mikrofoni. Šis skaits esot nepieciešams viedai trokšņu slāpēšanai – ierīce reāllaikā analizējot fona vidi un pielāgojot skaņu.

Huawei FreeBuds 6i austiņu apskats

Komplektācijā ir maināmi ausu spilventiņi, kas būs piemēroti jebkura izmēra ausīm. Vienas austiņas svars ir 5,4 grami un tās praktiski nav sajūtamas ausī. FreeBuds 6i – 11 mm draiveris, kas nodrošina augstas kvalitātes skaņu.

Lietošana ir ļoti vienkārša – vienkārši “piesitiet” pie skārienjutīgās kājiņas. Nospiežot un turot, tiek pārslēgti trokšņu slāpēšanas režīmi. Ar dubultu piesitienu var atbildēt uz zvanu vai apturēt dziesmu. Ja pieskaras kājiņai 3 reizes, tiek ieslēgts nākamais skaņdarbs. Un, lai palielinātu vai samazinātu skaļumu, vienkārši pārvelciet pirkstu pa kājiņu uz augšu vai uz leju. Nav pogu – skārienvadība neatbalsta vienreizēju “piesitienu”, lai izvairītos no nejaušas kādas funkcijas aktivizēšanas.

Šī modeļa odziņa – inteliģentā ANC 3.0  trokšņu slāpēšana. Varat pārslēgties starp dažādiem šīs opcijas režīmiem. Ja vēlaties pilnībā novērsties no ārpasaules trokšņiem un skaņām baudot iecienītāko mūziku – ieslēdziet trokšņu slāpēšanu pilnībā. Trokšņu slāpēšana 3.0 ir balstīta uz mākslīgo intelektu, un tā ietver 34 izmantošanas scenārijus. Mikrofoni reāllaikā analizē apkārtējo vidi, savukārt austiņu procesors apstrādā informāciju un ģenerē skaņas viļņu atgriezenisko saiti. Austiņās ir arī Halla sensors, kas uztver balss saišu vibrācijas – šī funkcija tiek izmantota trokšņu slāpēšanas sistēmā.

Huawei FreeBuds 6i austiņu apskats

Katrai austiņai ir 55 mAh akumulators, un uzlādes kārbiņā papildus – 510 mAh baterija. Austiņas ar vienu uzlādi varēs atskaņot mūziku līdz pat 8 stundām, un jūs varat sarunāties līdz pat 5 stundām. Kopā ar futrālīti autonomijas laiks palielinās attiecīgi līdz 35 stundām, un tie ir labi skaitļi. Austiņu uzlādei ir nepieciešamas 40 minūtes, bet futrāļa uzlādei – aptuveni 1 stunda. Savukārt 10 minūšu uzlādes pietiks 4 stundām mūzikas režīmā. Bluetooth versija ir mūsdienīga – 5.3.

Austiņas ir aizsargātas pret putekļiem un šļakatām saskaņā ar IP54 standartu – tās var lietot lietū.

Huawei FreeBuds 6i Specifikācijas

Svars 5,4g
Skaņas kvalitāte Φ 11 mm četru magnētu dinamiskais draiveris
Audio formāti LDAC、L2HC2.0、AAC、SBC
Atskaņošanas laiks ar futrāli (ANC izslēgts) 35 stundas
Aktīvā trokšņu slāpēšana Inteliģentais dinamiskais ANC
Zvanu trokšņu slāpēšana DNN algoritms + 3 mikrofoni
Aizsardzība IP54

AI Life lietotne

Lietojumrogrammā AI Life papildus uzlādes līmenim galvenajā lapā ir redzams arī savienojuma centra logs, kurā var izsekot, ar kurām ierīcēm austiņas ir savienotas pāri, izvēlēties prioritāro sīkrīku un iespējot vai aizliegt vienlaicīgu savienojumu ar divām ierīcēm.

Nākamais punkts attiecas uz skaņas iestatījumu – šeit to var izslēgt vai aktivizēt caurspīdīgu režīmu ar balss pastiprināšanu. Varat arī izvēlēties kādu no trokšņu slāpēšanas iespējām, pielāgot izlīdzinātāju – vai nu izvēlēties gatavu priekšnoteikumu, vai manuāli mainīt katru no desmit joslām. Sadaļā “Skaņas kvalitāte” ir izvēle starp skaņas kvalitāti un savienojuma kvalitāti.

Papildu iestatījumi ietver žestu kontroli, austiņu meklēšanu, austiņu uzgaļu piemērotības pārbaudi, kā arī iespēju pauzēt vai izslēgt atskaņošanas ierīci, ja austiņas tiek izņemta no auss, un automātiski ieslēgt ieliekot austiņu ausī. Pēdējais punkts aicina veikt programmatūras atjaunināšanu – ir vērts atzīmēt, ka tas notika divas reizes laikā, kad testēju ierīci, un uzlabojumi, spriežot pēc apraksta, bija nelieli. Jebkurā gadījumā vienmēr ir labi, ja ražotājs atjaunina programmatūru. Austiņas ir piemērotas gan iPhone, gan Android viedtālruņiem.

Huawei FreeBuds 6i austiņu apskats

Divas nedēļas ar HUAWEI FreeBuds 6i

Huawei FreeBuds 6i ir pagājušā gada modeļa FreeBuds 5i atjauninājums: dizains ir gandrīz tāds pats, taču draiveru izmērs ir palielināts, Bluetooth versija ir uzlabota, akumulatora darbības laiks ir palielināts, trokšņu slāpēšana ir arī jūtami uzlabota un basi ir pieauguši.

Pirmā lieta, kas jāatzīmē, ir adaptīvā trokšņu slāpēšanas kvalitāte. Tā ir patiešām būtiska funkcija, pie kuras ātri var pierast. FreeBuds 6i arī skan tiešām labi un piešķir skaņai siltumu, atstājot vietu basiem un dzirkstošiem augstiem toņiem. Ja manuālajā režīmā iestatīsiet ekvalaizeru atbilstoši savām vēlmēm, skaņa atbildīs tam, ko vēlaties no šāda formāta austiņām. FreeBuds 6i pienācīgi tiek galā ar jebkuru mūziku jebkurā skaļumā. Tajā pašā laikā ir iespēja padarīt tās par kvalitatīvu basa mašīnu: vienkārši velciet uz augšu ekvalaizera slīdni, un jūs atradīsiet skaņu, kas noteikti ir basa mīļotāju cienīga.

Huawei FreeBuds 6i austiņu apskats

Modelis ir ļoti veiksmīgs un es nevaru atrast lielus mīnusus, jo ir pievienotas un uzlabotas tādas jaunas opcijas, kā inteliģentā ANC 3.0 (aktīvā trokšņu slāpēšana), Hi-Res skaņa ar izteiksmīgu basu – par 50% spēcīgāks bass ar četru magnētu dinamiskajiem draiveriem, akumulatora darbības laiks līdz 35 stundām, ātra uzlāde: 4 stundu klausīšanās pēc 10 minūšu uzlādes, nevainojama pārslēgšanās starp pievienotajām ierīcēm un īpaši izcelšu austiņu režīmu, kad trokšņu slāpēšanas režīms ir atslēgts un austiņās skan mūzika. Ar iepriekšējās paaudzes austiņām bija tomēr grūti saklausīt kolēģi, kurš man kaut ko jautāja. Tagad jautātāja balss burtiski tiek pastiprināta un es perfekti sadzirdu to. Pirmajās reizēs es pat mazliet sarāvos no pārsteiguma, bija tiešām dīvaina sajūta. Un, protams, patīkamā cena – FreeBuds 6i ir pieejamas tirdzniecībā Latvijā par 99 EUR.

Man nekas cits neatliek, kā vien ieteikt Huawei FreeBuds 6i. Pirkt vai nepirkt – lai šis lēmums paliek jūsu ziņā. Es pērku!

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top