Austiņas

Huawei FreeClip austiņu apskats

Huawei FreeClip austiņu apskats

Huawei FreeClip austiņas ir visneparastākās bezvadu austiņas, kādas esmu apskatījis. Ierīce sastāv no divām daļām, kas savienotas ar “tiltu”. Tiltiņš ir elastīgs un izgatavots no nitinola, kam piemīt atmiņas efekts. Pārbaudīts – austiņas ir viegli uzlikt, tās stingri turas, pat ja pakratu galvu. Tās ir ļoti vieglas un nav jūtamas uz auss, tās var nēsāt ilgu laiku. Turot rokā es tiešām uzreiz nesparatu, kā, kur un kāpēc? 

Konstrukcija

Kas tajās ir neparasts? Gandrīz viss, bet galvenokārt formas faktors. FreeClip sastāv no trim daļām. – Pupas formas daļa (Comfort Bean), lodes formas daļa (Acoustic Ball) un elastīgs savienotājs (C-bridge). Comfort Bean savieno austiņu ar ausi, un tajā atrodas arī akumulators. Kā apgalvo Huawei, “tās ergonomiskā forma optimāli atbilst cilvēka auss līknēm, veicot vairākus testus ar tūkstošiem ausu modeļu”.

Akustiskā bumba (kurā atrodas skaļrunis) pieguļ ausij, ” neradot spiedienu uz auss gliemežnīcu”.  C-veida tiltiņš savieno Comfort Bean un Acoustic Ball.

Huawei FreeClip austiņu apskats

Dizains

FreeClip izskats imitē ausu aproču formu – dekoratīva klipša veidā, kas ir kā neaizvērts gredzens pie auss daivas malas. Austiņas tiek ražotas divās krāsās – violetā un melnā.

Cik labi FreeClip izskatās nevaru spriest. Taču man ir aizdomas, ka tās labāk izskatītos uz jaunām un skaistām modelēm no žurnāliem.

Un, lai gan Dubaijā notikušajā Huawei FreeClip prezentācijā tika uzsvērts FreeClip modes aspekts, šeit man jāatzīst sava nekompetence. Manuprāt, FreeClip tiešām izskatās stilīgi, moderni, jauneklīgi”, taču es nevaru pateikt, cik tuvu to dizains ir aktuālajām tendencēm no augstās modes pasaules.

Huawei FreeClip austiņu apskats

Ērtums un pārredzamība

Es centos saprast Huawei FreeClip izstrādātāju koncepciju, kuri ir mēģinājuši izveidot ērtas, ārpasaulei “caurspīdīgas” bezvadu austiņas ar kvalitātīvu skaņu un ar dažādiem tehnoloģiskiem jauninājumiem.

Attiecībā uz komfortu nav par ko sūdzēties. Šīs ir vienas no ērtākajām bezvadu austiņām. Ergonomika ir galvenais, ar ko FreeClip izceļas. Protams, jāņem vērā ausu forma, ādas jutības. Tātad var būt arī individuālās nesaderības elements.

Veicot testu, es tās nēsāju praktiski visu dienu ar nelieliem pārtraukumiem, un tās bija pārsteidzoši nemanāmas.

Huawei FreeClip austiņu apskats

Interesanti, ka FreeClip austiņas var pārvietot gar ausu ļipiņu, mainot to pozīciju. Augšējā tās neskan tik skaļi, taču ausī tās ir praktiski nejūtamas. Kopumā, kad klausījos mūziku, es tās pavilku uz leju, bet, kad klausījos radio vai Zoom sapulces sarunas, es tās pārvietoju uz augšu.

Var klausīties mūziku un zvanīt kolēģiem, runāt tiešraidē, nenoņemot austiņas, jo auss ir tikpat atvērta, kā tad, ja austiņas vispār nebūtu uzliktas.

Papildus darbam FreeClip ir lieliski piemērotas sportam un lietošanai mājās un ārpus telpām, jo jūs saglabājat pilnīgu kontroli pār apkārtējo telpu. Jūs varat dzirdēt gan tuvojošos automašīnu uz ielas, gan bērna balsi dzīvoklī.

Ņemiet vērā, ka FreeClip nenodrošina trokšņu slāpēšanu, t. i., apkārtējo skaņu “izslēgšanu” klasiskajā bezvadu austiņu veidā.

FreeClip var lietot bez Huawei Ai Life lietojumprogrammas. Šim modelim tā nav tik svarīga, bet es tomēr iesaku to instalēt, jo Ai Life ļauj precīzi pielāgot skaņu un kontroli. Vadība tiek veikta ar piesitienu, un interesanti, ka jūs varat kontrolēt austiņu darbību pieskaroties ne tikai pašām austiņām, bet arī ausij.

Huawei FreeClip austiņu apskats

Skaņa

Nevienas atvērtā tipa austiņas nespēj nodrošināt tāda līmeņa basus, kādus spēj pilna izmēra austiņas vai kvalitatīvas austiņas, kuras ir ievietotas auss gliemēžnīcā. Taču nevar teikt, ka FreeClip nav pietiekami labas, lai atskaņotu mūziku. Augstie un vidējie toņi skan perfekti un detalizēti, bet ne pārāk asi. Arī basi ir, bet tie nav tik akcentēti.

Augstas jutības divmagnētu draiveru konstrukcija uzlabo magnētisko indukciju, tādējādi palielinot skaļruņu jaudu. Tas nodrošina augstu skaņas kvalitāti un spēju skaidri atveidot dažādu toņu skaņas, sākot no spēcīgiem basiem līdz caururbjošiem augstiem toņiem” – šis ir citāts no Huawei apraksta par austiņu skaņu. Un šeit es varu piekrist visam, izņemot “spēcīgu basu”. Tas, kā nav, tā nav. Tātad, ja esi jaudīgu basu cienītājs, tad FreeClip noteikti nav tava izvēle. Visiem pārējiem garantēts baudījums klausoties savus iecienītākos skaņdarbus.

FreeClip var klausīties, lai gan ar iebildumiem, arī spēcīga trokšņa apstākļos. Jā, šādā gadījumā jums būs jāpastiprina skaļums (un FreeClip skaļums ir labs). Huawei FreeClip austinu apskats 10

Autonomija

Ražotājs informē par astoņām stundām audio atskaņošanas režīmā vai piecas balss zvanu stundas, un uzlādes futlāris varēs veikt vairāk nekā trīs pilnas uzlādes, palielinot kopējo laiku līdz aptuveni 36 stundām. FreeClip futrālīti var uzlādēt, izmantojot USB-C ar kabeli un tas atbalsta arī bezvadu uzlādi. Desmit minūšu uzlāde nodrošinās aptuveni trīs stundas klausīšanās laika, un austiņas var pilnībā uzlādēt mazāk nekā stundas laikā.

Turklāt FreeClip var darboties vienlaikus ar diviem skaņas avotiem, proti, viedtālrunis un klēpjdators vai viedtālrunis un planštedators. Dubultā savienojamība tagad ir de facto premium klases bezvadu austiņu standarts, taču tā ir ļoti ērta funkcija.

Veiktspēja

Huawei austiņas pozicionē ne tikai kā izklaides, bet arī kā ierīci darbam. Un šajā gadījumā svarīga ir ne tikai atskaņošanas kvalitāte, bet arī mikrofons, vadītspējas sensoru ērtums un funkcialitāte.  Visa FreeClip būtība ir tā, ka tās ir tik brīvi piestiprinātas pie auss, ka varat tās turēt ieslēgtas stundām ilgi, pat ja neko neklausāties, nedz ar kādu runājat.

Mīnusi

FreeClip var izmantot trokšņainā vidē, taču tās pilnībā atklās savu potenciālu mazāk ekstrēmās situācijās. Huawei FreeClip cena Latvijā ir 196 eiro un kvalitatīvām austiņām tā ir saprotama un adekvāta cena, taču nišas ierīcei tā ir salīdzinoši dārga, jo iespējams būs jāpērk vēl vienas bezvadu austiņas, visticamāk ar aktīvu trokšņu slāpēšanu lietošanai trokšņainā pilsētas vidē. Vēl viens trūkums austiņām ir nespēja regulēt skaļumu bez viedtālruņa.

Huawei FreeClip austiņu apskats

Rezumējums

Huawei FreeClip nav austiņas priekš visiem. Tā ir nišas ierīce, taču nišā, kurai tās tika radītas – īpaši ērtai lietošanai mājās, darbā, trokšņainā transportā un klusā ielā – tām ir maz konkurentu. Ļoti interesantas un stilīgas austiņas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top