Tehnoloģijas

Gandrīz ceturtā daļa no visām “Tesla” akcijām pieder Īlonam Maskam

Tesla akcijas

Felixtm/Depositphotos

Saskaņā ar ziņu avotu, “Tesla” dibinātājam Īlonam Maskam pieder 244 miljoni uzņēmuma akciju – viņa akciju daļa ir pieaugusi un līdz šā gada 30. jūnijam tā sasniedza 23,1%. Tā kā Ilona Maska uzņēmuma akciju daļa bija pieaugusi, Masks kādu laiku ierindojās pasaules miljardieru reitinga augšgalā. Tiesa, šobrīd reitinga augšgalā atrodas “Amazon” dibinātājs Džefs Bezoss – viņa bagātība tiek lēsta 189 miljardu vērtībā, salīdzinot ar Maska 182 miljardiem.

Dati par Maska turēto Tesla akciju daļu ir iekļauti uzņēmuma ziņojumā, kas tika iesniegts ASV Vērtspapīru un biržas komisijai. Dokumentā teikts, ka “Tesla” vadībai un direktoriem, ieskaitot Masku, pieder 264,9 miljoni akciju, kas ir aptuveni 25% no kopējā akciju skaita. Izrādās, ka 92% “Tesla” akciju pieder Maskam.

Starp lielajiem “Tesla” akcionāriem ir “Oracel” dibinātājs Lerijs Elisons – viņš pievienojās “Tesla” direktoru padomei 2018. gada 28. decembrī. Šā gada 30. jūnijā Elisonam piederēja 15,228 miljoni uzņēmuma akciju, kas aptuveni atbilst 1,5%daļai.

Avots: Ithome

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top