Tehnoloģijas

Īlons Masks ir pārdevis “Tesla” akcijas 1,1 miljarda dolāru vērtībā


Ekscentriskais miljardieris aptaujāja savus “Twitter” sekotājus par to, vai būtu nepieciešams pārdod daļu no savas kompānijas “Tesla” akcijām, taču nodokļu saistību dēļ viņš jau bija ieplānojis šo akciju pārdošanu.

Saskaņā ar jaunākajām finanšu atskaitēm, “Tesla” izpilddirektors Īlons Masks ir pārdevis savas kompānijas akcijas vairāk nekā 1 miljarda dolāru vērtībā.

Finanšu atskaites, kas ceturtdien tika iesniegtas ASV Vērtspapīru un biržu komisijai, apstiprina vairāk nekā 934 000 “Tesla” akciju pārdošanu aptuveni 1,1 miljarda dolāru vērtībā.

Masks pārdeva “Tesla” akcijas par vidējo cenu aptuveni 1170 ASV dolāri, tādējādi panākot gandrīz 180% akciju cenas pieaugumu pēdējā gada laikā. Šī ir tikai trešā reize, kad Masks ir pārdevis savas kompānijas akcijas, kopš 2010. gadā tā parādījās biržā “Nasdaq”, un šobrīd tas ir Maska lielākais darījums.

Iesniegtās finanšu atskaites liecina, ka Masks plānoja pārdot kompānijas “Tesla” akcijas saistībā ar savām nodokļu saistībām. Nedēļas nogalē Masks aptaujāja savus 63 miljonus “Twitter” sekotājus, vaicājot, vai viņam vajadzētu pārdot 10% “Tesla” akciju. No 3,5 miljoniem respondentu gandrīz 58% atbildēja apstiprinoši. Tomēr “Tesla” izpilddirektors ir pārdevis mazāk nekā 1% “Tesla” akciju un viņa īpašumā joprojām ir vairāk nekā 170 miljoni akciju.

Saviem “Twitter” sekotājiem Masks norādīja, ka viņš nesaņemot algu vai prēmiju, viņam esot tikai akcijas, tāpēc vienīgais veids, kā viņam personīgi veikt nodokļu samaksu, ir akciju pārdošana.

Dažās dienās pēc šīs aptaujas “Tesla” akciju vērtība noslīdēja par 16%, trešdien īslaicīgi sasniedzot 1000 ASV dolāru cenas līmeni, taču 4. novembrī šo akciju vērtība sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 1230 ASV dolārus, un pašlaik šo akciju vērtība ir par aptuveni 11% mazāka nekā sasniegtais visu laiku augstākais cenas līmenis.

Kriptovalūtas īpašnieku aprindās tiek runāts, ka viņš Masks varētu daļu no šīs naudas ieguldīt digitālajos aktīvos. Veils jautāja saviem 357 000 sekotājiem: “Kura kriptovalūta viņam būtu jāiegādājas, lai kļūtu par pirmo triljonāru?”

“MicroStrategy” izpilddirektors Maikls Sailors ieteica iegādāties vairāk bitkoinu pirms bija parādījušās ziņas par akciju pārdošanu:

“Ja mērķis ir finanšu diversifikācija, tad kā alternatīva stratēģija būtu jāapsver “Tesla” akciju bilances konvertēšana uz Bitkoina standartu un bitkoinu iegāde 25 miljardu ASV dolāru vērtībā. Tas nodrošinātu finanšu līdzekļu diversifikāciju, aizsardzību pret inflāciju un tas būtu izdevīgāk nodokļu ziņā.

Saskaņā ar “Bitcoin Treasuries” datiem, kompānijas “Tesla” īpašumā pašlaik ir 43 200 bitkoini 2,79 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top