Mainings

Irāna “atslēgs” mainerus pārmērīga enerģijas patēriņa un elektrotīklu stabilitātes apdraudējuma dēļ

Irāna “atslēgs” mainerus

Irānai bitkoins ir kaut kas daudzsološs – tostarp arī Amerikas sankciju apiešanas līdzeklis. Tomēr šķiet, ka bitkoina mainings daudziem šai valstī var kļūt arī par problēmu.

Iepriekš jau tika stāstīts, ka Irānas Republikas Enerģētikas ministrijas vadītājs ir piedāvājis atteikties no atvieglotiem tarifiem kriptovalūtu maineriem. Šķiet, ka tagad ir vēl sliktāk, jo Irānas valdība apsūdz mainerus valstij pārmērīgā elektroenerģijas patēriņā.

Informācijas aģentūras atsaucas uz Enerģētikas ministrijas pārstāvja Mustafa Radžabi Mešhadi sacīto, kurš paziņoja, ka pēdējā mēnesī elektroenerģijas patēriņš pieaudzis par 7%, un viņš ir pārliecināts, ka tā notiek bitkoinu maineru dēļ.

“Tik neparasta elektroenerģijas patēriņa pieauguma ievērojama daļa saistīta ar  bitkoinu maineru aktivitāti. Viņu darbība padara tīklu nestabilu un rada problēmas citiem patērētājiem”, – teica Mešhadi.

Kriptovalūtu mainings ir saistīts ar liela daudzuma elektroenerģijas izmantošanu. Cilvēki ir ieinteresēti nodrošināt savu datoru skaitļošanas jaudas transakciju pārbaudei, jo tas viņiem ļauj kā atlīdzību saņemt bitkoinus vai citas kriptovalūtas.

Taču šis process kļūst aizvien sarežģītāks un tam nepieciešams vairāk enerģijas. Šobrīd katra bitkoina maininga izmaksas Irānā ir ekvivalentas enerģijai, kuru visu gadu varētu lietot 24 Irānas mājas.

Bitkoinu maineri Irānā bāzējas vietās, kur elektrību subsidē valsts, – rūpnīcās, lauksaimniecības objektos, valdības iestādēs un mošejās. Elektroenerģijas zemās izmaksas šobrīd ir piesaistījušas pat operatorus no tādām valstīm – kā Armēnija, Francija un Ukraina.

Ja iepriekš Irāna plānoja tikai “pielīdzināt” enerģijas patēriņa tarifus kriptovalūtu maineriem, tad šķiet, ka tagad runa ir par stingrām sankcijām pret tiem.

“Bitkoinu maineri tiks identificēti un viņiem tiks atslēgta elektrība”, – paziņoja Mešhadi.

Saskaņā ar kādu vērtējumu – pašreiz pasaulē bitkoinu mainingam tiek izmantoti 68 teravatu stundu gadā – tikpat, cik patērē Kolumbija vai Šveice.

Pērnā gada augustā Ņujorkas kompānija Soluna Technologies paziņoja par plāniem blockchain skaitļošanai izmantot atjaunojamos enerģijas avotus strīdīgajā Rietumsahāras teritorijā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top