Tehnoloģijas

Jaunais Mercedes-Benz S klase – greznības valstība

Mercedes-Benz Sklases jaunākais modelis

Autoražotājs Mercedes ir prezentējis jauno S-klases modeli. Trīs iepriekšējo paaudžu Mersedes kopējais pārdoto auto skaits pārsniedza pusotru miljonu – tāda popularitāte uzliek lielu atbildību. Vai W223 būs tikpat veiksmīgs veiksmīgu cilvēku pasaulē?

Dizains

Automobilis ir tiešām milzīgs. Īsā modeļa gabarīti pārsteidz: 5179 × 1954/1921 (atšķirīgi ir durvju rokturi) × 1503 mm. Riteņu bāze – 3106 mm.  Vairāk nekā trīs metri! Sedana izmēri palielinājušies par 10 mm (augstums) līdz 94 mm (garums). Long versija atšķiras tikai ar garumu – attiecīgi 5289 un 3216 mm.

Automobilis ir tiešām milzīgs. Īsā modeļa gabarīti pārsteidz: 5179 × 1954/1921 (atšķirīgi ir durvju rokturi – tie var būt redzami vai slēpti) × 1503 mm.

Kopumā automobiļa eksterjers atgādina vienlaikus visus mūsdienu Mercedes-Benz sedanus: kāds redzēs A klasi, kāds cits – C klasi.
Taču tagad to sauc par zīmola pēctecību – visas kompānijas automašīnas ārēji ir ļoti līdzīgas viena otrai un atšķiras ja nu vienīgi ar izmēriem.
Cita lieta, ja kādam W223 atgādina Genesis, bet cits skaidri saskata Audi A8 iezīmes, kas paslēpušās radiatora restu un lukturu līnijās. Bet jaunajai S klasei nevar pārmest, ka tai vairs nav savas sejas. Gluži pretēji – katrā tās detaļā ir viegli atpazīt zīmolu, kas ražo šo automašīnu. Turklāt, neraugoties uz masīvajiem izmēriem, jaunā S klase ir viena no sērijveida automašīnām ar labākajiem aerodinamiskas rādījumiem, pretestības koeficients ir 0,22.

katrā tās detaļā ir viegli atpazīt zīmolu, kas ražo šo automašīnu.

Interjers – greznības valstība

Tā ir reprezentācijas klases automašīna, tāpēc Mercedesam bija svarīgi radīt salonu, no kura izkāpt nav vairs vēlēšanās. Uz to visu skatoties, nevar pat iedomāties – kāds būs jaunais Maybach; vai iespējams vēl greznāk?
Sēdekļu aizmugurējā rinda var būt sadalīta divās vai trīs vietās. Domājams, ka populārākā versija būs tieši pirmā. Kā opciju var pasūtīt krēslus ar izbīdāmu kāju balstu un arī kakla apsildi.
Un, ja vēlaties ko vairāk, tad sēdekļi darbojas kopā ar elektronisko palīgu, kurš krēslu pieregulēs tieši jums – vienkārši atpazīstot augumu. Un, protams, krēsliem ir vairāki masāžas režīmi.

Ir palicis zīmolam raksturīgais salona violetais apgaismojums. Mercedesā uzskata, ka tas rada vajadzīgo noskaņu un vienotības sajūtu ar automašīnu.
Un, protams, galvenais jauninājums nebija masāžas iespējas un apgaismojums, bet gan jaunās paaudzes multimediju sistēma Mercedes-Benz User Experience (MBUX). Tā darbojas no daudziem ekrāniem, līdz pat sešiem, tostarp ar projekcijas displeju. Vadītājam acu priekšā vienmēr ir divi displeji – ierīču panelis un multimediju. Turklāt otrais displejs ir nobīdīts lejup, līdzīgi, kā Teslai. Runā, ka tāda versija nav visai ērta – jo, pastāvīgi skatoties ekrānā, vadītājs novērsīsies no ceļa.

Navigācijai ir iespēja izvēlēties projekciju uz stikla. Pasažieriem pieejami būs trīs displeji. Divi iebūvēti pagalvjos, bet vēl viens – centrālajā elkoņbalstā.

Mercedes-Benz displeji vadītājam

Dzinējs

Automobilis tiks piegādāts ar diviem motoriem piecās versijās – trīs dīzeļa un diviem benzīna:
• S 450 4Matic – pilnpiedziņas modifikācija ar trīs litru benzīna dzinēju, kas nodrošina 367 ZS un 500 Nm. Tas pieejams ar “mērenu hibrīdu” EQ Boost, kas piešķir 250 Nm;
• S 500 4Matic – arī pilnpiedziņas modifikācija ar trīs litru benzīna dzinēju. Tā jauda ir 435 ZS un 520 Nm. EQ Boost piešķir vēl 250 Nm;
• S 350 d un S 350 d 4Matic – divas versijas, kurām ir atšķirīgas piedziņas. 4Matic gadījumā tā ir pilnpiedziņa. Bet citādā ziņā tās ir vienādas – 2,9 litri, 286 ZS un 600 Nm;
• S 400 d 4Matic – tas pats 2,9 litru dzinējs, tikai tas nodrošina 330 ZS un 700 Nm griezes momentu.
2021. gadā parādīsies hibrīda versija ar gaitas baterijas autonomiju līdz 100 km. Turklāt S klasei nebūs pilnībā elektriska versija. Tā vietā Mercedes-Benz 2021. gadā izlaidīs atsevišķu EQS modeli.

Piekare un transmisija

Piekare un transmisija

Visām versijām ir deviņu pakāpju automātiskā pārnesumkārba 9G-Tronic. Bāzes versijas ir aprīkotas ar ierasto pneimopiekari. Taču piemaksājot var uzstādīt aktīvu hidropneimatisko piekari E-Active Body Control. Tā darbojas no iebūvētas 48 voltu sistēmas. Sistēma ne tikai atbild par komfortu, bet arī par drošību.

S-klase būs aprīkota arī ar visu četru riteņu stūrēšanas sistēmu, kas to padarīs manevrētspējīgāku, īpaši šaurās vietās.

Datumi

Latvija jauno S klasi iegādāties varēs 2021. gada pirmajā ceturksnī. Cenas vēl nav paziņotas. Pēc tam parādīsies Maybach un bruņotā Guard versija. Taču kupeja un kabriolets šajā saimē nav gaidāmi. Acīmredzot, tie tomēr nav nemaz tik populāri.

Avots: Mercedes-benz

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top