Tehnoloģijas

Vairāk nekā 40% jauno automobiļu tirgus pieaugums – Volkswagen un Audi ziņo par strauju tirgus atlabšanu Baltijā

Vairāk nekā 40% jauno automobiļu tirgus pieaugums – Volkswagen un Audi ziņo par strauju tirgus atlabšanu Baltijā

Uzrādot veiksmīgus 2021. gada pirmos septiņus mēnešus, Audi automobiļu importētājs Latvijā un Lietuvā un Volkswagen vieglo un komerciālo automobiļu importētājs Baltijas valstīs ziņo ne tikai par Baltijas tirgus atlabšanu, bet arī par tā strauju izaugsmi. Salīdzinājumā ar pērnā gada pirmajiem septiņiem mēnešiem, Audi un Volkswagen piegādāto automašīnu skaits pieaudzis par vairāk nekā 40%, bet pasūtījumu skaits sasniedzis visu laiku augstāko līmeni un palielinājies par 108% salīdzinājumā ar 2020. gada pirmajiem septiņiem mēnešiem.

Pašreizējo tirgus atlabšanu veicina divi galvenie faktori. Pirmkārt, tā ir patērētāju pārliecības atjaunošanās, kurai seko aizvien lielāka interese par Volkswagen un Audi produktu portfeli, jo sevišķi SUV modeļu klāstu. Volkswagen ziņo, ka SUV tirdzniecības apjoms palielinājies un šobrīd veido 55% no zīmola kopējā pārdošanas apjoma, salīdzinot ar 38% 2020. gada pirmajos septiņos mēnešos. Pieprasītākais modelis ir Volkswagen Tiguan, kuram seko T-Cross un T-Roc, kas kopīgi dominē iecienītākajā mazo SUV segmentā. Tikmēr Audi ziņo par lielu interesi pēc Q5 un Q7 SUV modeļiem, kas klientus piesaista visvairāk. Otrkārt, tas ir būtisks intereses kāpums par elektriskajiem un hibrīda automobiļiem – elektrisko automašīnu pārdošanas apjoms Latvijā pieaudzis par vairāk nekā 113,7%, Volkswagen un Audi elektrisko automobiļu tirdzniecība kāpusi par vairāk nekā 142,1% un Volkswagen ir pirmā izvēle starp jauniem elektroauto pircējiem Baltijā ar gandrīz 28% tirgus daļu. Arī Volkswagen Light Commercial Vehicles ierindojies starp elektrisko transportlīdzekļu segmenta līderiem, e-Crafter esot uzņēmumu pieprasītākajam automobilim visās Baltijas valstīs. Vienlaikus apzinīgie patērētāji visās Baltijas valstīs arī veicina pieprasījuma pieaugumu pēc hibrīda automobiļiem – jaunais Tiguan eHybrid vien dažu mēnešu laikā kopš nonākšanas tirgū spējis tirdzniecības apjomu audzēt par 20%, piesaistot klientus ar ekonomisko un videi draudzīgo risinājumu. Premium tirgus segmentā Audi elektrisko un hibrīda automobiļu tirgus daļa pieaugusi no 3% līdz 15%.

Audi un Volkswagen automašīnu importētāja izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde

Audi un Volkswagen automašīnu importētāja izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde

“Par spīti nepārtraukti nepastāvīgajai situācijai autoražošanas nozarē, kā arī pasaulē kopumā, gada pirmajos septiņos mēnešos mums ir izdevies sasniegt mūsu ambiciozākos mērķus. Mēs redzam, ka klientu pārliecība ir atgriezusies, un mēs esam priecīgi par uzticību, ko viņi izrāda Volkswagen un Audi zīmoliem. Mēs ceram turpināt šo izaugsmi atlikušajā gadā, taču tas būs grūts uzdevums, ņemot vērā ražošanas sarežģījumus, ko rada globālais pusvadītāju deficīts. Tāpēc mēs pateicamies mūsu klientiem par viņu uzticību un laipni lūdzam viņus būt pacietīgiem, jo piegāžu laiks šobrīd ir ilgāks, nekā parasti,” uzsver Audi un Volkswagen automašīnu importētāja izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde.

Turpinot veiksmīgo elektromobilitātes un digitalizācijas tendenci, Volkswagen tirgus daļa Baltijas valstīs pieaugusi par gandrīz sešiem procentpunktiem, tai veidojot 15,8%. Volkswagen pārdošanas apjoms salīdzinājumā ar 2020. gada pirmajiem septiņiem mēnešiem palielinājies par 43%. Volkswagen arī stiprina savas vadošās pozīcijas elektrisko automobiļu segmentā. Gada pirmajos septiņos mēnešos elektrisko automašīnu piegādes salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugušas par 30%. Vērts arī norādīt, ka populārākais elektrisko automobiļu modelis šogad ir Volkswagen ID.3, kas tagad arī pieejams ar mazāko 55 kWh akumulatoru un 34 990 eiro sākumcenu. Kā vadošais elektroauto ražotājs Volkswagen šobrīd piedāvā vienu no lielākajiem elektrisko automobiļu portfeļiem tirgū – mazo e-up, Golf izmēra ID.3, divus apvidus auto ID.4 un ID.4 GTX ar pilnpiedziņu, bet piektais modelis – premium SUV ID.5 šim klāstam pievienosies 2022. gadā.

Pateicoties spēcīgajiem Crafter un Multivan modeļu, kā arī pilnībā elektriskā electric e-Crafter modeļa tirdzniecības apjoma rādītājiem, Volkswagen Light Commercial Vehicles pārdošanas apjoms pieaudzis par 38%, salīdzinot ar 2020. gada pirmajiem septiņiem mēnešiem. Ar pārsteidzošo Crafter pārdošanas apjoma kāpumu par 74% un Multivan tirdzniecības apjoma pieaugumu par 63% salīdzinājumā ar 2020. gada pirmajiem septiņiem mēnešiem, Volkswagen nodrošinājis 11,4% Baltijas komerciālo transportlīdzekļu tirgus daļu. Nākamais nozīmīgais pavērsiens Volkswagen Light Commercial Vehicles būs jaunā Multivan 7 iepriekšpārdošanas uzsākšana šī gada oktobrī, kurai sekos pirmā Volkswagen Passenger Cars un Volkswagen Light Commercial Vehicles kopīgā produkta – ID.Buzz pilnībā elektrisko automobiļu saimes – pasaules pirmizrāde 2022. gadā.

Lai arī Audi piegāžu rādītāji globālā pusvadītāju deficīta dēļ bijuši pieticīgi, automobiļu pasūtījumu apjoms salīdzinājumā ar pagājušo gadu ievērojami palielinās, jo sevišķi SUV un elektrisko automobiļu modeļu klāstā. Līdzīgi kā Volkswagen, Audi ir viens no galvenajiem elektrisko automobiļu segmenta izaugsmes veicinātājiem – Latvijā īstenojot uzlādējamo plug-in modeļu kampaņu un prezentējot jauno Audi Q4 e-tron, kopējā tirgus daļa salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieckāršojusies, kas ir labs rādītājs tam, ka klienti sāk aizvien vairāk uzmanības veltīt videi draudzīgāku automašīnu alternatīvām.

Par Moller Baltic Import:

Moller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS (iepriekš pazīstama kā Møller Group) pilnībā piederošs uzņēmums, kas ir Audi automašīnu izplatītājs Latvijā un Lietuvā, bet Volkswagen automašīnu izplatītājs Baltijas valstīs. Møller Mobility Group AS ir grupas mātesuzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4 300 darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā 28 miljardi Norvēģijas kronu (3 miljardi eiro) Møller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem auto nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver Volkswagen, Audi, Škoda, Seat un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību un iegādes finansēšanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top