Biržas

Kriptovalūtu birža Binance atjauno sadarbību ar Mastercard

Kriptovalūtu birža Binance atjauno sadarbību ar Mastercard

Pēc problēmu atrisināšanas ar ASV regulatoriem Mastercard maksājumu sistēma ir atjaunojusi sadarbību ar kriptovalūtu biržu Binance 

“Pēc Binance īstenotās stingrās kontroles un procesu visaptverošas pārskatīšanas Mastercard nolemj atjaunot sadarbību,” komentēja biržas pārstāvis. Sadarbība tika pārtraukta 2023. gada septembrī, tad Mastercard atteicās komentēt šo lēmumu.

Sešus mēnešus pirms tam ASV Preču nākotnes līgumu tirdzniecības komisija (CFTC) iesniedza civilprasību pret Binance. Saskaņā ar komisijas sniegto informāciju birža pārkāpa atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecības noteikumus, darbojoties bez pienācīgas reģistrācijas.

Trīs mēnešus vēlāk ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) iesniedza prasības pret uzņēmumu un tā vadītāju Changpeng Zhao. Komisija kopumā izvirzīja 13 apsūdzības.

Ņemot vērā regulatīvo spiedienu uz uzņēmumu no ASV iestādēm, birža saskārās ar problēmām arī Eiropā. Binance atsauca pieteikumus licenču saņemšanai Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Kiprā un paziņoja par aiziešanu no Nīderlandes tirgus. Arī Beļģijas Finanšu pakalpojumu un tirgu iestāde lika biržai pārtraukt darbību valstī. Plašsaziņas līdzekļi ziņoja par iestāžu veikto izmeklēšanu attiecībā uz Binance filiāli Francijā. Maijā Binance pārtrauca Austrālijas lietotāju kontu finansēšanu vietējā valūtā pakalpojumu sniedzēja darbības dēļ.

Paysafe laužot sadarbības līgumu biržai nācās pārtraukt arī līdzekļu iemaksu un izmaksu britu mārciņās. Uzņēmums paziņoja, ka kopš septembra ir pilnībā pārtraucis sniegt Binance pakalpojumus. Arī digitālo maksājumu platforma Checkout.com paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar biržu. Tika slēgts Binance Connect (Bifinity) pakalpojums, kas darbojās kopš 2022. gada marta. Produkts ļāva tirgotājiem pieņemt maksājumus ar kriptovalūtu, izmantojot Visa un Mastercard sistēmas.

Binance Card iniciatīvu birža uzsāka kā daļu no plašākas digitālo aktīvu ieviešanas. Tā deva iespēju lietotājiem norēķināties par precēm un pakalpojumiem kriptovalūtās, izmantojot maksājumu kartes.

Atgādinām, ka 2024. gada aprīlī federālā tiesa Sietlā piesprieda Zhao četru mēnešu cietumsodu par naudas atmazgāšanu un citām nelikumīgām darbībām.

2023. gada novembrī Zhao atzina savu vainu par to, ka, būdams uzņēmuma Binance vadītājs, nav nodrošinājis efektīvu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas programmu. Izlīguma ar ASV Tieslietu ministriju ietvaros viņš piekrita samaksāt 50 miljonu ASV dolāru naudas sodu un atkāpties no izpilddirektora amata. Izlīguma summa biržai bija 4,3 miljardi ASV dolāru.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top