Mainings

ASV – bitkoina maininga līderis

Kriptovalūtu maininga līderis ASV

Saskaņā ar dažām aplēsēm – maininga pūls Founry USA Pool, kas atrodas ASV, kļūst par lielāko pasaulē bitkoinu ieguves īpatsvara ziņā. Runa ir par 17%, kas pārsniedz hashrate, kāds iepriekš bija agrāk Ķīnā strādājošiem pūliem – AntPool un F2Pool.

Kembridžas Alternatīvo finanšu centra dati liecina, ka novembrī ASV bitkoinu maineri veidoja 35,4% globālā hashrate.

Kā paziņoja Compass Mining vadītājs Vits Gibss – saskaņā ar viņa viedokli, ko viņš pauda intervijā Entonijam Pompliano – Amerikas valdība pret bitkoina mainingu izturas labvēlīgi. Šāds viedoklis viņam izveidojies pēc sarunas ar ierēdņiem Vašingtonā. Gibss sapratis, ka ASV valdība apzinās kas ir bitkoins un tostarp ar šīs kriptovalūtas mainingu saistītās infrastruktūras svarīgumu. Visbeidzot – Gibss neizslēdza, ka ASV tiek izstrādāta programma pēc analoģijas ar to, ko realizē Salvadora – kur varas iestādes pieņēma lēmumu daļu no to rīcībā esošās enerģijas jaudas iesaistīt bitkoina mainingā.

ASV uzņēmumi, kas nodarbojas ar bitkoina mainingu, aktīvi piesaista finansējumu. Piemēram, Ohaio štatā bāzētā maininga kompānija GRIID 22. novembrī paziņoja, ka ir parakstījusi līgumu par kredīta piesaisti 525 miljonu dolāru apmērā no platformas Blockchain.com, bet 30. novembrī GRIID paziņoja par iziešanu Ņujorkas fondu biržā ar savām akcijām. Saskaņā ar Arcane Research pētījumu – pēc 1. decembra datiem 15 lielāko publisko kriptovalūtu maininga kompāniju portfelis parādīja ienesīgumu 197% apmērā, bet bitkoina maineru kompāniju akciju vidējais ienesīgums bija 291%.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top